Търся шнур !!!

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Ton4o_84
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 9:33 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Търся шнур !!!

Мнение от Ton4o_84 »

Здравейте от Пловдив съм,търся шнур 5-ти клас.Ако имате някой шнур който ви стои и е за изхвърляне може да ви го купя.Не искам нов,нито малко употребяван,трябва ми такъв,понеже ми трябжа да се уча да замятам.
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички,приятно ми е
Аватар
Ton4o_84
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 9:33 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Ton4o_84 »

не приятел,останалото го събрах,само шнура ми остана
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички,приятно ми е
pepic
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 11:09 am
Местоположение: plovdiv

Мнение от pepic »

Колега - съвета ми е купи си шнур с които мислиш да ловиш а не само да се учиш - ученето е бързо и скоро ще минеш към хващане а ако станеш майстор и с изисквания - то със сигурност ще усетиш кво ти трябва точно :o И защо пети? Класиката е 6-ца за непретенциозен риболовец - не че ще усетиш много разликата , но за начиаещ е важно да ти е по тежък шнура , класа на пръчката - ако за тва ти е точно такъв и задължително да е торпедовиден - по лесно ще свикнеш да замяташ :D Успех!
Аватар
Ton4o_84
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 9:33 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Ton4o_84 »

под торпедовиден имаш предвид DT ли
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички,приятно ми е
Аватар
Виктор71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 5:54 pm
Местоположение: софия

Мнение от Виктор71 »

КОЛЕГА 5.6 клас на рон томсан 15лв б.роя ако искаш пиши
Бъдете здрави за риболов
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Колега, като за начало 5-6 клас щнур те устройва. Няма голямо значение (поне в началото), дали ще вземеш DT(двойноконусен) или WF(торпедовиден). И ще ти обясня защо - най-напред едва ли ще изхвърлиш шнура на разстояние повече от 10м(което е горе-долу дължината на главата на торпедовиден шнур и в тази си част той е практически еднакъв с двойноконусен такъв. Имам възможност да хвърлям с прилчини въдици и шнурове и смятам, че за разстояния до 10-12 м формата на шнура няма определящо значение, за ралика от масата му. В отделните класове , според A.F.T.M.A., съществува толеранс от 20 grein (1,3 гр), което никак не е малко, особено за шнурове от малките класове. За илюстрация на казаното от мен, нека да разглеаме "анатомията" на двата основни типа шнурове, и да коментираме. Oт какво се състои един шнур?

Изображение

Ами eto oт какво - връх (tip), front taper(преден конус), body (тяло), rear taper (заден конус) и running line (задна част, дето я няма при DT-шнуровете). Именно този running line, поради по-малкия си диаметър и маса наистина подобрява значително комфорта при хвърляне (с всичките му предимства), но чак след като излезе цялата глава на WF-to, с всичките и изредени по-горе карантии...
Видно е, че първите над 10 м при двата шнура са еднакви, е казвам приблизиелно - конуса на ДТ-то е с 40 см по-дълъг...дали има чак такова значение? Като се има предвид, че диаметите им са еднакви... Подобно е положението с шнуровете на RIO, SA, Cortland, SAGE...и останлите посредствени производители, които не могат да се мерят с гигантите в бранша...е всеки производител се стреми да си направи някаква своя иновация, но като цяло DT-to и WF-тo им изглежда еднакво в предната си част...Именно поради уникалността на конусите при отделните происзводители, между тях има разлика, която е много по-голяма , отколкото, ако сравняваме само DT-to и WF-to. Някои конуси са дълги 2 м, а други 4 м, но това е ако сравняваме отделни производители, а не типовете шнурове...Така, че докато се изучиш и вземеш да мяташ по 15 м, няма много значение какво ще вземеш. аз ти препоръчвам да е двойноконусен, защото със сигурност в процеса на oбучение ще съсипеш едната половина, а като понапреднеш, просто ще го обърнеш и ще разполагаш с добър шнур, за да продължиш нататък. Освен това, по-добре да не си купуваш шнур, акто се ръководиш само от цената и да вземеш най-евтиното, а по-добре си купи приличен шнур. Той не само , че ще ти "омогне" с качествата си в обучението, но и е по-износоустойчив, има по-добра плаваемост и ое редица преимущества...
Аватар
Виктор71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 5:54 pm
Местоположение: софия

Мнение от Виктор71 »

Браво колега Мунчо нАправо си написал есе за шнурове. такива като тебе трябва да има повече МОЙТЕ УВАЖЕНИЯ. КОЛЕГА ТОПЧО ПРОЧЕТИ ГО ВНИМАТЕЛНО ЩЕ НАУЧИШ МНОГО
Бъдете здрави за риболов
Аватар
Ton4o_84
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 9:33 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от Ton4o_84 »

вече имам шнур,моля модераторите да затворят темата :smt041
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички,приятно ми е
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”