Съвет за захранка

Модератор: Paublo_Eskobar

feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Здравейте колеги. Споделете мнението си коя захранка би била по подходяща за риболов на средни по големина шарани между кило и три-пет на платените язовири на фидер. Колебая се между сонубайтс или сенсас. На сенсас имам резултати но моля да споделите вашето мнение коя е по подходяща. Знам че въпросът е доста относителен и няма точен отговор но ако мога и така да се изразя коя е по качествена.
Мерси предварително.
Поздрави!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Съвет за захранка

Мнение от garfield_90 »

Зависи на какви аромати е свикнала рибата на определения водоем. Някъде иска на рибни аромати, другаде на плодови и т.н.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

До колкото знам и двете фирми правят и сладки и рибни но въпросът ми е коя е по качествена коя да избера като тръгна за риба
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Съвет за захранка

Мнение от bono2 »

ако е рибна и на двете фирми рибната
ако е друга ....взимаш сенсас щото на сону почти всички с едно две изключения са рибни
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за захранка

Мнение от Garbolino »

Ако около теб продават и тези брандове, може да пробваш например с някоя от тези комбинации:
- Dynamite Baits - Swim Stim Milled Expanders + Swim Stim Betaine Green (50:50)
- Bait-Tech - Micro Fishmeal Carp Pellets + Poloni (50:50)
- Marukyu - EFG131 + EFG170 NORI-G (50:50)
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Колеги благодаря ви но не разбойници коя захранка е по качествена от сенсас и сонуто. Ако например отида на непознат платен водоем за мен с не много едри шаранчета на кой бранд бихте заложили от гореспоменатите. Коя захранка попринцип ви дава по добър ефект при риболов на шаранчета.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Съвет за захранка

Мнение от chirusa_bg »

С храните на Сенсас трябват повече знания. Сону-то е по-лесна работа, вадиш, бъркаш и ги почваш.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Колега chirusa_bg а би ли ми споделил на лс какво трябва да знам. Ясно ми е че нещата са адски много и едва ли ще ти се занимава но отгоре отгоре поне като начало да ми споделиш.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Съвет за захранка

Мнение от bono2 »

пич, разпитай на кво се лови на този водоем ......със шараните
то без разузнаване, колкото и да разбираш от храни шансовете ти са рязко намалели....особено за непознати водоеми
- и това го прави на всеки риболов без изключение.
иначе да питаш така за храните е несериозно, а ако някои ти отговори конкретно ще е безотговорно от негова страна.
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Съвет за захранка

Мнение от Gocev »

При непознат водоем карам на метод и смес пелети 50 на 50 зелен бетаин и крил за метода, за стръв пелети скопекс или крил.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Колега bono2 на язовира който посещавам кълве на всякаква захранка сенсас филстар сону... Но идеята на въпроса ми е че има и много непознати водоеми които са малко посещавани и там подхода е различен. Въпросът е кой бранд прави по качествени храни за фидер като цяло. Защото има язовири за които няма информация и човек когато е решил да отиде за пръв път ей така просто да ги пробва да знае как да постъпи. На непознат водоем е ясно че ще се сложи хубава храна за да се играе на сигурно. Но коя е по хубава (качествена)?
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвет за захранка

Мнение от lozzy.68 »

feedermania написа:Здравейте колеги. Споделете мнението си коя захранка би била по подходяща за риболов на средни по големина шарани между кило и три-пет на платените язовири на фидер. Колебая се между сонубайтс или сенсас. На сенсас имам резултати но моля да споделите вашето мнение коя е по подходяща. Знам че въпросът е доста относителен и няма точен отговор но ако мога и така да се изразя коя е по качествена.
Мерси предварително.
Поздрави!
Избираш водоем, който ,,държи,, въпросните шарани,купуваш си по пакет от избраните ,от теб захранки,правиш две петна на еднакво от брега разстояние ,съответно в ляво и в дясно ! :wink: Чакаш и действаш ... ОТГОВОРА на въпроса, ще намериш сам !!! :smt023 Не е, нещо трудно и страшно ...Много слука и незабравими емоции !!! :drinkers:
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Благодаря колеги!
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Съвет за захранка

Мнение от N.Dimitrov »

Аз до колкото те разбирам не те интересува коя храна работи най-добре в определен момент, защото е ясно ,че всяка качествена храна работи в дадени ситуации . Мисля ,че питаш на коя марка хранита са по-специализирани за фидер риболов и то за шаран. Не е казано ,че винаги ще работи тази храна но искаш да знаеш коя от двете е по специализирана в конкретния риболов(за шаран на фидер)
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Съвет за захранка

Мнение от feedermania »

Колега искам да знам коя храна е по универсална и работеща за шаран.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”