Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Модератори: bobopeli, Кърцата

Публикувай отговор
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от С. Димитров »

На Пънчака дори и да има 1 м. здрав лед / а то няма почти никакъв, тъй като ТЕЦА си работи/ ще те изгони полицията още при качването на леда. Повдигнах темата, но освен от бат Стан до момента няма други мнения, за да направим дискусия по отношение на "превантивните" забрани на органите.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от G.Petkov »

Тази вечер в София духа доста силен и сравнително топъл вятър,
Така, че всички които са предвидили за утре излет на леда да са внимателни !!!
Аватар
Rex Hunt_2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 2:10 pm
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Rex Hunt_2 »

G.Petkov написа:Тази вечер в София духа доста силен и сравнително топъл вятър,
Така, че всички които са предвидили за утре излет на леда да са внимателни !!!
Здравей колега, и за много години на всички!
Въпреки необещаващите прогнози за топло време, аз и моя приял вече бяхме планували в събота на 05.01.13 да сме на подледен риболов. Тръгване сутринта от София към 5 часа, температура +3С. В Пазарджик още по-зле +5 +6С, но нагоре си скръцна времето та ги докара до -7С. Бяхме на мястото към 8:30-9:00 и се спуснахме на леда. Не бяхме единствените луди на терена имаше и др. колеги. В началото, до като ги напипаме къде са "разбойниците в раирани пижами" имаше въртене с ледобура, но после тръгна полека лека.
Леда беше добър към 35-40см. Стабилен от всякъде.
Ловихме на мурмишки (малки волфрамови), а стръвта беше хирономус. На вертикална блесна инцидентно някой друг рибок. Вървяха дребен костур и добри баби. Ловихме до към 3:15 часа, че взе да ни става леко студенко. А бе май не наблягахме достатъчно на разгряващите напитки! :lol:

Резултата на края 140-150 рибока/ 2-ма човека.

Успех на всички колеги и дано по-дълго да има лед тази година!
Поздрави,
Rex Hunt_2
Аватар
milanov84
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 7:09 pm
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от milanov84 »

Вчера на Алино, дупките по леда от събота, бяха повече от рибата... Като швейцарско сирене беше... За първи път ми се случва такъв некълвеж :))) И не знам на какво се дължеше...
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от С. Димитров »

Е, стига вече да говориме за Враждебна и някои по плитки водоеми задоволяващи ни в периода на липсата на лед на "сериозните" обекти за зимен риболов на лед. Както си му е реда "Голям Сечко" стегна и сега ни е нужна информация за, примерно: - яз. Батак, яз. Лобош, яз. Сопот, яз. Душанци, яз. Голям Беглик, яз. Огняново, яз. Искър, яз. Бебреш, яз. Копринка и др. Защо да крием колеги подобна информация, все пак на леда не сме десетки хиляди, а до 100 - 500 риболовци със съчми в главите.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Ачо ♣ »

С. Димитров написа:... Както си му е реда "Голям Сечко" стегна и сега ни е нужна информация за, примерно: - яз. Батак, яз. Голям Беглик, .......
На тия два язовира няма условия за подледен риболов!
За момента/ 08.01.2013 г. / спокойно може да се лови на яз.Тошков чарк,Малък Беглик и Широка поляна ! :wink:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от С. Димитров »

Е, те това е актуална информация! Благодаря, колега! В интерес на истината при зимния риболов на лед е по интересна информацията за заледеността на водоема и достъпа до него - другото е решение на тези които ще отидат да ловят риба, при условията на първичната информация, техния опит и другите обстоятелства натрупани с оглед на успешни/неуспешни риболови през годините.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Бат Стан »

С. Димитров написа:Е, те това е актуална информация! Благодаря, колега! В интерес на истината при зимния риболов на лед е по интересна информацията за заледеността на водоема и достъпа до него - другото е решение на тези които ще отидат да ловят риба, при условията на първичната информация, техния опит и другите обстоятелства натрупани с оглед на успешни/неуспешни риболови през годините.
Колега Димитров, информация не съм отказал на никого. НО - само на лични съобщения. Прекалено много народ взе да ползва инфо на готово, без да дава такова. На никого не съм отказал. В момента например имам съвсем актуална информация за Родопите, така че който го интересува да пита. Поздрави и наслука.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от G.Petkov »

Бат Стан написа:... информация не съм отказал на никого. НО - само на лични съобщения...
Бат Стан-е,
В този случай,
Да вземеш да преименуваш темата на :

-"Ледената обстановка - сезон 2012-1013 - обаче само на ЛС", а :D !!!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Бат Стан »

G.Petkov написа:
Бат Стан написа:... информация не съм отказал на никого. НО - само на лични съобщения...
Бат Стан-е,
В този случай,
Да вземеш да преименуваш темата на :

-"Ледената обстановка - сезон 2012-1013 - обаче само на ЛС", а :D !!!
Що бре, другите може да си ги съобщават и в сайта, това е само за мен.
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от chapara »

А защо не хванете да го изсекнете :ANAL: :lol:
Нещо май дерибействате, та па ВВВвввввввввввие ли сте най голямите корифеи и кой Ви удостои с това :?: :lol:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от chapara »

И за да застана зад думите си, къде е точно пък вашата тайна , ХАХАХА, когато аз съм бил на лед ................, колко точно и трофейни риби имате, колко точно в последните 35 години сте били на леда, защото Форума е със скромно присъствие. ха обяснете на младите, защото Аз съм го правил , а и поне 10+ човека съм качил със пълна осигуровка за последните две години и съм и им показал поне това което знам. Хайде се вземете в ръце, малки дерибейчета. В крайна сметка във фОРУМНИТЕ пространтства винаги има вакуум, някогашните се оттеглихме с намерението да застъпят млади, ъъъъъъъъма не , застъпиха други недоизказали се задници :butthead:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от G.Petkov »

Чапи,
Споко, бре :D !
Само се бъзикаме с Бат Стан!

А аз има 4 излета на лед този сезон и съм разказал /със снимки/ за всичките :wink: !
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от chirusa_bg »

Всеки сам да си реши ще споделя ли или не, но заяждане и мерене на пишки точно в този раздел няма да търпя.
Ако остана нормално място във форума е тук на леда и смятам така да го запазя поне и тази зима.
Хубав ден!
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от bobo_33333 »

С. Димитров написа:Е, стига вече да говориме за Враждебна и някои по плитки водоеми задоволяващи ни в периода на липсата на лед на "сериозните" обекти за зимен риболов на лед. Както си му е реда "Голям Сечко" стегна и сега ни е нужна информация за, примерно: - яз. Батак, яз. Лобош, яз. Сопот, яз. Душанци, яз. Голям Беглик, яз. Огняново, яз. Искър, яз. Бебреш, яз. Копринка и др. Защо да крием колеги подобна информация, все пак на леда не сме десетки хиляди, а до 100 - 500 риболовци със съчми в главите.
Сопот и Копринка,няма и наченки да замръзнат скоро.Нищо че нощеска живака падна под -16
Инъче ,само в наща община има 100тина смелчаци със съчмите в главите,които се качват на леда...
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”