Какво ще направите ако....?

Модератори: bobopeli, Кърцата

Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Какво ще направите ако....?

Мнение от gogo3 »

Какво ще направите ако ста на риболов върху лед и леда започне да се пука а вие сте в средата на голям язовир?
tetko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 11:16 am
Местоположение: Карлово

Мнение от tetko »

Ще се наслуждавам на звука :lol: :lol: :lol:
За един ден на риба , Господ два дена дава !
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Мнение от gogo3 »

ами ако се накъса и ти останеш не отделно ледче?
Daro
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 3:35 pm
Местоположение: София

Мнение от Daro »

Колега при зимен риболов на лед доколкото знам не трябва да се ходи сам още повече ако няма никой друг върху леда.В ситуацията която описваш може единствено да се надяваш на чужда помощ.Ако останеш върху парче плаващ лед много трудно би могъл да се справиш сам.Това е моето мнение.Без да твърдя че имам опит в риболова на лед.Пожелавам ти никога да не попадаш в такава ситуация. ,а ако попаднеш само късмет мога да ти пожелая :lol: НАСЛУКА!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Гога :wink:
Виж тука :D

http://www.fox.de/iceage/
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
gogo3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 11:16 am
Местоположение: Варна

Мнение от gogo3 »

а аз си мислех че някои ще тръгне да бяга или ще си събере спoкоино нещата и т.н:):):)
Аватар
kal4ev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 6:26 am
Местоположение: Стара Загора

Мнение от kal4ev »

гого3 написа:а аз си мислех че някои ще тръгне да бяга или ще си събере спокоино нещата и т.н:):):)
Виждал съм да хвърлят по някоя стара гума (вързани с въже за брега) около мястото където ще копаеш дупката преди да слязат на леда,за да има за какво да се хванеш ако се пропука.Друг е въпроса че в тая студена вода незнам какво ще е преживяването.
Гого_73
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 9:27 am
Местоположение: Враца

За леда

Мнение от Гого_73 »

Здравейте колеги. В събота ходих и решихме да минем за по пряко през леда - ефекта беше .............СТУДЕН .
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Re: За леда

Мнение от ivan_yo »

Гого_73 написа:Здравейте колеги. В събота ходих и решихме да минем за по пряко през леда - ефекта беше .............СТУДЕН .
ми така е :lol: кой мое,

кой немое :wink:
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Гого_73
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 9:27 am
Местоположение: Враца

Мнение от Гого_73 »

Прав си колега. Кой да предположи че края е размръзнал - нали знаеш - парен каша духа :D :D :D :D :D
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Мнение от ivan_yo »

Гого_73 написа:Прав си колега. Кой да предположи че края е размръзнал - нали знаеш - парен каша духа :D :D :D :D :D
Нее... и таратора духа :wink: :lol: :lol:
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Гого_73
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 9:27 am
Местоположение: Враца

Мнение от Гого_73 »

Важното е духане да има :D :D :D :D :D
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

хай

Мнение от Бат Стан »

По принцип ледът обикновено е по-тънък около брега, отколкото навътре. Миналата година на последния лед на Батак се чудя с какъв акъл бяхме се качили към 200 души отгоре. По едно време ледът почна съвсем да изтънява, тъй като духаше топъл вятър. Дупките се разширяваха....тръгнахме да излизаме, и до брега си личеше, че вече е съвсем тънък. Аз на всичкото отгоре бях с 12-годишния си син, барабар Петко с мъжете. личеше си как на едно място някой е джопнал. Намерихме едно по-твърдо място и с голям зор излязохме оттам - този който скокна първи на брега подаваше края на един ледобур на колегите, за да може да се държим, ако все пак отдолу нещо се счупи. Слава богу, издържа. След това звъннахме по телефоните на колегите, които все още ловяха и им казахме да алармират всички, че след най-много един час ще си стоят вътре на ледения блок. В крайна сметка всички много бързо се изнесоха на брега. Действително, след около час ледът вече беше съвсем тънък и стана цзелият на дупки. Та така...иначе като е твърд и сигурен няма проблем.
qsd
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 12:42 am

Мнение от qsd »

ако тръгне да се пука, прекръсти се и си вземи довиждане :shock:
http://forum.viphunting.com - Българският ловен портал
Аватар
metero
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 7:41 pm
Местоположение: Sf

Мнение от metero »

Ами аз , като отида на нов водоем с лед, първо дупча една дупка край брега да видя колко е дебел леда, и тогава решавам да вляза или не. Най-опасните места са край брега и около разни храсти дето се подават над леда- те "събират" слънчевата топлина и около тях е по-тънко.
Няколко съвета от Финладски риболовци: ледобура може да се ползва като греда, която да опре в 2-та края на дупката, в която сме пропаднали. И полека да се изпълзи на по-здрав лед, без да се става. Краищата на леда са мокри и хлъзгави, сложете ръкавица или парцал или ръкав в/у леда, след малко ще залепне и ще е опора за излизане.
Ако почне застрашителното пукане , което е предвестник на счупването, веднага легнете по гръб и пълзете навън- легал човек има голяма площ и силата в/у леда е по малка.
Голям камък може да се хвърля напред да се проверява леда.
Някой ходят по леда непознат водоем с дълъг 3 м прът, ако падне-да се опира на 2та края на дупката. Други пък имат "ледови клинове"- 2 шиша от стомана, подострени като колчета, вързани с въженце и прекарани през ръкавите -като ръкавиците на децата-и с тях се издрапва по мокрия лед от дупката.
Общо правило: ако все пак не потънете и излезете на брега, веднага отивайте на топло.
Обикновено 5-8 см лед държат спокойно човек, 25 см- кон, 40 см- самолет. Имайте пред вид, че ледът се подпира в/у водата, а не виси във въздуха; натиснете един вестник във водата да видите колко трудно се скъсва.
Моля за извинение , ако съм бил някому досаден с азбучни истини, но това беше темата :wink:
placet experiri
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”