Ботуши за леда

Модератори: bobopeli, Кърцата

sllipi1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:45 pm

Re: Ботуши за леда

Мнение от sllipi1 »

и аз вчера се обзаведох с същите и веднага бяха тествани цял ден за риба и никакъв студ не усетих
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Ботуши за леда

Мнение от bobo_33333 »

sllipi1 написа:и аз вчера се обзаведох с същите и веднага бяха тествани цял ден за риба и никакъв студ не усетих
Тва с движение или на едно място :roll:
Аз там съм пораснал...
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ботуши за леда

Мнение от G.Petkov »

Ботушите "Лемиго" /66 лева/ са леки и удобни, поне за мен.
Нося ги от началото на есента, слагам обаче и вълнен чорап !
Краката са топли, също не се запарват при ходене по леда.
Да видим, колко ще издържат !
sllipi1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:45 pm

Re: Ботуши за леда

Мнение от sllipi1 »

bobo_33333 написа:
sllipi1 написа:и аз вчера се обзаведох с същите и веднага бяха тествани цял ден за риба и никакъв студ не усетих
Тва с движение или на едно място :roll:
вече няколко риболова направих с тях без движение,от лодка нямам проблем за сега
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ботуши за леда

Мнение от G.Petkov »

Случайно се загледах в тази тема. :D

Та да споделя - ботушите ми служат вярно до сега,
Малко се намачкаха на сгъвките, но няма цепнатини.

И защото ходя в късната есен и за гъби с тях, бях пробил единия ботуш на някоя драка,
Отидох в сервиза за гуми, който ползвам, и помолих да сложат една лепенка.
Човека се поколеба, не било гума, но аз настоях и стана !
Лепенката хвана, въпреки че не е гума, а някакъв полимер.

Стават ботушите,
Ползвам ги от началото на ноември до края на март.
Даже и цената им падна - с много !
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Ботуши за леда

Мнение от begleca_sv »

аз съм с едни ментаци на крок за 30лв и вършат същата работа
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Ботуши за леда

Мнение от Don4o_62 »

G.Petkov написа:
И защото ходя в късната есен и за гъби с тях, бях пробил единия ботуш на някоя драка,
Отидох в сервиза за гуми, който ползвам, и помолих да сложат една лепенка.
Човека се поколеба, не било гума, но аз настоях и стана !
Лепенката хвана, въпреки че не е гума, а някакъв полимер.

!
Жорка, а и всички с пробити ботуши :D като се боцне,ще лепите с Бизон - за меко ПВЦ, вътре в опаковката си има безцветна лепенка за лепене на 10 чифта ботуши най малко :D ,режеш парче,лепиш и нищо не личи,няма отлепяне
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Ботуши за леда

Мнение от naskobo »

Както и да го говорим, ботушите са за лед, не са за ходене по драки и тръни. Пробиват се с поглед, уж ги лепих, ама лекичко си пропускат.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Ботуши за леда

Мнение от miro253 »

И аз ги ползвам. Въпреки, че съжалявам, че не си купих от по-дебелите, които са до -50 градуса. Ползвам ги до късна есен по реките. Пазя ги от драки за сега успешно, но с обикновен чорап са си прости гумени ботуши т.е. не мога да кажа, че топлят. Добавих едни неопренови чорапи 4 мм. и нещата се подобриха драстично. На температури около нулата изкарах цял ден наджапал в Струма без проблем.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ботуши за леда

Мнение от chirusa_bg »

Моите също са си здрави. Нося ги навсякъде по реките, а също и върху леда. В най-големите студове предпочитам да съм с обувки, по-топли са и дишат.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Ботуши за леда

Мнение от ТТ лови по реки »

Аз също ползвам Лемиго,една година от както ги имам.Ползвал съм ги дори през лятото(на бос крак,без чорап),зимата почти не съм слагал оригиналния чорап,ами доволен съм много.Никакви оплаквания нямам към тях,нито спарват,нито мръзна с тях.Дори есента по Марица ги бях надупчил от долу с тези бабини зъби или бабици,незнам точно как се казват тръните,ама едвам се довлачих до колата.Подметките така се бяха набили с тях,че чак кръв имах по ходилата.В нас ги почистих,и щях да търся нещо да ги заливам отдолу,да не пропускат,ама забравих.И на следващия риболов като се намъкнах посредата на Марица(цимента до Оризаре,над острова точно) се сетих че ще се намокря.Обаче не,те не пропуснаха грам вода.После колега ми обясни че били някакви порести,с балончета въздух,и сами затваряли дупчиците,от самото налягане.Супер ботуши са,затова и си купих и едни Лемиго до четала,за газене из по-дълбоки места.За тях нямам още отзиви за сега.
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Ботуши за леда

Мнение от begleca_sv »

така е мн важна роля играе в затоплянето и самия чорап с който се продават ботушите
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
ivko69
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 10:55 pm

Re: Ботуши за леда

Мнение от ivko69 »

Здравейте Вие с Лемигото.....Аз съм правил разни опити с разни обувки и ботуши,но след 3-4 часа на леда всичко отива по дяволите,та ако ще да съм с два чифта Лемиго...Та да ви кажа как си реших проблема със студените крака.Купих си едни химически ботуши,едно лепило Момент и един квадратен метър подложка за ламиниран паркет 5мм,очертах ходилото на хим. ботуши с маркер върху подложката и изрезах шест парчета,като среза беше 5мм от вътрешната страна на чертата.От тия шест парчета направих две стелки като ги слепих с лепилото,изравних краищата с остър нож и от страни залепих един слой от подложката.Получи се нещо като кофа...???Стъпих вътре в тая кофа иии, тук трябва да ви сработи фантазията...От към пръстите направих два среза,като единия го продължих към глезена и всичко това го завих на по крака-стана нещо ката чорап...Всичко това го позиционирах с хартиено тиксо и обух химическите ботуши като не давах много зор за да не скъсам подложката.Само след десет секунди осъзнах че таков ботуш нема...Обувам ги само с един чорап и след четири проби по 5-6 часа изобщо,ама въобще не знам какво е студ.Ще го кажа пак -няма студ...Вчера даже ми беше жега,щото пак бях за риба :fishing12: ,но деня беше такъв..Който е поне малко сръчен и не го мързи-нека пробва.И после пак ще говорим за Лемиго...Айде чао,и ако има доволни да черпят по бира..
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Ботуши за леда

Мнение от lusienn »

И аз си купих същите,днес ходих на Витоша в снега с тях-много топлят,и не се пързалят.

Сега са с 20 кинта надолу от Тая цена къде я каза Бате Гошо.

И приятелите с лодките-всички са със същите,от няколко години.

На откриването на Панега ще си ги обуя за сбирката.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”