20 пасажера и 121 глигана

Модератори: bobopeli, Кърцата

etiketa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 443
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 12:01 pm
Местоположение: sofia

20 пасажера и 121 глигана

Мнение от etiketa »

Здравейте колеги, спретнах някакъв риболов и реших да го споделя с вас.
Събота бе,сутринта в 7 00 часа чаках вуйчо пред портата,излезе на време и без
много да му мислим газ към Враждебна.На тръгване -5 градуса на гьола -7 ,така и
непознаха с техните -12 но какво от това,еднакво ни топлят :D .Бяхме първи на
гьола и пред вид ,че не бяхме ходили от две седмици се наложи да си проверя леда
както си му е реда.Няма да се спирам на това но просто споменавам ,че взехме
сериозни мерки.Леда като цяло е добъл двуслоен с две кори и киша между тях.Истинският
лед за мен след щателно генекологично иследване е 10 см всичко друго от горе си бе
майтап работа.При ходене леко пропадаш събирайки двете ледени корички :D ,леко
адреналинче но това е положението.Труден риболов за мен а при вуйчо се оказа и тегав.
Предвид ситуацията играех по системата две дупки плувка и мормишка.На първите дупки
за сума време се получи резултат 6:3 в полза на плувката,наложи се смяна на дупките и
резултат 2:1 отново за плувката.Не ми хареса всичко това и се наложи да пробивам нов
комплект дупки на които резултата се обърна на 2:6 в полза на мормишката.При 10:10
реших ,че риболова е доста труден и за времето от 7 30 до 11 30 си е направо мъка.
На гьола преброих около 40 колеги,всеки с различна слука.Имаше колеги с палатки,ходих
да ги разгледам от близо и мисля,че не е лоша идеята особенно при по силен вятър
Изображение
Ето го и улова.
Изображение
Решихме,че няма смисъл да упорстваме а от друга страна имахме време до към 15 00 часа.
Дадох идея да скокнем до "пънча".Три дни се питаме из форума има ли лед нямали на
Панчарево та ми беше любопитно.От друга страна от скоро живея в Горубляне и ако има лед
ще мога да си хвърлям от комина :D
В 12 20 часа бяхме на паркинга от към Герман а коли не липсваха,надникнах и видях това.
Изображение
Ура ше похвърляме и тук.Бързи действия от наша страна и на петата минута вече
разузнавахме ситуацията.Видях се с "Чируза"и екипа му,дадаха ни инфо за ситуацията
и се заехме с риболова.Пробих дупка една идея по навътре от зоната на кълване с цел
да барна нещо по едро но за десетина минутки хванах само едно по различно костурче
и три дребни.реших ,че по добре да ми кълве на често отколкото да гоня "михаля"
А и без това на Враждебна се накефих на дългите интервали без кълване.
Ето го и великана между глиганите
Изображение
Разбирасе ,че е шегичка но рибките бяха толкова дребни,че .....
Ето линята по която кълвеше по интензивно
Изображение
Излизаха гол след гол което много ме накефи,в крайна сметка това търсех някаква
динамика ето един мушморок.
Изображение
Риболовствахме само два часа а резултата бе 121 рибета.Много се накефих на
динамиката с която кълвяха.Малки а чупеха кивока на две :D В общи линии е това,
редки но дребни риби на Враждебна а на "пънчо" динамика с ултра малки и прозрачни
костурчета.Имаше и хора с някоя друга бабушка но ние нямахме време за експерименти.
Наслука на всички.Упс ето и глиганите за финал :D .
Изображение
Ако рибите бяха жени щях да ги ухажвам всеки
ден,ако жените бяха риби нямаше да се
занимавам с глупости а щях постояно да съм за риба.
Omaxxa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 10:27 am

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от Omaxxa »

Браво колега, заслужавало си е мръзненето :drinkers:
Румен Рудев

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от Румен Рудев »

Мога само да кажа ,че сте избили зарибителя от костури във водоема . И това нещо ще го ядете ? Срамота .
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от ristich »

Костура никога не е бил и няма да бъде никакъв зарибител, а е един истински плевел! Заради него и слънчака страдат много други, ценни видове риби. А дали ще го хапват си е тяхна работа на колегите, важното е, че са си направили кефа. Аз лично не бих върнал костурчетата обратно. Сигурно са и полово зрели вече.
Пазете природата!
Румен Рудев

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от Румен Рудев »

Теб не съм те питал за мнение и имах предвид че са бебета още , ако не забелязваш . Няма да ти показвам какво е костур защото не ми се изпада в полемики с хора/месари като теб .
Аватар
SaSho-Sensas
фен клуб-скобар
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 7:49 pm
Местоположение: София

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от SaSho-Sensas »

Така е колегата е прав по добре обратно догодина такива а и по големи.Иначе евала за риболова.
Последно промяна от SaSho-Sensas на Нед Яну 29, 2012 6:42 pm, променено общо 1 път.
SENSAS TEAM-the best fishing team
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от dekata »

Екстра риболов сте си спретнали. :wink:
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от ristich »

Ще си замълча, само ще кажа, че определено не съм месар и съм Еколог по образование (и по душа). И смятам, че във форума не е нужно да се питаме един друг дали можем да обсъждаме дадена тема, а да споделяме мнения!
Тия милиони костурчета са прахосмукачка за хайвера, разберете го!

п.с. Колега Румен, мисля, че не е проява на добър вкус да се репчиш още с първите си мнения.............
Пазете природата!
Румен Рудев

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от Румен Рудев »

[quote="ristich"

п.с. Колега Румен, мисля, че не е проява на добър вкус да се репчиш още с първите си мнения.............[/quote]

Които са повече от твоите ?!?
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от ristich »

Защото този форум не ми е приоритет, а и не държа да колекционирам мнения. Спирам дотук, остани със здраве и Наслука!!! :)
Най-сърдечни поздрави!!!
Пазете природата!
Румен Рудев

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от Румен Рудев »

Жив и здрав и ти .
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14817
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от G.Petkov »

Румене,
По-спокойно!
ristich е много преди теб в темите за зимния риболов и малко неестествено е да хвърляш тежки приказки, без да сме разбрали ти какво ловиш, как ще споделяш и други такива работи.
Пусни няколко теми, разкажи за своите излети - и после бъди съдник на другите.
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от geleznia »

Малък или голям никога обратно.Няма да ви казвам какво стана с един язовир,когато се навъди тая гад,и вече въобще не и прощавам вече.Слънчака е същата работа.Подкрепям колегата за неговото мнение.Каракуда и костур нямат изтребване.
На риба като на война.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14817
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от G.Petkov »

За себе си въпросът съм го решил - малките костурчета ги връщам веднага в дупката щом ги откача от куката.
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: 20 пасажера и 121 глигана

Мнение от m101 »

Че сме нагли, неграмотни и ненаказани си го доказвам всеки път, гледайки повечето теми от раздел "Моят риболовен излет", но по една или друга причина съм си сдържал коментара. Сега обаче вече не издържах. Не мога да разбера - върви хубав риболов, хващат се 10, 20, дори и 30 риби. Защо след това не ги връщате обратно? Ядете ли ги? Развъждате ли ги? Ако не, какво? Толкова риба или я изхвърляте, или я давате на животни или не зная и аз какво?!? Закони за Вас няма ли? В тях пише какво количество имате право да ловите, оказани са и минималните размери! И ми се хвалите на всичко отгоре какъв риболов сте направили, че има и хора които Ви се радват?!?!? И после псувате по бракониерите. Разберете - и Вие сте бракониери!!!! Проумейте го и не се хвалете с това, смешно е. Някой започва да ми обяснява, че костура бил като слънчевата риба. Дори и слънчак да е, когато е 1кг. си е тръпка. И ние, за които риболова е хоби, не ловим рибата в безмерни количества. Докато правите такива неща, не се изумявайте на мизерията която Ви заобикаля и в която живеете.
Заключено

Обратно към “Подледен риболов”