ПОМОЩ!!!

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Константин-Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Авг 04, 2015 2:26 pm
Местоположение: Русе

ПОМОЩ!!!

Мнение от Константин-Динков »

Здравейте,бих искал да питам нещо. Мисля да си купя мухарска въдица, но проблема е там,че живея в град Русе и ходя само на река Дунав и много рядко на платени язовири. Струва ли си да си купя мухарска въдица за тази така изумителна река,възможно ли е да хвана нещо? А колко ще струва долу горе една такава въдица и дали ще мога да я намеря в Русе?

НАСЛУКА, благодаря за отделеното от вас време!!! :fishing3:
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от oneillbgm »

Аз не ловя с мухарски въдици, но се възхищавам на тези, които могат. Градацията на мухарските въдици е уникална... хората ловят с тях със всички видове примамки и всички видове риба, които се улавят с тях. Вчера гледах как с такава въдица ловят дори акули. И шаран. Узадачен съм, но в риболовът граници и лимити няма.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от Павел Иванов »

Явно си струва щом по РусИ има куп запалени мухари , е Роската http://www.nariba.com/forum/memberlist. ... ile&u=1718" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; е типичен пример .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от Росен »

Като прочетох тема със заглавие "ПОМОЩ!!!" си помислих какво ли не ... :) :) :) То било "Мухарка за Дунав - да или не ..."
Павката е прав - от много години ловим с мухарка по Дунава - в началото ме гледаха супер странно, вече явно човек с мухарка не прави почти никакво впечатление ;) - започнах с расперите, сега освен распери ловим щуки, бели риби, мъздруги, а преди седмица упорствах и закачих и добър сом. За съжаление нещата ти няма да се получат просто с покупка на една въдица - риболовът с мухарка е нещо по-различно, ще иска и повече работа, тренировки, знания и умения, т.е. доста търпение и желание от твоя страна. Ако си готов да отделиш време и имаш нужното желание ние бихме могли да ти дадем много насоки ;)
Струва ми се, че с гугъла можеше да си доставиш доста информация по темата преди да започнеш да викаш "ПОМОЩ!!!" ;) :) :)
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от dunavski »

По принцип и аз съм от Русе и следващата отпуска смятам да замъкна мухарката с мене, да пробвам един риболов на Дунав.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от pike13 »

Росен написа: "Мухарка за Дунав - да или не ..." а преди седмица упорствах и закачих и добър сом. " ;) :) :)
Не съм мухар ,но искам да попитам как взе сомето в горния слой на водата ли ?
Разкажете малко за случката ,че мисля да пробвам някой ден кат си купя мухарка .

Поздрави
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от Росен »

Да, горе ме взе, но те рибите бяха активни и събираха дребосък отгоре ...
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ!!!

Мнение от pike13 »

Било е красив удар ,изпълнен с адреналин.

Поздрави
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”