Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Модератори: bobopeli, Кърцата

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от Бат Стан »

Еййй, голям карък тоя уикенд. Първо отиваме рано-рано сабахлем на един гьол, който предполагам че е онзи, на Павката Иванов секретния. Понеже предполагам, няма да му развалям хатъра да го споделям тука. Та до въпросния гьол на 200-300 метра има бензиностанция. Спряхме там, а бензинджията като разбра, че отиваме за риба, и ни показа заповед на кмета, че риболовът на леда е забранен. Казахме му, че кметът им ще бъде дълги години жив и здрав, и слязохме на язовира. Понеже го бяха изпускали, отстрани ледът беше наклонен, докато се стигне до равното. Уж внимавах къде стъпвам, обаче като се изплющях и цапардосах лошо коляното, още ме боли и куцам дееба. Както и да е, за час и половина риболов Борката хвана едно костурче на мърмушка и това беше. В 8.30 часа решихме да послушаме кмета и да си бием камшика. Газ към язовир Искър. Там лед за чудо и приказ - 30-35 санта, дебел и здрав, реже се като стъкло. Костурите - хубави, но редки. Предния ден беше кълвало много, но сега пълчищата ги нямаше. Рибите бяха много редки. Налагаше се да биеш дупки и да ги търсиш, общо взето на 4-5 дупки сработваше една, откъдето правиш серия от 2-3 костура и толкова, или само един и дотам. Тука нова шибания се случи, изглежда съм цапардосал ножовете на ледобура в някой камък и взе да пробива дупките с триста зора, едва-едва. За една дупка се налагаше здраво въртене, тъй като ледът беше много плътен и здрав, режеше се като стъкло. Извадих около 14-15 костура, имаше два-три хубави по педя, ама без ръце останах от въртене. На всичкото отгоре духаше някакъв свиреп вятър, направо ни еба мамата. Към 12 часа събрахме панаира и отидохме към София, но за да не се причираме толкова рано, мръднахме до Челопечене. Там извъртях един хубав валат с едно пропуснато кълване, колегата извади два костура и това беше играта. Поздрави за Пампо-98, улови тлъст и голям костур-простак. та това от мен, каръщина дееба, чакаме другия уикенд да видим кое как.
Аватар
mavrata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 8:54 am
Местоположение: Велинград

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от mavrata »

Бат Стан написа:Еййй, голям карък тоя уикенд. Първо отиваме рано-рано сабахлем на един гьол, който предполагам че е онзи, на Павката Иванов секретния. Понеже предполагам, няма да му развалям хатъра да го споделям тука. Та до въпросния гьол на 200-300 метра има бензиностанция. Спряхме там, а бензинджията като разбра, че отиваме за риба, и ни показа заповед на кмета, че риболовът на леда е забранен. Казахме му, че кметът им ще бъде дълги години жив и здрав, и слязохме на язовира. Понеже го бяха изпускали, отстрани ледът беше наклонен, докато се стигне до равното. Уж внимавах къде стъпвам, обаче като се изплющях и цапардосах лошо коляното, още ме боли и куцам дееба. Както и да е, за час и половина риболов Борката хвана едно костурче на мърмушка и това беше. В 8.30 часа решихме да послушаме кмета и да си бием камшика. Газ към язовир Искър. Там лед за чудо и приказ - 30-35 санта, дебел и здрав, реже се като стъкло. Костурите - хубави, но редки. Предния ден беше кълвало много, но сега пълчищата ги нямаше. Рибите бяха много редки. Налагаше се да биеш дупки и да ги търсиш, общо взето на 4-5 дупки сработваше една, откъдето правиш серия от 2-3 костура и толкова, или само един и дотам. Тука нова шибания се случи, изглежда съм цапардосал ножовете на ледобура в някой камък и взе да пробива дупките с триста зора, едва-едва. За една дупка се налагаше здраво въртене, тъй като ледът беше много плътен и здрав, режеше се като стъкло. Извадих около 14-15 костура, имаше два-три хубави по педя, ама без ръце останах от въртене. На всичкото отгоре духаше някакъв свиреп вятър, направо ни еба мамата. Към 12 часа събрахме панаира и отидохме към София, но за да не се причираме толкова рано, мръднахме до Челопечене. Там извъртях един хубав валат с едно пропуснато кълване, колегата извади два костура и това беше играта. Поздрави за Пампо-98, улови тлъст и голям костур-простак. та това от мен, каръщина дееба, чакаме другия уикенд да видим кое как.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от G.Petkov »

Бат Стане,
Ако Искъра задържи, ще извадя ледобура от килера :D !
В "ония" - Янчулевите години, веднъж ловихме до 31.03.!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от chirusa_bg »

Евала Бат Стане, не си бил дома на топло.

Като каза карък та ще се включа и аз в темата.
Събота на Батак 11 костура и един рак :shock: На около 12м дълбочина гадината сви кивока 2 пъти. Подсякох го и излезе с мормата уставно захапана. Неделя на Искъро за възстановителна тренировка боднах някоя дупка, но риболова беше тегав и към 2 часа си заминах с около 20 рибета да гледаме мачове.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от naskobo »

Обикалянето на водоеми и смяната на места когато не върви, досега не ми е донесло успех, все се каня повече да не го правя, но не се получава :?
Гледах по руския канал, как ловят платика на лед, та се чудя дали да не захраня някоя дупка на язовира и да пусна плувчица :idea: :?:Какво ще кажат майсторите на леда?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Карък или "Слушай кво ти пее кметът"

Мнение от Бат Стан »

naskobo написа:Обикалянето на водоеми и смяната на места когато не върви, досега не ми е донесло успех
И на мен така, ама пусто - човек като е прост, то е завинаги.
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”