чудя се дали си заслужава

Модератори: bobopeli, Кърцата

Аватар
петър власев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 735
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:19 am
Местоположение: пловдив

чудя се дали си заслужава

Мнение от петър власев »

идеятя ми е такава язовири като Батак и Доспат все още на са замръзнали

дали има смисъл да се поразкараш с лодка,сонар и GPS да видиш къде са се групирали рибоците запазваш кординатите и като замръзне язовира после само с GPS са и прао над главите им

може дори и да се захрани обилно някъде
я чувствась себя очен хорошо
ivkata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 5:04 pm
Местоположение: Перник

Мнение от ivkata »

колега стига да си близо до някои тези язовири и да имаш цялото това оборудване СИ заслужава :wink:
КОЛЕГИ НАСЛУКА !!! (И ПО 2 НА КУКА)
Аватар
петър власев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 735
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:19 am
Местоположение: пловдив

Мнение от петър власев »

ан джък де
ама има ле некой тука дето е пробвал тази ми ти работа,и ако има да споделя
я чувствась себя очен хорошо
Аватар
чпс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 5:03 pm
Местоположение: сред село

Мнение от чпс »

Колега Власев,

Ами ако групираните на едно установено от теб място риби се преместят на друго място след като замръзне язовира ?

Мисля. че има смисъл със сонар да се открият не едно, а няколко места където рибата вече е групирана , както и места с подобен релеф на дъното, където рибата все още не е групирана, но може да и' хрумне да се групира впоследствие.

Ако тези места се запаметят в GPS - има голяма вероятност пробитите в леда отвори да бъдат разположени точно над места, където в този момент се е групирала риба.

Друг е въпроса - когато рибата е групирана някъде - дали ще бъде активна и на каква примамка.

В ръководствата за експлоатация на някои сонари пише, че сонара може да бъде монтиран към дъното вътре в лодката и да облъчва през дъното - стига да не е метално.
Като замръзне язовира - защо не опиташ поне веднаж да активираш сонара от ледената повърхност - интересно какво би показал.

Успехи !
Аватар
петър власев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 735
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 9:19 am
Местоположение: пловдив

Мнение от петър власев »

колега петров благодяря за мнението

аз милля че пущината вече се групирала а доколкото ми е известно зимата не се мести толкова мнго

преди години един приятел януари месец на яз Пясъчник изкара шаран 10.5 кг. въртейки с блесна за хищник
при последвалите замятяния имаше още няколко удара /закачания на риби/ на същото място

шаро се беше групирал в едно по дълбоко място и немаше намерения да мърда от там

мястото го оставям в тайна оти у пловдивско търмъкчии бол

аз мисля че ще даде рерултат
я чувствась себя очен хорошо
Аватар
Dedy
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5133
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 12:12 pm

Мнение от Dedy »

:!: :!: :!: :!:

Колега власев, с леда шега не бива! Преди няколко години, един пиятел реши да търси големите баташки бабушки на място, за което беше сигурен, че точно там се намират. Така не стана ясно дали там е рибата, защото леда се оказа прекалено тънак. По чудо отърва кожата и сега всяка година дава курбан на язовира. Исках да кажа, че често се увличаме и поемаме излишни рискове за няколко рибета повече.
Иначе, рибата на Батак се движи почти непрекъснато. Имам доста случай при които, на едно и също място, в събота рибата върви идеално, а в неделя няма пипане и ги намирам на голямо разстояние.
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Мнение от ivan_yo »

Dedy написа::!: :!: :!: :!:

Колега власев, с леда шега не бива! Преди няколко години, един пиятел реши да търси големите баташки бабушки на място, за което беше сигурен, че точно там се намират. Така не стана ясно дали там е рибата, защото леда се оказа прекалено тънак. По чудо отърва кожата и сега всяка година дава курбан на язовира. Исках да кажа, че често се увличаме и поемаме излишни рискове за няколко рибета повече.
Иначе, рибата на Батак се движи почти непрекъснато. Имам доста случай при които, на едно и също място, в събота рибата върви идеално, а в неделя няма пипане и ги намирам на голямо разстояние.
Предполагам че и ДУШАНЦИ ВЕЧЕ Е ЗАМРЪЗНАЛ
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”