Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Модератори: bobopeli, Кърцата

Публикувай отговор
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Sme6NIKa »

При тези температури, леда ще е ОК. През миналия уикенд (7-ми и 8-ми) влизането беше леко тегаво - по дъски и клони, защото имаше избила вода по края на Широка поляна и Голям Беглик. Когато се връщахме към София, останах с впечатление, че на Малкия Беглик няма такъв проблем. През тази седмица обаче, прогнозата е за голям студ и тази вода ще замръзне със сигурност.
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
teodor1
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:09 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от teodor1 »

Колеги как е положението на Алино?Тая година никои нищо не казва за там.Според мен само там има шанс за риболов на лед покрай София.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от chirusa_bg »

Вярвам, че има як лед.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
teodor1
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:09 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от teodor1 »

Дано да има в събота мисля да се пробвам.
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от dako71 »

Събота и неделя минете първо през Враждебна. Да не биете път а другите да дърпат наблизо. :D
Тази сутрин има запечатка на 90 % :roll:
lucio
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 8:13 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от lucio »

Казват , че ще се стопля Събота и Неделя :(
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от djago1981kn »

Сутринта минах от там,има лед но не вярвам с тия дневни температури в събота качването да е възможно.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от G.Petkov »

dako71 написа:Събота и неделя минете първо през Враждебна. Да не биете път а другите да дърпат наблизо...

Това е ВЧК днес след обяд,




Изображение




Ловяха от брега, въпреки че тънък лед има!
Не вярвам да стегне до утре сутрин, че да става за ходене !
Особено по край брега си беше "гола вода" :D !


Но останах неприятно изненадан, че никой не ми отговори на въпроса :

G.Petkov написа:Някой да е ходил на Алино ?


Знам, че лед има и то здрав,
Но ме интересуваше активността на рибките,
Пък то сякаш никой не е ходил, май :mrgreen: !


Утре ще проверя !
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Бат Стан »

Колеги, дали на Враждебна вече има лед?
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от SuperMario45 »

Здравейте колеги. Днес си направихме с групичката една разходка на Батак. Целта не беше риболов, а убиване на времето сред малко сняг и чист въздух. Почти целия язовир е замръзнал, но има места на които леда поддава и такива на които дори хвърлен камък (3-4кг.) от 10-на метра пада и просто прави нещо като "люспа", но не и дупка. Там вероятно леда е минимум 10-на см. (според мен). Та с оглед на това ми следва и питането - има ли смисъл да се пробива и да се пробва такъв тип риболов на този язовир?
Поздрави и Наслука!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Бат Стан »

SuperMario45 написа:Здравейте колеги. Днес си направихме с групичката една разходка на Батак. Целта не беше риболов, а убиване на времето сред малко сняг и чист въздух. Почти целия язовир е замръзнал, но има места на които леда поддава и такива на които дори хвърлен камък (3-4кг.) от 10-на метра пада и просто прави нещо като "люспа", но не и дупка. Там вероятно леда е минимум 10-на см. (според мен). Та с оглед на това ми следва и питането - има ли смисъл да се пробива и да се пробва такъв тип риболов на този язовир?
Поздрави и Наслука!
Колега, първо пробвайте колко е дебел в края. Ако там е 10 санта, спокойно може да се качите, да влезете десетина метра по-навътре и да пробиете там, за да видите колко е по-навътре. Аз съм се качвал на 8-9 санта лед, ама беше шубе, защото риболовът изисква влизане навътре. Ако имаш снимка, пусни да видим и да преценим. Иначе ако Батак евентуално замръзне, ще е гот.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от Ачо ♣ »

SuperMario45 написа:.....Днес си направихме с групичката една разходка на Батак............ Почти целия язовир е замръзнал, но има места на които леда поддава....
Да,на яз.Батак има лед,но трябва да бъдете изключително внимателни,защото ,както сте забелязали,ледената покривка не е навсякъде подходяща за подледен риболов.
Относително стабилен е от Острова посока Кинаджийския залив и Контра стената- 7 - 8 см.
Времето рязко се затопли, а и прогнозата е за южен вятър с превалявания на дъжд, което прави обстановката още по-несигурна!!!
Смелчаците,риболовства ли днес, съобщават за изключително тегав риболов!
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от С. Димитров »

Снощи с бай Иван Иванов решихме да ловим на лед на "Черното кафе" на Враждебна. Там бяхме към 8.30 ч. Лед има, според мене около 4- 5 см., но за да се качиш на него трябва да рискуваш първите 2 м. при влизането, тъй като водоема, чрез реката е вдигнал над един метър. Решихме, че дори и да влезем сутринта, чрез скок или дъска, по обяд ще е вече абсолютно рисково излизането. На леда нямаше хора, слава богу! Алтернативно се бяхме подготвили за риболов на лед и за риболов на плувка на открита вода. Решихме да отидем на устието на яз. Огняново, ако има лед да ловим на лед, ако ли не на плувка от брега. Мисля, че не сгрешихме. На яз. "Огняново" лед има от устието до и доста след острова при военното поделение - от 7 до 12 см., като днес нямаше вятър и леда беше стабилен. Около 10 души на леда. Кълват, но много дребни костурчета. Двамата с бай Иван до 15 ч. хванахме общо около 20 костура около 15 см. всеки в равносметка и десетки малчугани, които се мъчихме да ги пуснем обратно в дупките , ама те не поемат, макар, че дълбочината не е повече от 5 м. Хубавото беше, че почти нямаше вятър и го вписвам като един приятен излет, макар и без особен риболовен резултат.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от С. Димитров »

Е, съжалявам, ама ако и утре и в други ден се запазят тези много плюсови температури не препоръчвам опити за риболов на лед на яз. Огняново. Втичалата ще се активират и ще "изяждат" за много кратко време отдолу този не много сравнително голям стабилен лед до степен на рехава кашица, което води до баня в най оптимистичните варианти. По Алино и нагоре по планините е друга работа.
С. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 10:13 pm

Re: Ледената обстановка - сезон 2014-2015

Мнение от С. Димитров »

Днес имах работа в гр. Стара Загора и макар, че не валеше дъжд всички пресечени реки по трасето от София до там бяха с висок дебит и мътни. Само около Ихтиман - Вакарел има все още тук там нестопен сняг, но това не е гаранция за ситуацията, която се случва по отношение на леда в околните водоеми. Не ми е ясна ситуацията на яз. Душанци, тъй като там цели 7 дни температурите бяха до минус 14 градуса, но дори устието му да е направило 20 см. лед не вярвам вече да става за риболов на лед след тези положителни температури, в прибавка с "газовите дупки". Още повече, че и в следващите дни ще става още по топло + дъждове. Колеги, моля давайте информация за състоянието на водоемите, на които обичайно се лови на лед, тъй като, ако сте забелязали през последните 20 години "риболовци на лед", че и други що годе с опит на леда, по ред причини стават жертви на последния "адски" пролетен лед.
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”