Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Модератор: Paublo_Eskobar

Рибеца
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 12:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от Рибеца »

кюспе,царевица,жито,два пакета бисквити по избор. Всичко това се смила, добавя се мед,не пестете от него, едно пакетче канела, след това го разбъркайте с гореща вода за да се запари и да стане по стегната и тежка храна . ако искате добавете хлебни трохи,варено жито,едро смляна царевица,семена просо. Но основата е кюспето,царевицата.житото,бисквитите, и най-вече мед и канелата.
Дано съм бил полезен

Риба и циганин паднат ли ти бой.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от butnik »

Рибеца написа:кюспе,царевица,жито,два пакета бисквити по избор. Всичко това се смила, добавя се мед,не пестете от него, едно пакетче канела, след това го разбъркайте с гореща вода за да се запари и да стане по стегната и тежка храна .
...добавете две яйца и.....става кекс да си оближеш пръстите
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Рибеца
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 12:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от Рибеца »

butnik написа:
Рибеца написа:кюспе,царевица,жито,два пакета бисквити по избор. Всичко това се смила, добавя се мед,не пестете от него, едно пакетче канела, след това го разбъркайте с гореща вода за да се запари и да стане по стегната и тежка храна .
...добавете две яйца и.....става кекс да си оближеш пръстите

Приятелю ако искаш може да прочетеш малко повече http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=126&t=39624" onclick="window.open(this.href);return false; захранката не съм е измислил аз просто съм събрал най-добрите аромати и вкусове за да се получи добра -домашна- захранка и от личен опит мога да кажа че работи отлично
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от tsvetkoff »

Колега Рибеца,явно не разбра шегата на Бутника.....
Тая тема за домашните захранки е многократно предъвквана.В крайна сметка въпросът е - "заслужава ли си?".Ако сметнеш като похабено време и като парична себестойност на това,което предлагаш,най-вероятно ще достигнеш ценовите нива на поне среден клас "купешка" захранка.А ако го правиш заради тръпката или спорта - трябват многобройни тестове с точни пропорции,тествани на различни водоеми,различни обстоятелства и различни климатични и метеорологични условия,за да направиш изводи къде,кога и как работи твоята захранка.
Иначе поздрави за ентусиазма!
Рибеца
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 12:27 pm
Местоположение: Плевен

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от Рибеца »

Съгласен съм с теб tsvetkoff, аз също ползвам купешки захранки и не си струва чак толкова усилия за домашна захранка която може и да не проработи но казвам рецепта която при мен се е получавало да събере рибите сама в живарника и за това реших да я споделя
AlbinoTrout
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 313
Регистриран на: Пет Окт 04, 2013 11:36 am

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от AlbinoTrout »

Ето едина лесна и евтина рецепта.
Взимаме два пакета спагети от постоянната промоция в кауфланда. Пакет царевично брашно пакетчета канела и какао от евтините , колко преценим.И захар от евтината
Завира водата, пускаме и малко сол, натрошаваме спагетите на по 2-3 сантиметра, ако има шарани може и на повече.
След 10 минути кат омекнат изплакваме със студена вода да се стегнат. слагаме в кофа и тръгваме на риба.
Ако правим това рано сутинта е малко тъпо но поне ще закусим кат хората.
На водема изсипваме царевичното бршно в кофата с какаото и канелата и две- три шепи захар, разбъркваме и храним по малко , че доста наяжда .
:D :drinkers:
kp.box
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 5:42 pm

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от kp.box »

Отначало голямо внимание обръщах на захранката. Не е лошо да има нещо по екстравагантно като храна за канарчета, примерно, ама няма ли риба... затва си бухам кюспето и ако има нещо за добавка добре ако няма пак така.
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от санчес »

Ето една рецепта за захранка(моля да ме извините,ако прилича на някоя от вашите...аз си я правя в началото на лятото и ми стига за летния риболов-захранката е универсална за мирни риби):купувам мляно кюспе 8 кг,8кг пшенични трици,4кг мляна царевица,8кг хлебна галета(купувам ги от животинския пазар на подуене в София),няколко пакетчета с храна за аквариумни рибки(чернодробна храна,витаминозна храна и сушени скаридки-може да се купят и кутия с храна за японските шарани).Този микс се смесва и на гьола може да добавите(ако е нужно за сгъстяване на захранката още хляб/галета).храната за японските шарани(ако сте закупили) се добавя в последния етап-малко преди да я сложите на хранилката/капана или преди да я направите на топки за подхранка на мястото за риболов(гранулките трябва да останат сухи-както се знае,те плуват на повърхността и са с различни цветове,когато са в захранката на дъното почват да изплуват към повърхността и допълнително привличат рибите)
санчес
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 10:55 am

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от санчес »

Ето още 2 лесни захранки(привличат успешно шаран,каракуда,лин и червеноперка/бабушка,личен опит): 1)омесвате топка хляб(няколко топки),купувате есенция за сладки с миризма на ром/шоколад.На умесена топка хляб се добавя 1/3 от шишенцето есенция,размесва се хубаво и...замятате на мястото където ще ловите,на куката също слагам от този овкусен хляб(хващал съм много каракуда,лин,шаран,бабушка/червеноперка) 2)купувате обикновенни бонбони "лукчета",махате обвивката и ги мятяте в района на риболов(правят сладко и приятно миришещо петънце,но не хранят рибата-привличат шаран,каракуда и лин)
Аватар
shefa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1171
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 7:01 pm
Местоположение: Свищов

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от shefa »

Здравейте, искам да поздравя всички, коиито полагат усилия и ентусиазъм в направата на домашна захранка. И аз си правя често такава захранка.

Искам да ви попитам следното: знае ли някой с какво боядисват купешките захранки, става дума за българските, че са целите в червено, жълто или зелено още докато сместа е суха? Аз например слагам в сухата смес боя за захранка или боя за айца и след навлажняване захранката се боядисва в желания от мен цвят. Обаче мен ме интересува как мога да си боядисам сместа докато е суха и да бъде с наситен червен или друг цвят?

Днес ползвах една българска захранка, която беше в червен цвят още суха. След овлажняване ръцете ми станаха червени, все едно съм бъркал в кофата с боя. Е, с какво боядисват сместа, какво слагат вътре?

Благодаря ви предварително за отговорите!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Домашни Захранки за Сладководен риболов!

Мнение от Димитър Чаушев »

shefa написа:Здравейте, искам да поздравя всички, коиито полагат усилия и ентусиазъм в направата на домашна захранка. И аз си правя често такава захранка.

Искам да ви попитам следното: знае ли някой с какво боядисват купешките захранки, става дума за българските, че са целите в червено, жълто или зелено още докато сместа е суха? Аз например слагам в сухата смес боя за захранка или боя за айца и след навлажняване захранката се боядисва в желания от мен цвят. Обаче мен ме интересува как мога да си боядисам сместа докато е суха и да бъде с наситен червен или друг цвят?

Днес ползвах една българска захранка, която беше в червен цвят още суха. След овлажняване ръцете ми станаха червени, все едно съм бъркал в кофата с боя. Е, с какво боядисват сместа, какво слагат вътре?

Благодаря ви предварително за отговорите!
Сладкарска боя !
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”