Първо мухарско оборудване

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от майсторчето страхил »

Е за това усещане става дума ! :D Поздравления и продължавай в същия дух ! :smt023
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
Аватар
svilenvs1971
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 2:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от svilenvs1971 »

Колега,вижда ми се като че ли найлончето още е на прътлето свали го, ще съсипеш корка.
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от BEAR12 »

Още ден,два и аз влизам в клуба.С нетърпение чакам пратката... :rolleyes:
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от markas »

Ще следя темата с голям интерес ако имаш намерение да я развиваш. И аз съм от запалените новобранци, но все не се решавах да се оборудвам, докато не получих всичко нужно за рождения ден. :D Такъма е Caperlan, забелязах че вече и в България го има. Абсолютно всичко нужно, вързано и подредено и доста евтино в комплект (колко е читаво предстои да разбера)
След описанието на първия ти излет, се успокоих че не съм единствения новобранец с проблеми :D
Желая ти усъвършенстване на техниките и само положителни мигове около реката :)
Поздрави!
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от BEAR12 »

markas написа:Ще следя темата с голям интерес ако имаш намерение да я развиваш. И аз съм от запалените новобранци, но все не се решавах да се оборудвам, докато не получих всичко нужно за рождения ден. :D Такъма е Caperlan, забелязах че вече и в България го има. Абсолютно всичко нужно, вързано и подредено и доста евтино в комплект (колко е читаво предстои да разбера)
След описанието на първия ти излет, се успокоих че не съм единствения новобранец с проблеми :D
Желая ти усъвършенстване на техниките и само положителни мигове около реката :)
Поздрави!
Естествено,ще я развивам.Дори в момента си правя заготовки за кепове,,ръчно производство,,Направо съм се зарибил яко.Относно отчаянието 10г.и нагоре се мислих дали да го подхващам тоя риболов,ама накрая се реших.Лошото е че ще има малко забавяне на пратката,очаквах я в понеделник,но най вероятно ще пристигне началото на март.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от Chromeo »

еми, аз точно се зарибих и тия дъждове ми размътиха реките и сега чакам на полусъединител да се избистрят :D
catch a fish or die trying !!!
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от markas »

Chromeo написа:еми, аз точно се зарибих и тия дъждове ми размътиха реките и сега чакам на полусъединител да се избистрят :D
А и да се затоплят, защото кленовете са още мудни. Точно преди дъждовете бях на реката и беше пълно с насекоми плуващи по реката и нямаше риба която да ги избави от мъките :D
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от BEAR12 »

След дълго чакане най-после ми пристигна мухарката.Шекспир 2.4м 6-7 клас....но повече инфо и снимки след 2 3 дни.сега ще я гледам.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от Chromeo »

При мен вече водите откъм ниво и бистрота са в норма :) Намъкнах 4-5 дребосъка на осата за 2 часа на реката обаче проблем ! Реших да пробвам новата муха да видя как ще се лови с нея, обаче не мога да метна с нея :shock: Въртях, суках, сменях замах , с китка без китка, странично, кръгово, леко, силно - НЕ СТАВА. Ей това нещо мятане няма:
Screenshot 2015-04-13 00.07.46.jpg
Screenshot 2015-04-13 00.07.46.jpg (24.18 KiB) Преглеждано 1480 пъти
Изплювам я на максимум 5 метра и повече не ще :? Дайте акъл малко, какво да правя :roll:
catch a fish or die trying !!!
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от markas »

Chromeo написа: Изплювам я на максимум 5 метра и повече не ще :? Дайте акъл малко, какво да правя :roll:
Много странно че не можеш. Аз съм точно обратното :D С нимфите постигам по - големи разстояния от колкото със сухите мухи. Прегледа ли си линията за възел?
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от Chromeo »

Линията си е наред, всичко е точно. Може би липсата на индикатор на линията може да е повлияла на целия строй :(
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от Павел Иванов »

Малко повече каст тренировки и всичко ще си дойде на мястото . Иначе индикатора си е своево рода плувка която лично аз пропускам при риболов с мухарка .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от Chromeo »

Без индикатор тази нимфа потъва като пирон в кисело мляко, а целта ми е да се носи на 5-6 см. под водата и то плавно. Там където ловя е пълно с клечки и водорасли и не мога да я оставя да потъне много. Иначе явно щото е по-тежка от порестите, трябва малко да променя casta според тежестта. Утре се пускам като за последно, че забраната ще прекъсне мухарството :(
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от Росен »

Тренирай засега с джапанките, гледай повече филми и сайтове с кастинг, ако имаш възможност ела на събора през лятото.
Тежките нимфи ги остави засега, защото не са безопасни когато не знаеш какво правиш - нито за главата, нито за сопата. Индикаторът във вида "плувка" ще те отдалечи от понятието мухарски риболов.
Ако искаш да слезеш няколко пръста под повърхността си вземи мокри мухи - те се хвърлят по същия начин както джапанката.
Отдели време само на кастинга - без риболов - сега през забраната (явно си ходиш само за кефал) е перфектното време за това. Връзваш едно малко парче прежда накрая на типета и тренираш на поляната. Спазваш стоповете и тайминга, гледаш си линията и ще започнеш да виждаш в един момент и "торбата". Изгледай и прочети каквото има написано на български и когато имаш конкретни въпроси - питай. Ако имаш конкретни проблеми - също ги сподели, ще ти се каже откъде идват и как да ги оправиш ;)

Поздрави и успех!
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Първо мухарско оборудване

Мнение от Chromeo »

Днес като за последно се разписах на реката около 30-ет кефалчета и кефали, нямах време за упражнение на кастинг на нимфата и си сложих хубавата джапанка :D ето това бяха масовите като габарити :
11139927_907744895934767_298297173_n.jpg
11139927_907744895934767_298297173_n.jpg (174.93 KiB) Преглеждано 1438 пъти

иначе излезнаха и по-едрички, но за да докопам повече от тях трябва доста криене. За жалост с тая забрана ще трябва да си "почина" от мухарските излети :cry:
catch a fish or die trying !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”