Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Модератори: bobopeli, Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
stil92
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 10:28 am
Местоположение: Бургас

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от stil92 »

на суходол дали има стабилен лед ,някой знае ли ?
gabi_15
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 7:24 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от gabi_15 »

Здравейте колеги,затоплянето на времето последните 2-3дни дали е указало "пагубно"влияние върху замръзналите водоеми,около София (радиус 50-ина километра)?
Има ли място където може да се пробва през уикенда?
Благодаря предварително!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Бат Стан »

Ха де? На Враждебна ми казаха, че ледът си седял, но отгоре бил във вода. ако тая вечер стегне и я замрази, утре ще става, според мен.-
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от ristich »

Аз предлагам да направим хайка за цигани на Алино :) :idea:
Пазете природата!
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от chapara »

ristich написа:Аз предлагам да направим хайка за цигани на Алино :) :idea:
И аз миналата година предлагах, ама не направихме :mrgreen:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=121&t=57395

П.С. Тази година май темата ще доста по къса :mrgreen:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
djakoj
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 7:38 pm
Местоположение: софия

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от djakoj »

ristich написа:Аз предлагам да направим хайка за цигани на Алино :) :idea:
Здравейте на всички колеги.Ами какво още ги чакаме тея "Мангалчета"ли са,там квито и да са?
Лед и Риба много няма,но цигани много,да хванем да се организираме и сами да се очистим от тази ЗГАН!
Дайте предложения за ден и час?
Ако ние не направим нищо,от родната полиция има да си чакаме.....
бъдете малко по-смели,освен с качването на леда
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от ninastefanina »

djakoj написа: Здравейте на всички колеги.Ами какво още ги чакаме тея "Мангалчета"ли са,там квито и да са?
Според мен трябва да им се направи нещо като засада.Паркират се колите,едни отиват да ловят,а други се крият и ги чакам.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Borislav Haralampiev »

ninastefanina написа:
djakoj написа: Здравейте на всички колеги.Ами какво още ги чакаме тея "Мангалчета"ли са,там квито и да са?
Според мен трябва да им се направи нещо като засада.Паркират се колите,едни отиват да ловят,а други се крият и ги чакам.
И аз съм за една такава инициатива, доста хора изреваха и мисля, че е време да се сложат на място тези бабаити. Що се отнася до организацията на едно такова "отмъщение" е много трудна по-простата причина, че доста хора докато не се опарят няма да се включат. Иначе мен ме пишете в списъка. :axe: :axe: :axe:
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от С. Димитров »

Днес на Големия Беглик. Идвайки от София от дясно на стената "Горското" е почистило пътя и слава богу са направили странични отбивки, щото сачмалиите рибари да могат да се разминават с тежките камиони - дървовози. От лявата страна, обаче не е разчиствано и няма минаване. Водоема е запечатан, но става въпрос за здрав лед около 10 см., върху него 10 см. полу - лед, нагоре 10 см. лед - - сняг - сладолед, след това 4 см. вода и отгоре 12 см. сняг. Хубаво време, но тегав риболов. Рибите кълват трудно на 8-15 м. дълбочина, основно на блесна. На мормишка - единични риби, но мъка. Все пак майсторите на блесната хванаха по 30 - 40 костура, калибър 5 пъти по - големи от "огняновските", а аз все пак спасих "капото" с 10 риби - 5 на мормишка и 5 на блесна. Утре, обаче, ако духа 10 м. в секундата и вали дъжд - не препоръчвам експедиции натам.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от С. Димитров »

Да, "всичкото рибари", що се изявава по леда от събота и преди събота мълчи! То при тези пролетни температури не е и за говорене.Все пак почти съм сигурен, че независимо от бурните ветрове по планините и положителните температури в последните дни, за събота и неделя ще могат да се направят излети на добър лед по Родопските водоеми. Това мнение, е обаче при положение, че вследствие на ветровете, дъжда и положителните температури стопеният сняг върху леда и наличната вода между леда и снега, предвид на температурите /особено нощните/ през последните и следващите дни са се трансформирали в що годе компактен здрав лед около 20 см. Все пак на теория е едно, а на практика друго и ако някой е пробвал през тези дни, го моля да даде актуална информация.
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от ristich »

При положение, че в София няколко сутрини е около и под нулата, то в Родопите би следвало да е екстра за леда. Все пак язовирите, за които става дума са на по 1500 м. Смятам, че няма да има никакви проблеми за уикенда. Наслука!
Пазете природата!
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Ачо ♣ »

С. Димитров написа:Да, "всичкото рибари", що се изявава по леда от събота и преди събота мълчи!
Ееееее,затова Бат Стан в предните си постове обърна внимание,че доста от колегите влизат във форума само,за да черпят информация,без да дават такава!
Аз съм на същото мнение-аман от "консуматори"!!! И това не се отнася само за подледния риболов!!! :wink:
С. Димитров написа:........, моля да даде актуална информация.
Но въпреки всичко,ето ви нужната информация:
На яз."Малък Беглик","Голям Беглик" и "Широка поляна" има достатъчно дебела ледена покривка за провеждането на подледен риболов! :wink:
Но не трябва да се подценява пътната обстановка,изхождайки от прогнозата за времето! Все пак става въпрос за водоеми,които са на 1500 м.надморска височина!
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от С. Димитров »

Колега, благодаря за информацията. Аз от опит си го знам, че е така и че няма проблем по тези водоеми за нови излети на леда, но друго си е ако някой през последните дни е бил реално там и даде информация, че всичко е наред.
Едно вече оформено от мене заключение за риболова на лед на Големия Беглик. В последните три години направихме доста изледи на леда в периода януари - март. Заключението ми е, че на този водоем много по - успешен е риболова на блесна /предимно с верижка/ пред риболова на мормишка /,макар че и на мормишка към края на февруари се ловят сравнително доста костури. Рибите трябва да се търсят, тъй като се движат на групи от 5 до 30 риби, а и за разлика от други водоеми се движат непрекъснато на дълбочини от 6 до 18 м. Трудно се задържат на едно място, дори и със захранки /понякога даже няма ефект/. Може би на последния лед в края на март - април мормишката би имала ефект, на дълбочини в близост до брега, но не съм пробвал. С едно изречение - "водоем за майсторите на блесната".
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от Бат Стан »

Г-н Димитров, аз мисля утре да се качвам нагоре, ама на Малкия Беглик.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2012-1013

Мнение от С. Димитров »

Успех! То трябва да тренирате и за кръга от републиканското следващата седмица. Ние с бай Иван замисляме нещо за Големия беглик за следващата събота. Нещо ми куца риболова на блесна, та ще ме учи наново. Предпочитам да ловя на мормишка, ама като групата с която ходя за риба на леда са все блеснари, от инат и гордост трябва да наваксам техниките. Дърт рибарин на лед, като мене не може да не се впрегне, че другите ловят много по вече на блесна, пък и му имам "зъб" на този непредсказуем водоем!
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”