Дайте съвет колеги

Модератори: bobopeli, Кърцата

p4elata_brumze

Дайте съвет колеги

Мнение от p4elata_brumze »

Zdraveite kolegi.
Taia zima za purvi put 6te xodia na zimen ribolov , i iskam da popitam po-opitnite ot vas kakvi to4no mormi6ki da izpolzvam za drebni i sredni kosturi?

x10 na vseki otgovoril.

P.S. Nasluka !!! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Bobi®
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 10:53 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Bobi® »

vseki targovec ste te orientira za goleminata.
eto kak spored men sedyat neshtata - razmera sam po sebe si ne e ot golyamo znachenie - nai dobre pochni ot prachkata i kivoka - kolkoto po debel e toi tolkova po tejka tryabva da e mormishkata - lichno az go stakmyavam taka
1. kivoka e plasmasov a ne metalen
2. vlaknoto na povoda e 0,08 s osnovno 0,10
3. kogato pri agal to 90 gradusa megdu vlaknoto i kivoka, mormishkata pravi plavni dvigeniya a ne e kato na pruginka znachi che tegloto i otgovarya na tozi kivok.

:!: praviloto kolkoto po-golyama e stravta tolkova po edar ste e ulova i tuk vaji s palna sila.

savetvam te da prochetesh kak jiveyat prez zimata rakoobraznite i tam drugite drebni obitateli na vodoemite.

jelaya ti dobri migove na leda - i ne si zabravyai giletkata :wink:
ribolov na pluvka , spining , zimen ribolov
p4elata_brumze

Мнение от p4elata_brumze »

Marsi za pogelanieto i za infoto !

Nai-setne niakoi da mi otgovori.

PLS ako ima6 vreme mi drasni niakoi drug red- malko po podrobno za kivotsi i tn. za6totot da si priznaia si niamam i predstava kak se vruzvat, kak to4no se praviat i tn.

(TAZI zima za purvi put 6te xodia na takuv vid ribolov)
SASHO
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 1:35 pm

Мнение от SASHO »

Здравей, Bee!

Знаеш ли руски?

Виж тук: http://www.kivok.ru/


ПОЗДРАВИ
p4elata_brumze

Мнение от p4elata_brumze »

Ami neznam, ama 6te gledam da se orientiram po kartinkite !!! :o
SASHO
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 1:35 pm

Мнение от SASHO »

и още:

http://www.fishing.kiev.ua/snasty/kivok.htm

http://www.ntsk.ru/kukan/winter/kivok.htm

http://www.ulov.ru/bib/zim/mor/mor3.shtml


Въобще търси тези неща в руските сайтове. За мормишките също.


ПОЗДРАВИ и УСПЕХ
p4elata_brumze

Мнение от p4elata_brumze »

Awe mersi mnogo za infoto kolegi, ama az neznam ruski. :(
Mnogo 6te se radvam ako niakoi ot vas mi obiasni.

x10 predvaritelno :lol:
SASHO
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 1:35 pm

Мнение от SASHO »

Виж сега, Bee.... Аз не съм спец по зимния риболов на лед. Вярно е, че съм ходил няколко пъти на такъв риболов, но нещата които знам са повече на теория, отколкото на практика, а предполагам знаеш, че практиката е доста по-важна от теорията. Но все пак за да се ориентира човек е необходимо и да попрочете нещичко.... :wink:

Ти след като не знаеш руски, поне малко не се ли ориентираш от картинките? От там би трябвало да ти стане ясно какво е "кивок" и за какво служи...
Без да претендирам , че"много знам", ще се опитам да ти кажа с две думи какво е "кивок" и "мормишка":

Мормишка - изкуствена примамка имитираща ракообразни и насекоми. Има хиляди разновидности... Много често при риболов с нея се поставя и стръв на куката й ...

Кивок - Еластичен индикатор на кълването и по-важната му функция - подобрява многократно играта на мормишката при движението на ръката на риболовеца. За различните тегла на мормишките се ползват респективно кивоци с различна еластичност.

ПОЗДРАВИ и дано съм бил полезен :)
darkfase
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 11:59 pm

Мнение от darkfase »

E az mislia cjhe zimniqt ribolov e cheshane na KRASTA.istinskiq zimen ribolov e ;'lovene na sionga i pusturva "
v bulgaruiq si lovim Kostur uklei i chervenoperka?
darkfase
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 11:59 pm

Мнение от darkfase »

sasho!)))az sum napolovina rusnak.Ruskiq mi e dobur lovil sum riba na malko po-golqma reka ot Dunava obikolilsum pochti vsichki qzovirIi.rekite te sa mi malko tegavi???
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”