Студ

Модератори: bobopeli, Кърцата

etiketa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 443
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 12:01 pm
Местоположение: sofia

Студ

Мнение от etiketa »

За много години колеги,бъдете живи,здрави,весели,щастливи;
Не съм спал цяла нощ,сънувах тънки ледове,киши,щуротии,ами въобще някакви кошмари. :?
Бях си навил на пръста,че Алино е замръзнало и видиш ли предстоящото затопляне ,дъжд,
вятър и мъгла ще е..м..та на леда и аз така се притесних ,че си рекох сега или не се знае кога.
Та по тоя повод,днес рано рано по първи мъгли при -5 в кв.Горубляне през -10 на "Ярема" и
-9 на пристан "Алино"се озовахме с кораба майка на заветната дестинация.Скачаме по най-бързия начин обуваме скафандрите и тичайки през гората повдигахме мустак да не би някой вълк единак
да не стреснем в този пущинак.Вълци нямаше,явно този студ не им понася и терена е свободен за такива като нас-неопределени.Взехме всички знайни и незнайни мерки за безопасност.На кратко ще опиша.Сина се окопа на брега в яма,законтрен в чакъла запасан три пъти с въже а аз с другия
край тръгнах на сондажи.Първо дупчене на метър от брега второ на три трето на шест и какво направо онемях първия резултат бе невероятен втория също но третия даде ясна информация за крехкия ледец под краката ми.Направо настръхнах леда бе само двадесет и пет сантиметра издържа "Лада самара" с две прасета в багажника :D .Невероятно но факт всички мои притеснения се изпариха в миг ,беше време за риболов.
Да ама се яви друг проблем,пристигнали сме малко по рано :D
Изображение
Мерак голям,но този проблем бе решим по изчакахме малко и започнахме да риболовстваме.
Ситуацията бе следната
Изображение
Ето го колегата ,моя син той ги почна пръв
Изображение
Ловихме на мормишка с пинка,нямахме хирономусче.
Изображение
По едно време реших ,че ще ловя и щуки.
Изображение
Ама не кълвяха много на често ,за времето на риболов клъвна само-хич :D
Иначе на мормишка си заформих ме някакъв спорт.Времето по едно време така се затопли,че стана -10 с една дума приятно време :D
Кефа бе на макс,хванахме някое друго рибе от което както аз така и кучето Били бе много доволно.
Изображение
ето и малко зумче да изглеждат малко по голями
Изображение
Ами това беше сина ми измръзна и трябваше да си тръгваме,кефа бе постигнат.Сефтето за годината бе налице както и риболова на лед.По едно време пристигна и един колега,който
така ги заскуба ,че ни засрами но за наше оправдание той си имаше хирономус.Мисля ,че на него даваше по добре.Ето го и него на път към вкъщи
Изображение
Много е готин а от далече изглеждаше така
Изображение
Ето и пейзажа напред към стената.
Изображение
Стигнахме кораба майка за наш късмет цял с четири гуми и други важни части. :D
Изображение
и хайде на топло.Чао и до нови дупки.

П.П.На Били манджата не я снимах,че много меришеше,но сега ставам да изпържа това.
Изображение
Ако рибите бяха жени щях да ги ухажвам всеки
ден,ако жените бяха риби нямаше да се
занимавам с глупости а щях постояно да съм за риба.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Студ

Мнение от G.Petkov »

Жесток репортаж на Етикета,
Смях се от сърце :lol: !

Много рядко има толкова наситена с хумор тема в сайта :D !

За Алино и аз имах усещането, че има здрав лед - ама пусти мързел :D !

А зумчето е задължително, както и изпържването на алинските костури - мнооооого ги обичам :D !

Първата снимка е жестока :shock: ,
Мислих, че само Чируса го може, ама на - и Етикета също :D !
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Студ

Мнение от Ачо ♣ »

Прекрасен репортаж със свеж хумор, и прекрасни снимки даващи много зимно-бяло настроение!!! :smt023
Много слука през сезона ти желая!!! :fishing10:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Pelzer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 7:48 pm

Re: Студ

Мнение от Pelzer »

Супер репортаж.:)
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Студ

Мнение от hshopov »

С кеф го четох. Поклон.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Студ

Мнение от Д-р Флекс »

Обожавам снимки на маломерни костурета, особено, когато пълнят чиния! Евала колега, следващия път да ни снимаш чувал такива!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Студ

Мнение от bobo_33333 »

Д-р Флекс написа:Обожавам снимки на маломерни костурета, особено, когато пълнят чиния! Евала колега, следващия път да ни снимаш чувал такива!
И аз ги аресвам ,с биричка.
Дано не е последен репортаж колега,че аз от такива ,спрях да качвам снимки ,даже и на пукане на риба
Аз там съм пораснал...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Студ

Мнение от chirusa_bg »

Д-р Флекс написа:Обожавам снимки на маломерни костурета, особено, когато пълнят чиния! Евала колега, следващия път да ни снимаш чувал такива!
В такъв случай сега е твоето време. Ще те правим щастлив при всеки удобен случай, само лед да има :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Студ

Мнение от hshopov »

chirusa_bg написа:
Д-р Флекс написа:Обожавам снимки на маломерни костурета, особено, когато пълнят чиния! Евала колега, следващия път да ни снимаш чувал такива!
В такъв случай сега е твоето време. Ще те правим щастлив при всеки удобен случай, само лед да има :)
ТИИИИ...ти що си доУеееен :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Студ

Мнение от djago1981kn »

Евала колеги ,прекрасен репортаж.Успех през новата година.
etiketa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 443
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 12:01 pm
Местоположение: sofia

Re: Студ

Мнение от etiketa »

Д-р Флекс написа:Обожавам снимки на маломерни костурета, особено, когато пълнят чиния! Евала колега, следващия път да ни снимаш чувал такива!
Не съм месар а кулинар,така ,че с чувала се снимай ти :D.
А относно риболова на лед,той е една магия която ти няма да разбереш.
Благодаря на всички колеги с които явно се забавляваме на любимото ни хоби-подледен
риболов.А при него ,то се знае тръпката и емоцията да ти се огъне кивока и ли върха на пръта
при блеснене е на първо място.Това с рибата е само бонус и всеки сам си преценява,разбира се когато говорим за законни риби.
.Речен костур (Perca fluviatilis) 12 см
Ако рибите бяха жени щях да ги ухажвам всеки
ден,ако жените бяха риби нямаше да се
занимавам с глупости а щях постояно да съм за риба.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Студ

Мнение от hshopov »

etiketa написа:
Д-р Флекс написа:Обожавам снимки на маломерни костурета, особено, когато пълнят чиния! Евала колега, следващия път да ни снимаш чувал такива!
Не съм месар а кулинар,така ,че с чувала се снимай ти :D.
А относно риболова на лед,той е една магия която ти няма да разбереш.
Благодаря на всички колеги с които явно се забавляваме на любимото ни хоби-подледен
риболов.А при него ,то се знае тръпката и емоцията да ти се огъне кивока и ли върха на пръта
при блеснене е на първо място.Това с рибата е само бонус и всеки сам си преценява,разбира се когато говорим за законни риби.
.Речен костур (Perca fluviatilis) 12 см
Репортажа кърти...не се връзвай на глупости :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Студ

Мнение от kevlar »

Точно така, в този студ да кибичиш там на леда, когато някои лочат вино и раздъвкват мезета, нарязани под ъгъл и си монетират.
Картоиграчите знаят лафа- Кибиците мълчат!!!
И за хубаво и за лошо, все ще има недоволни.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Студ

Мнение от G.Petkov »

Предполагам, че доктора нещо се е объркал, поради непознаване на водоема :wink: !

Аз, като дългогодишен посетител на тази перла на подледния риболов :D , нямам случай да съм хванал или видял на живо костур над 16 см.
Може и да има, ама ....................

Но на вкус пържените дребосъци са страшни :D !
Иначе, всеки го меря с рулетката преди да замине към тигана :D !

А чували с риби или по-точно трюмове с риби се появяват в едни други подфоруми :evil: !
Сега малко се поприкриха, ама се досещаме кой "жъне" бели риби на силикон над гнездата за размножаване, щуки с препълнени с хайвер кореми и прочие "успехи" :mrgreen: !

Та е хубаво всеки да си прави риболова, който харесва.

Аз, например, не харесвам риболова с воблер, на който са монтирани две или три тройни куки, ама не се натрапвам с това си мнение, нали :mrgreen: ?
emdi
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Мар 02, 2012 5:11 pm

Re: Студ

Мнение от emdi »

Колега готин репортаж.Другия път изпържи и кожичките-страшен деликатес.Чипса пасти да яде.Наслука.
Публикувай отговор

Обратно към “Подледен риболов”