Съвет за захранка

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Съвет за захранка

Мнение от Port_Royal »

feedermania написа:Колега искам да знам коя храна е по универсална и работеща за шаран.
Трудна работа колега с това коя захранка е универсална и работеща за шаран.Едва ли ще има колега във форума който да ти каже точната марка и вид захранка /тя е/ работеща за шаран на платено.Ползвал съм няколко вида на Сенасас и съм доволен от резултатите,но не и на платен,там предимно ползвам методи и пелети за шарковците.Постигат се прилични резултати с методите,но когато и да отида на платено винаги пробвам различни варианти с ароматите понеже се случва рибата да не харесва определени аромати за стръв,един път си взима на сладки,друг път на рибни,люти и т.н.Така че майката му да се експериментира всеки път с различни аромати на захранките и стръвта,за да уцелиш правилната вакса,дето се казва !!! :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

благодаря колега знам че въпросът е доста относителен но идеята ми беше коя храна е по надеждна
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за захранка

Мнение от garfield_90 »

Колега, не ти ли прави впечатление, че никой не се наема да ти каже - това е по-добро и с него ще хванеш ??? Навсякъде рибата е свикнала да се храни с различни неща. Някъде плодови аромати, другаде рибни на трето пък с натурални ( та дори и само царевица ако щеш ) . Но въпреки това, не значи, че ако примерно си на водоем където е свикнала на рибни аромати, няма да хванеш на пловоди. Напротив, в момента в който рибата не се храни активно и не търси своите аромати, ако й предложиш нещо плодово има по-голям шанс да хванеш, поради простата причина, че шарана е любопитна риба и това ще и привлече вниманието. 2 теми изписа за тези захранки и не получаваш отговор, което е нормално. Колега по-горе ти каза, взимаш 2 пакета между които се чудиш, едното на едната , другото на другата въдица ( задължително с еднаква стръв ) и мяташ ляво и дясно и си правиш статистика. Може да го направиш и с 3 вида захранка. Правиш 2-3 такива риболова на определеното място, понеже от 1 е трудно да разбереш, все пак ден с ден не си прилича и не е гаранция, че ако днес ти кълве на нещо определено, утре ще е така. Наслука
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за захранка

Мнение от dimmitov »

А ти защо си се забил точно на Сенсас или Сону? Ван ден Енде мисля че имат доста по универсални за нашите гьолове храни.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Garfield_90 айде да не си правим отчет на темите. Нека админите да решат дали са ненужни. Ти не си админ и не им се меси в работата. Ако преценят ще магнат темата. Нищо не ми каза някой колега преди теб беше споделил това мнение ти само го повтори и не даде никакъв съвет. Не мога да разбера къв е тоя манталитет. Като нямаш кво да кажеш просто си замълчи не повтаряй хората колкото ей така да напишеш нещо.нито конкретно твоето мнение съм искал нито съм искал да те подразня с темата.не можеш ли да я игнорираш или това за теб е непознато.и на мен не ми харесват много неща и ме дразнят ама просто ги игнорирам и не се занимавам с тях. Щом темата за теб е безмислена просто можеш да си изтриеш коментара той на никой не е от полза. Не искам да се заяждам но твоя коментар е още по безмислен от моята тема.......
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Разбрах че трябва да си направя две различни петна и да ги тествам. Ако още някой иска нека ми го напише още веднъж.....
Аватар
Bibooo
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Юни 03, 2015 9:15 am
Местоположение: Враца

Re: Съвет за захранка

Мнение от Bibooo »

Вземай винаги Сенсас!
Това е мерцедеса на захранките.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Съвет за захранка

Мнение от Port_Royal »

feedermania написа:но идеята ми беше коя храна е по надеждна

Както казва един мой приятел ”няма такова животно” това е положението и със захранките.Не се засягай!!! Всеки водоем си е индивидуален и трябва да се уцели правилната комбинация чрез експерименти със захранка и стръв кои вкусове харесва рибата.Имай в предвид,че има и други куп фактори от които зависи резултатността на излета освен захранката и стръвта,като започнеш от избора на място,куката,повода,спецификите на водоема,сезона атмосферното налягане и т.н.Доста са факторите с които трябва да се съобразиш за да имаш един успешен фидер риболов.Успех с любимото хоби и майката му е да се експериментира !!! :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за захранка

Мнение от garfield_90 »

feedermania написа:Garfield_90 айде да не си правим отчет на темите. Нека админите да решат дали са ненужни. Ти не си админ и не им се меси в работата. Ако преценят ще магнат темата. Нищо не ми каза някой колега преди теб беше споделил това мнение ти само го повтори и не даде никакъв съвет. Не мога да разбера къв е тоя манталитет. Като нямаш кво да кажеш просто си замълчи не повтаряй хората колкото ей така да напишеш нещо.нито конкретно твоето мнение съм искал нито съм искал да те подразня с темата.не можеш ли да я игнорираш или това за теб е непознато.и на мен не ми харесват много неща и ме дразнят ама просто ги игнорирам и не се занимавам с тях. Щом темата за теб е безмислена просто можеш да си изтриеш коментара той на никой не е от полза. Не искам да се заяждам но твоя коментар е още по безмислен от моята тема.......
Виж какво . Първо не ти правя отчет на темите, а ти го казах да се сетиш да прочетеш какво са ти написали хората, а не да повтаряш като папагал - "Ама коя е по-качествена ? ". Второ мнението, което казваш че съм копирал е първото мое, а другата част от него, е че съм се съгласил с колегата, който ти е казал за двете петна. Трето - нито ме дразни нещо, нито има какво да игнорирам, а ти го казах като съвет. Мен лично не ме дразни, ама ти явно продължаваш и с втора тема в която да питаш за едно и също нещо, и след отговор на колега да пишеш " Ама коя е по-качествена? " и не ти идва на акъла, че не е важно коя е по-качествена, а коя е работеща на конкретния водоем.И четвърто - директно си се заяждаш, с някой, който ти дава съвет и помощ, ама не, ти се хвана за лайняна клечка с това, че съм казал че си пуснал втора еднаква тема. Ако искаш и 10 пусни, но нито ще намериш отговор, нито нищо, А пък админите, където ги намеси - сам си се вкарваш във филм ! И пето - за манталитета, за който говориш-ами мой човек, ти питаш ние ти казваме, що се вкарваш във филм, че някой ти държи сметка не знам. То и аз мога да говоря за манталитет ( Той ше ми казва, аз какво да правя ) те това е българския манталитет, ама не забравяй, че ти питаш и за това ти казват.
И шесто последно - ако ми прочетеш по-внимателно мнението и се абстрахираш от това че съм ти споменал прословутите 2 теми, може и да научиш нещо.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Да може да видя отново мнението за двете петна. Като се съгласяваме защо всички трябва да повтаряме едно мнение а не си замълчим просто. Мълчанието е знак на съгласие са казали хората. Човека го е написал видял съм го не съм сляп защо трябва да се повтаряме едно други? Това са излишни мнения. Щом не те дразни не виждам проблема защо ми правиш забележка че съм пуснал 2 теми като видиш втората просто я подмини като няма какво да кажеш а не ми казвай колко теми съм написал това аз го знам най добре.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за захранка

Мнение от garfield_90 »

Споменах го, понеже мненията и в двете се припокриват, което от своя страна би следвало да те ориентира във вярната насока. Казах ти го с цел да си насочиш вниманието към отговорите, които си получил и да не продължаваш с "Ама коя е по-качествена? " . Но ти защо си помисли, че се заяждам или че ти държа сметка колко теми си пуснал - не знам.
Наслука
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”