Лед на Батак или партенка?

Модератори: bobopeli, Кърцата

Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от Кърцата »

Ние в събота влязохме поне 500 метра навътре. Леда навсякъде е над 20-25 санта. Лошото е, че за отрицателно време отгоре натрупа и 30 санта сняг, та ни се отели вола дорде излезем

П.П. Па дано е верно за едрината на рибите, белким и ние намажем да ловим боздугани :D
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
krasimir n.
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:19 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от krasimir n. »

[quote="Телескоп"][quote="pepi78"]..............[u].[b]...а в неделя 14 но по над 400гр[/b].[/u]........[/quote]
:shock: :roll:[/quote]
Въпреки инфото,че на Батак --не дава,в неделя се пробвахме.След половин час без удар решихме -Васил Коларов(Голям Беглик) и ако положението е същото-Доспат(за Широка поляна-предишните 2 пъти ходенето по километър и нещо в сняг до колене(поне) ми дойде предостатъчно).На Големия Беглик(под сградата на "Язовири и каскади",лед около 60 см :shock: ) първите 15 мин.- 15 тина костурчета и една 35 см-ва балканка.След тия обнадеждаващи минути---край!!! 2 часа нищо, дупки наляво и надясно,на 3м,на 12 метра дълбочина- няма и почукване...... :?Така и не стигнахме до Доспат.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от G.Petkov »

krasimir n. написа:..На Големия Беглик...лед около 60 см :shock: ) ...Така и не стигнахме до Доспат.
Това е много яко!
Аз съм дупчил на 45 см, а на 60 не ми се и мисли.
Само моторен ледобур ще ми свърши работа :D !
Аватар
aboman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Вто Май 24, 2005 5:39 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от aboman »

Краси да не сте се объркали и да сте слезли на малкия Беглик? Преди 5-6 години там копах 70см лед, ама на големия :shock: 60см :shock: това не го вярвам + това под сградата на "Язовири и каскади" 3 метра дълбочини НЯМА почват от 5+. Доспат замръзнал ли е?
Поздрави
Аватар
krasimir n.
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:19 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от krasimir n. »

[quote="aboman"]Краси да не сте се объркали и да сте слезли на малкия Беглик? Преди 5-6 години там копах 70см лед, ама на големия :shock: 60см :shock: това не го вярвам + това под сградата на "Язовири и каскади" 3 метра дълбочини НЯМА почват от 5+. Доспат замръзнал ли е?
Поздрави[/quote]
Не мога да объркам Малкия с Големия !!!Вярвай ми :wink: .Мястото(под сградата на "Язовири и каскади")го познавам доста добре.Разбивал сам бабушките и костурите там(без лед) перфектно е за директния(7м).Дълбочините наистина са сериозни(все пак е почти до стената).Като говоря за 3 м,щом познаваш мястото знаеш ,че е почти до брега :wink: .Като правех първата дупка :shock: ,се заоглеждах дали въобще съм върху водата :D
Доспат е замръзнал и вече цяла седмица "тормозят" американките.На Доспат, за разлика от Батак,силния риболов е обикновено след първия лед. :wink:
На Малкия Беглик имаше 4 -ма на леда(да не би от тая година да са го разрешили ? :? )
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от Ачо ♣ »

krasimir n. написа:....Доспат е замръзнал и вече цяла седмица "тормозят" американките.? :? )
Че то на Доспат останаха ли американки за"тормозене"!? :D
На Малкия Беглик имаше 4 -ма на леда(да не би от тая година да са го разрешили ? :? )
Възможно е,защото тази година го няма в забранителния списък на ИАРА!?
Виж тук :arrow:
http://iara.government.bg/wp-content/up ... oved-2.pdf
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
aboman
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 115
Регистриран на: Вто Май 24, 2005 5:39 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от aboman »

Доколкото разбрах малкия го разрешават пролетта, но сега е все още забранен :!:
А на големия тая година тоест миналата, лятото за 8 часа 10кг червеноперки с голата седмица под "Язовири и каскади". Един френд който беше с мен изкара 1.100 кг каракуда. Миналата беше малко по слабо.
На доспат ми се ходи, тая година в тоя район само там не съм се записал, затова и попитах. Целия ли е замръзнал или само залива под главния път?
Поздрави
Аватар
eden_fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 9:46 pm
Местоположение: Пловдив,Лондон

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от eden_fish »

Дано започне да излизат прочутите баташки костури,другата седмица ще ги пробвам!!!
Наслука на всички!!!
ivan tasev
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 5:04 pm

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от ivan tasev »

Здравейте колеги ниакой да даде информациа за Батак ано е ходил сабота и неделиа,излиза ли костур и на каква страв,мерси
qdeca
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Мар 26, 2010 2:56 pm

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от qdeca »

И аз ще се радвам за инфо за Батак , а и за Широка поляна също.Че мисля събота и неделя да се качвам нагоре.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от Ачо ♣ »

qdeca написа:И аз ще се радвам за инфо за Батак , а и за Широка поляна също.Че мисля събота и неделя да се качвам нагоре.
Над 1 метър сняг,температури от порядъка на минус15-20 градуса,че и по-ниски!За сега си"натискай парцалите" у вас на топло!!! :D
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
qdeca
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Мар 26, 2010 2:56 pm

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от qdeca »

То да има риболов мани ги температурите и снега.Щом има толкова сняг най-много като направиш дупка в леда и около теб да стане локва.Ма нищо свикнал съм.Ако някой е ловил нека да сподели как е риболова.
Поздрави!
ivan tasev
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Ное 08, 2008 5:04 pm

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от ivan tasev »

Колега чух се с един познат който е бил днес на Батак каза нищто само един кустур,и на мен много ми се ходи да почешем крастата но той като ми каза това,незнам
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от Бат Стан »

ivan tasev написа:Колега чух се с един познат който е бил днес на Батак каза нищто само един кустур,и на мен много ми се ходи да почешем крастата но той като ми каза това,незнам
Най-добре е да се изчака сигнал, че риболовът е тръгнал, и тогава да се ходи.
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: Лед на Батак или партенка?

Мнение от chapara »

Сигнал май няма да има ,защото подочух , че хората си ловят ,но си и траят :wink: :lol: :axe:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”