И аз на Враждебна през 2012 година

Модератори: bobopeli, Кърцата

Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от G.Petkov »

Не е само твоя познат,
Всичко което хванах,през лятото, го отнесоха разни мои познати, даже питаха за още :D !
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от G.Petkov »

Ludia Shekspir написа:Г-н Петков , моля да подновите темата.Вие сте ни растухата. :D
Миналата седмица се полъгах по "Синоптик", че ще спре вятъра и ще грейне слънце и отидох в делничен ден на Враждебна. Този път от източната страна, където беше републиканското състезание. Хора малко, слънце никакво, сутринта наистина нямаше вятър и условията бяха поносими.


Изображение

Дърпаха средни бабушки и редки костурчета. Лових на плувка, като направих експеримент в дупка, където рибата активно се ловеше, пуснах на мормишка и резултатът беше никакъв.
Пак започнах да ловя на плувка и пък дърпаше. Рибата не беше много активна, хванах 45 рибки, а в ранния следобед съвсем спря.


Изображение

Направих два диагонала от дупки за да обловя различни места, но без успех. За съжаление въпреки обещанията на синоптиците към 11.00 часа отново излезе ужасния вятър от предишните дни - конеца хвърчеше във въздуха и започнах да премръзвам, та и този риболов зъвърши по-рано от предвиденото.


Изображение

На леда се заприказвах с един колега, ловящ на мормишка с тежест под нея. Много интересен монтаж, особено за риболов с много малки мормишки на дълбоко. Колегата каза че бил доволен от този монтаж, просто този ден може би не бе най-удачния за мормишка.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от Бат Стан »

Бате Жоро, аз имам чувството, че на Враждебна рибата е започнала да развива някаква предпазливост към мърмушките. Вероятно се дължи на това, че гьолът е много посещаван, бият се непрекъснато дупки, масово се лови с мърмушка, и по някакъв начин рибите стават по-предпазливи, когато се подава на морма. Обратно - на плувка нещата най-вероятно й изглеждат по-спокойни, стръвта не се движи и т.н.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от G.Petkov »

На 26.02. /неделя/ се поразходих до разни дащни места :D , ама леда лош, рибки няма и по едно време стигнах до София. Реших поне обяда да си изям на чист въздух и слязох на Враждебна. Кишата, за която пише Етикета беше замръзнала и се ходеше лесно. Дебел слой, но слаб лед с напълно променена структура, ама поне не затъвах до глезените като на Челопечане. От високия бряг се виждаха много и големи газови дупки, предимно около островите към канала за реката.
Рехава посещаемост, тук-там по някой колега, местят се и никакви енергични движения :D !


Изображение


Изображение


За час и половина, докато хапнах, лових на мормишка, дребни и редки рибки, и множество гелета. Направих само три дупки и реших да приключвам със сезон 2012.
Малко мрачно приключване се получи, не ми се искаше да е така, но това са нещата от живота.
За рибките, обаче приключването завърши по-скоро весело :D, заедно с малко зарибителен материал закупен от мен, отидоха да растат за догодина.


Изображение


Последна дупка, последна рибка :D :


Изображение


Наслука на всички от "Подледния"!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от chirusa_bg »

Стига бе Жоре, какво закриване на сезона посред зима :shock:
Поздравления за пуснатите каракудки, след месец ще ги хвана и ще ги пръжнем с биричка :lol: Тъкмо ще кажеш дали са пораснали :mrgreen:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от naskobo »

Жоро, беше приятна зимна тема, хубави снимки и рибки :!: Но добре, че я закриваш и позволяваш на леда да си отиде - лови ми се пролетна риба :P
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
etiketa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 443
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 12:01 pm
Местоположение: sofia

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от etiketa »

Малко тъжно но това е положението :( .Откри си тема ,разви я и накрая я закри.
Поздравления за всичките ти репортажи.Радвам се ,че се запознахме на леда.
Горе главата и от тук на сетне нови тръпки и нова слука. :D
Ако рибите бяха жени щях да ги ухажвам всеки
ден,ако жените бяха риби нямаше да се
занимавам с глупости а щях постояно да съм за риба.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от Бат Стан »

Бате Жоро, много рано бре, аз мисля поне до средата на март да ловим.
Аватар
Shumolini
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 10:08 pm

Re: И аз на Враждебна през 2012 година

Мнение от Shumolini »

Знаех си аз, че умишлено си писал така, за да предизвикаш пак зимата и леда :wink:
И ... ето.... тя се завръща, дори и замалко, за да ни даде може би шанса за подобаващо весело и емоционално закриване на сезона :supz:
... Помня, че миналата година бяхме заедно на последния лед и направихме супер закриване някъде през март...

Така че, Жоро, както намекнаха и колегите, не бързай да прибираш още ледобура! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”