Захранка за шаран и амур

Модератор: Paublo_Eskobar

Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Захранка за шаран и амур

Мнение от Aleks4o »

Здравейте колеги, искам да попитам специално за язовир пясъчник как върви работата с захранване там, насочил съм се лятото да ловя там предимно шаран и съм се насочил да захранвам с варени семена за птици, сладка царевица и нахут. Та въпроса ми е за пясака как да подходя дали с тези семена или да сфаря царевица за захранка или вкисната да пробвам с топчета и пилети може би. Интересува ме за пясака как да подходя при 2-3 дневен излет за шаран и амур, също мисля да избягвам местата където са обичайни за всички рибари и да ползвам места от към елешница и старосел,. Ако можете да ми кажете някакъв съвет или тактика за захранване и стръв ще ми бъдете много полезни. Благодаря предварително..
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Don4o_62 »

ще ти дам един съвет,забрави го Пясъка,че само ще си хабиш захранките на вятъра,там каквото беше,беше,риба не дава вече
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Aleks4o »

Don4o_62 написа:ще ти дам един съвет,забрави го Пясъка,че само ще си хабиш захранките на вятъра,там каквото беше,беше,риба не дава вече


И аз това чувам от много други рибари особено ако става въпрос за шаран на пясака
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Aleks4o »

Don4o_62 написа:ще ти дам един съвет,забрави го Пясъка,че само ще си хабиш захранките на вятъра,там каквото беше,беше,риба не дава вече

Добре тогава къде би ми предложил да ида на свободен водоем край пловдив за шаран
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Петър Недев »

Абе момче,аз ходя за шаран и амур от няколко десетилетия. Още не съм открил точна рецепта,нито за захранка,нито за монтаж. Даже и да съм я открил,не бих я казал тук. Пробвай,придобивай опит и знания. Всичко е опит!!!
Когато няма риба.......не кълве!
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Aleks4o »

Петър Недев написа:Абе момче,аз ходя за шаран и амур от няколко десетилетия. Още не съм открил точна рецепта,нито за захранка,нито за монтаж. Даже и да съм я открил,не бих я казал тук. Пробвай,придобивай опит и знания. Всичко е опит!!!

Въпроса ми беше предимно за пясъчник защото там ще са ми излетите и не очаквам някой да си каже тайната си захранка ами горе долу към коя захранка да се насоча това имах предвид.
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Петър Недев »

Aleks4o написа:
Петър Недев написа:Абе момче,аз ходя за шаран и амур от няколко десетилетия. Още не съм открил точна рецепта,нито за захранка,нито за монтаж. Даже и да съм я открил,не бих я казал тук. Пробвай,придобивай опит и знания. Всичко е опит!!!

Въпроса ми беше предимно за пясъчник защото там ще са ми излетите и не очаквам някой да си каже тайната си захранка ами горе долу към коя захранка да се насоча това имах предвид.
Варена царевица с коноп и меласа е най универсалната захранка за всички непознати язовири. Не я ръси като редосеялка,а пускай на кладенче над монтажа.
Когато няма риба.......не кълве!
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Aleks4o »

Петър Недев написа:
Aleks4o написа:
Петър Недев написа:Абе момче,аз ходя за шаран и амур от няколко десетилетия. Още не съм открил точна рецепта,нито за захранка,нито за монтаж. Даже и да съм я открил,не бих я казал тук. Пробвай,придобивай опит и знания. Всичко е опит!!!

Въпроса ми беше предимно за пясъчник защото там ще са ми излетите и не очаквам някой да си каже тайната си захранка ами горе долу към коя захранка да се насоча това имах предвид.
Варена царевица с коноп и меласа е най универсалната захранка за всички непознати язовири. Не я ръси като редосеялка,а пускай на кладенче над монтажа.

Благодаря ще го имам в предвид ама все пак трябва да се пробва от всичко докато. Не установиш на какви водоеми каква захранка върви
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Петър Недев »

Естествено,че е хубаво да пробваш всичко. Но само за един язовир,ще трябват години. Аз като ходя на риба,да кажем за 6-7 дни ,натискам само на една захранка. Няма как за 1 ден да решиш дали работи или не. А и не зависи само от храната. На едно и също място ,и една и съща захранка и стръв,съм имал много различни успехи и капота.Затова вече винаги захранката ми е една и съща(която казах) ,само с монтажите експериментирам.Имай предвид че ако свариш царевицата,става по ефективна,но и плевелните риби я омитат и трябва да храниш по често. А за "Пясъчник" Дончо е прав. Най слабия язовир за миналата година. Копринка,Ст. Кладенец.Кърджали и Ивайловград беше много по добре.
Когато няма риба.......не кълве!
Aleks4o
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 6:54 pm

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Aleks4o »

Петър Недев написа:Естествено,че е хубаво да пробваш всичко. Но само за един язовир,ще трябват години. Аз като ходя на риба,да кажем за 6-7 дни ,натискам само на една захранка. Няма как за 1 ден да решиш дали работи или не. А и не зависи само от храната. На едно и също място ,и една и съща захранка и стръв,съм имал много различни успехи и капота.Затова вече винаги захранката ми е една и съща(която казах) ,само с монтажите експериментирам.Имай предвид че ако свариш царевицата,става по ефективна,но и плевелните риби я омитат и трябва да храниш по често. А за "Пясъчник" Дончо е прав. Най слабия язовир за миналата година. Копринка,Ст. Кладенец.Кърджали и Ивайловград беше много по добре.
За ивайловград ми казват че бил много строго охраняем водоем и че няма такива бракониери и риболова бил супер
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Захранка за шаран и амур

Мнение от Петър Недев »

Той е малко по различен от всички язовири. Има места където трябва да разпъваш поне 350м за да хванеш риба, Има места където имаш шанс само ако си на 40см дълбочина,има и такива където пускаш под стойката. А охрана няма,повече от другите. Много красив язовир,но много пренаселен. Всеки знаен и незнаен войн е там
Когато няма риба.......не кълве!
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”