VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

Повече и актуална информация - във Фейсбук-групата на Федерацията - https://www.facebook.com/events/830737420324186/
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Естествено основен участник в предстоящия събор ще бъде Големият Тодор Атанасов. Традиционно през последните 6 години той лети от Берлин специално за всяка една по-голяма организирана среща от нашето мухарско общество. Всички сме свидетели на себераздаването, с което всеки път той се включва и учи на кастинг и връзване ... БЛАГОДАРИМ ТИ, ТОШО! Очакваме те отново, този път във Вонеща вода!

Изображение
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Много от нас помнят страхотните лекции на Бате Райко Загоров от съборите в Орешак през 2009 и 2010 година. Пет години по-късно - Бате Райко отново ще участва в Националния Мухарски Събор с лекция - този път на тема - "История и любопитни факти за големите световни производители на мухарски пръти" - Харди, Сейдж, Орвис, Уинстън ... ще бъде интересно ... :wink:

Изображение
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Стоян Филипов - още едно име, под което стои "България" по големите европейски мухарски форуми. Канен постоянно на почти всички западни изложения, поради организационни причини той не успяваше да участва в последните наши събори. С удоволствие съобщаваме, че Стоян ще бъде част от предстоящия Национален Мухарски Събор през Август.2015 и ще връзва здраво и ще показва. Стойне, табелката "Стоян Филипов / България" е вече готова! Очакваме те!

Изображение
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Абсолютно традиционно на събора ще присъстват и най-добрите от добрите - Bulgarian Flyfishing Company (BFC) - много мухарски пръти, комбинирани от макари с шнурове за тестване, представяне на новите продукти за връзване на фирмите дистрибутирани от тях, както и всички продукти със собствената им търговска марка BFC, позната вече в много страни от Европа. Знаем как се представят всеки път Ники и Марин, ще ги очакваме с огромен интерес!

Изображение
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

In the "BEGINNER'S CORNER" - Д-р Мишо естествено, кой друг !? На Националния Мухарски Събор през 2015 ще има специално отделен ъгъл за връзване за начинаещи, където ментор ще бъде многоуважаваният от всички нас Д-р Михаил Пенков. Всеки който пожелае ще може да зададе своите въпроси и не просто ще му бъде отговорено, а ще му бъде показано как се връзва конкретна муха, или конкретна техника, или работа с конкретен материал, като естествено и сам ще може да седне на менгеметата и да го направи под зоркия поглед и компетентните съвети на Д-р Мишо.

Изображение
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Цени за резервации в хотел "Релакс Кооп" - Вонеща Вода за 21-23 Август. При резервация е необходимо да се информират служителите, че сте участници в събора, за да могат да се ползват тези цени. Всички останали условия са описани подробно във файла.

Изображение
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Най-добрият майстор на кепове у нас !
Илиян Трифонов ще участва на предстоящия Национален Мухарски Събор със страхотните кепове, които прави. От събора в Орешак през 2010 той не е участвал по този начин в сбирките и оттогава насам се уморих да му давам телефона на желаещи да притежават ръчно изработени качествени кепове. Сега всички ще имат възможност на живо отново да ги видят, разгледат и изберат! Отделно това е може би най-добрият подарък за приятел или съпруг-мухар ;) ...

Изображение

http://flyfishing.iantra.com/fly-fishin ... nding-nets
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

БНТ 2 направиха един страхотен филм за мухарския събор през 2013 година. С удоволствие споделям информацията, че приеха поканата и ще отразят и предстоящата национална сбирка във Вонеща Вода в края на Август ... и съвсем няма да бъдат единствената национална медия :wink:

http://bnt.bg/predavanyia/vreme-za-gube ... 5-maj-2013
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

На предстоящия Национален Мухарски Събор ще има регистрация на всички участници и гости, като е предвидена томбола с много и интересни награди. Надявам се да има за всички и всеки един от нас да се прибере от този събор с нещо за спомен - освен снимките, приятелските разговори и всичко останало, разбира се. Започвам с изненадите, приготвени от BFC (дано да са повече :wink: ), от Тошо Атанасов ще има подаръци - инструменти за връзване, както само той може да ги прави, Стани Мънков ще участва с материали и негови мухи, Стоян Филипов естествено ще участва в томболата със специално направени за събора изкуствени мухи. Тук с течение на времето ще продължавам да изреждам изненадите, които ще ни очакват в мухарската томбола! :wink:
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

Проектът за часовниците за участниците в програмата на събора. Когато са реално готови ще обясним и тяхното предназначение. Всичко това благодарение на Константин Карагьозов - МК "Майна Флай" - Пловдив.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение Изображение

Специални гости на Българския Национален Мухарски Събор 2015 ще бъдат Михаела и Робърт Щро - организаторите на едно от най-големите мухарски изложения в Европа и света - EWF близо до Мюнхен. За нас ще бъде огромна чест да споделят своя опит и да се запознаят отблизо с мухарската ни общност, както и да опознаят България с трите си деца - официален гид ще им бъде Тошо Атанасов, като в продължение на две седмици ще посетят София, Пловдив, Варна, Велико Търново (Вонеща Вода и събора), Рилския манастир и т.н. Освен организатор на EWF Робърт Щро е и един от най-добрите майстори на бамбукови пръти в света, като е един от малкото, които сами си избират бамбука в Китай, създател на собствени тейпъри, усукани бамбукови пръти и т.н.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

Лейдис енд Джентълмен,
искам да представя още един чуждестраен участник във Вонеща Вода - този път от Великобритания - традицията във флайфишинга!

За всички нас е огромна чест и удоволствие, че Рой Кристи прие нашата покана и ще бъде гост на предстоящия събор!

Ето и представянето на Рой от Стоян Филипов, с който ще пристигнат заедно и който ще му бъде гид в нашата страна:

Рой Кристи е роден и израснал в Северна Ирландия.
Наблизо до бащиния му дом минава поток , на коѝто той прекарва много дни през детството си.
Когато Агенцията по реките унищожава структурата на потока, Рой с години го възтановява, връщайки извадените камъни.
Създаването на уникални мухи по негов дизайн още от 13 годинишна възраст му донася световна слава, участие в много мухарски панаири, а мухите му са публикувани в много книги и списания.
Иновационните мухи на Рой имитират различни стадии от развитието на насекомите.
Някоѝ негови мухи :
Reversed Parachute emerger
Avon Special emerger
EasyPeasy USD dry dun
USD Spinner
Reversed Daddy Longlegs

Могат да бъдат видяни в следните книги:
Modern Midges (Takahashi & Hubka),Tying Emergers ( Schollmeyer and Leeson), Chalkstream Fly Fishing by Graham Chalmers 2012 и The History of Fly Fishing in Fifty Flies by Ian Whitelaw 2015.

Рой очаква с нетърпение да се срещне с всички вас на Българския Национален Мухарски Събор!
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

За мен е безкрайно удоволствие да представя още един връзвач, който ще вземе участие на предстоящия Национален Мухарски Събор във Вонеща Вода - Константин Карагьозов (Мухарски Клуб "Майна Флай") или по накратко - Коцето или Kody от Пловдив. До този момент той не е показвал връзване на мухи пред голяма публика и сега всички ще имаме възможността да разберем как се правят неговите шедьоври, с които напълни интернет-пространството последната година! :wink:
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

Мнение от Росен »

Изображение

Специално за предстоящия Национален Мухарски Събор 2015 във Вонеща Вода верига магазини Basecamp ще внесат и представят голяма част от флайфишинг продуктите на световно известната фирма Patagonia. За първи път на нашия пазар ще можем да видим и изпробваме на живо гащиризони, обувки за газене, елеци, раници, шапки, ризи и фланелки на водещата световна компания в този бранш !
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”