Начинаещ по темата за Блюдо

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
snoopeto
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 5:26 pm

Начинаещ по темата за Блюдо

Мнение от snoopeto »

Въпросът ми е такъв че много ми се иска да пробвам на блюдо, но нямам никаква идея как се лови, каква е тактиката, какво мога да ловя с подобно нещо и къде....абе общо взето много ще съм благодарен ако някой ме въведе. Ако е удобно качете снимчици на монтажи и др.
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Начинаещ по темата за Блюдо

Мнение от BEAR12 »

Булдо или Блюдо.Не съм чувал за риболов на блюдо.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Начинаещ по темата за Блюдо

Мнение от кирил великий »

Опитах се да ти пусна линкове и илюстрации на схеми за използване на булдо, ама нещо не се получи (за пръв път във форума) - сори!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
hkoko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:30 am

Re: Начинаещ по темата за Блюдо

Мнение от hkoko »

Монтажът е само един основна линия добре е да е от монофил поне в началото после булдо/прозрачна плувка която се пълни с вода за да се утежни,но не прекалявай с утежнението/следват три купешки вързани мухи добре е ако има и някоя цветна м/у тях има ги във всеки магазин.Хвърляш и в момента преди да е паднало булдото във водата спираш влакното с ръка ,за да може при рязкото спиране да се разгъне повода с изкуствените мухи зад булдото.Ако не го направиш в повечето случаи се оплита.Въртиш бавно,бързо на моменти спираш всякак е правилно.Обикновено се хваща на ръба където има леки вълнички и огледална повърхност.Кълве уклей,кефал и дребни бабушки.Засичане няма рибите се хващат сами,понякога има по риба на всяка кука/голям кеф /.Мисля че е още рано за този риболов,пробвай през топлите месеци за да не останеш разочарован.
направи каквото трябва пък да става каквото ще
Аватар
snoopeto
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 5:26 pm

Re: Начинаещ по темата за Блюдо

Мнение от snoopeto »

Благодаря за отделеното вриме!!
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: Начинаещ по темата за Блюдо

Мнение от vobler4o »

Колега ,аз на булдо съм хващал само кефал и уклей ,но аз ловя само с една муха защото понякога се оплитат ,както сподели колегата по горе .На мене повече ми зема в плиткото ,с бавно водене се хващат повече уклейки ,а малко по бързо кефалчета ,попринцип ловя с 14-ти номер муха аз мисля че не е рано ,съвета ми е да ходиш следобед като земи да се скрива слънцето защото тогава търсят храна на повърхноста на всяко хвърляне имам удар или подгонване.
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Начинаещ по темата за Блюдо

Мнение от кирил великий »

Ето един линк, в който е показан монтаж за пъстърва, но може да лови и уклей, и клен и т.н.

http://www.jcpoiret.com/bapw/contributi ... _buldo.htm

И няколко схеми:

Изображение

Изображение

Изображение

Булдото може да се използва и за много други прийоми в риболова. От него могат да се правят хранилки и монтажи за риболов на толстолоб и др.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”