Прекрасен ден - откриване !

Модератори: bobopeli, Кърцата

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от antivik »

[quote="indalo"......................................................................................................................................................................................................... Требе се оборудвам с от тея малките въдички и така. Фен си станах на подледнио...........................................[/quote]
Е па и я се бех юрнал да влазям с каяко, ма ка видох цените на ентериите нещо ми мина мерака/па и финанс не достига, ще чекаме топлото :wink: / :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от chapara »

antivik написа: Е па и я се бех юрнал да влазям с каяко, ма ка видох цените на ентериите нещо ми мина мерака/па и финанс не достига, ще чекаме топлото :wink: / :drinkers:
Че една балалайка е 8 кинта, кое му е скъпото, по евтин от подледния риболов -няма :wink: :lol:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от JettroniX »

Прекрасно откриване :smt023 Какво повече да желае човек :D
Изображение
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от С. Димитров »

Цитат: Адреналина ги грее гъзовете колега.
Коментар: Извън адреналина, чая и не препоръчвания алкохол на леда, който сгрява "вътрешно", но не и "външно", има и друг "иширет" за сгряване. Обикновено при риболова на лед се налага пускането на мормишката, ваденето на рибите и други манипулации да се извършват с голи ръце. Има много хубави ръкавици в почти всички риболовни магазини, с дупки за пръстите и други елегантни решения, за да е успешен риболова с тях, но на практика риболова на лед и с най добрите ръкавици за целта /особено при риболов на мормишка/ е донякъде мъчение. Затова, най доброто решение се крие в панталона /клина/ на риболовеца, /за жените нямам наблюдение/. Ако панталона /клина/ има широки, дълбоки, добре подплатени и предно разположени джобове, които да позволяват риболовеца на лед периодично да сгрява ръцете си в тях, топлейки се от естественото най топло место, около "т......е", няма да има проблеми.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от С. Димитров »

П.П. Нямам медицинско образование, но по мои лични наблюдения "т......е" са къде, къде по топли от задните части на риболовеца, освен може би при мъже тип "г...е"
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от G.Petkov »

С. Димитров написа:... Ако панталона /клина/ има широки, дълбоки, добре подплатени и предно разположени джобове, които да позволяват риболовеца на лед периодично да сгрява ръцете си в тях, топлейки се от естественото най топло место, около "т......е", ...
Хубава идея на колегата, ама като знам структурата на костюмите с които сме облечени и тримата - достъпа до " т.....те" е невъзможен :lol: !
Даже освобождаването от остатъците от чая са в резултат от пределно напрягане и съответна сръчност на ръцете :lol: !

Но,
Ако рибките дърпат интензивно - няма нужда от допълнително сгряване,
Само естествените движения на ръцете и тялото са достатъчни за поддържане на необходимата телесна температура.
После,
Естествено те болят и ръцете и гърба, ама е от кеф :lol: !
А не от работа :D !
vladoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 580
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 9:41 pm
Местоположение: Mонтана
Обратна връзка:

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от vladoto »

Ехаааа почна се.Железни сте !Късмет и здрав лед цялата зима!
Риболовът не е слука,а наука!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от antivik »

chapara написа:
antivik написа: Е па и я се бех юрнал да влазям с каяко, ма ка видох цените на ентериите нещо ми мина мерака/па и финанс не достига, ще чекаме топлото :wink: / :drinkers:
Че една балалайка е 8 кинта, кое му е скъпото, по евтин от подледния риболов -няма :wink: :lol:
:? Имах в предвид специалните облекла, разните неупрени и сухи костюми де при добро качество цената рипа доста, къде 300 лева най-евтините :? .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от chapara »

antivik написа: :? Имах в предвид специалните облекла, разните неупрени и сухи костюми де при добро качество цената рипа доста, къде 300 лева най-евтините :? .
E дето се казва в лафа:"Баба ти все с такива дрехи е ловила" :lol: :lol: :lol: Аз на леда съм от 1970г., тогава не са и мислели за такива дрехи.Лично аз си купих добри дрехи миналата година. Ти се качи да видиш ще ти хареса ли, пък после мисли за дрехите. Важно е да са ти сухи и топли краката, дебелжко облечен нагоре, шапка и давай. На место ще преоцениш плюсовете и минусите в модата. :wink:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от ninastefanina »

chapara написа: На место ще преоцениш плюсовете и минусите в модата. :wink:
Чап нали помниш първото ми качване на леда,колко бях модерна и последствията от това :(
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от chirusa_bg »

Нинче, като казваме "модерни" става дума за костюмите, а не за дънчици и ботушки :D
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Прекрасен ден - откриване !

Мнение от antivik »

chapara написа:
antivik написа: :? Имах в предвид специалните облекла, разните неупрени и сухи костюми де при добро качество цената рипа доста, къде 300 лева най-евтините :? .
E дето се казва в лафа:"Баба ти все с такива дрехи е ловила" :lol: :lol: :lol: Аз на леда съм от 1970г., тогава не са и мислели за такива дрехи.Лично аз си купих добри дрехи миналата година. Ти се качи да видиш ще ти хареса ли, пък после мисли за дрехите. Важно е да са ти сухи и топли краката, дебелжко облечен нагоре, шапка и давай. На место ще преоцениш плюсовете и минусите в модата. :wink:
Да внеса малко яснота, макар че се минава в леко оспамване, моля за извинение :( .
По горе бях го писал, при нас лед много-много нема, па и немам мерак да се кендеря връз него, мислех за зимно излизане с каяко и силиконите, но там вече си трябва солидно облекло, па и риска да се цопнеш във водата не е за пренебрегване. Инак за върху леда по може да се натаманят гащите и антерията :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”