Захранка и приготвяне

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от INCUBUS »

Нищо лошо не искам да кажа за никой-ама като чета тук,ба си историята :lol: ,бе аз да не живея на друга планета :roll:,само в друга планина :) ,ползвам само български захранки,чат-пат нещо полско ,и то в далеч пестеливи количества,без допълнителни ароматизатори,добавки и пр.,и пак хващам достатъчно колкото за любителски риболовен излет,обикновено е много повече от неизползващите никаква захранка,има си тема за състезанията,не преекпонирайте тук разните захранки и добавки към тях,работещи за състезателите,на определени водоеми,с предварително пуснати риби,както най-често се прави в България.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от butnik »

INCUBUS написа:Нищо лошо не искам да кажа за никой-ама като чета тук,ба си историята :lol: ,бе аз да не живея на друга планета :roll:,само в друга планина :) ,ползвам само български захранки,чат-пат нещо полско ,и то в далеч пестеливи количества,без допълнителни ароматизатори,добавки и пр.,и пак хващам достатъчно колкото за любителски риболовен излет,обикновено е много повече от неизползващите никаква захранка,има си тема за състезанията,не преекпонирайте тук разните захранки и добавки към тях,работещи за състезателите,на определени водоеми,с предварително пуснати риби,както най-често се прави в България.
Голямо задно колело,ти на какъв се правиш само не разбирам и спри да пишеш като адвокат пред съдия-с увъртулки,а конкретизирай нещата.Много ясно,че като ловиш из чукарите няма да ти трябва храна,защото си сам.Не хвърляй в заблуждения,че риболов става без храна.Форума го четат и подрастващи колеги.
А щях да забравя-риболов без захранка го може още един "голямата работа" :lol: :lol:
Храната задържа рибите пред вас,то е ясно ,че с малко храна ще се хване пак риба,но колко и за колко време.
Освен пъстърви преди състезание къде пускат риба не разбрах.Да,1 месец преди Световните на канала,ти с тези участници ли ще си го мериш,ако е така :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от INCUBUS »

Адаш,отдавна не си меря нищо с никого и нищо не увъртам -нито съм едно от двете,които си посочил :lol: Съжалявам,че по такъв начин засягам препитанието ти,но ти по принцип не продаваш захранки в Смолян,така,че много те моля да не пишеш смешни работи за това колко риба в планината може да се хване със захранка или без захранка-от "Хоби ТВ",всички знаят на какви водоеми си специалист .В планината,в много от случаите на риболов в реките, рибата показва абсолютно пренебрежение към захранката от всякакъв вид и количество - пробвал съм всякак,та знам за какво пиша.Това си има и много просто обяснение,обаче то си е за мен и моите любими райони на риболов.Съжалявам,ако съм те подразнил,но ти е прекалено висок прага на дразнимост-достатъчно са ти и годините,за да започнеш да приемаш донякъде и по-различни мнения от твоята генерална линия.Не е толкова страшно,даже е демократично...
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от butnik »

Напротив,ти налагаш твоята.Само,че на Арда нещата не стоят както ги обясняваш.А по планинските поточета е повече от ясно,че не иска храна.Но не посочи,че това се отнася за еди къде си,където водата е бърза,бистра и...
....и присъщо за гаден юрист,пак чукаш по периферията,но този път ще те подмина.
Интересно,че най-големите майстори на риболова нямат един излет в който да описват как е протекъл той и какво са уловили,защо ли.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от Венелин Радушев »

butnik написа:където водата е бърза,бистра и...
....и една педя.... :lol:
Верно има риболовци, на които храна не им трябва, друг е въпроса доколко са им потребни и въдици... :?
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
georg77
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 12:04 pm
Местоположение: София

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от georg77 »

Верно има риболовци, на които храна не им трябва, друг е въпроса доколко са им потребни и въдици...
Бреййй много е напреднал риболова :D . Кво ли правят морските рибари без храна. Хемингуей без кюспе не е влизал в морето :D
Изхвърляйте си боклуците след риболова
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от butnik »

georg77 написа:
Верно има риболовци, на които храна не им трябва, друг е въпроса доколко са им потребни и въдици...
Бреййй много е напреднал риболова :D . Кво ли правят морските рибари без храна. Хемингуей без кюспе не е влизал в морето :D
Изображение
http://milobg.com/index.php?route=produ ... ct_id=3760
Кво каза не разбрах :roll: и защо намесвате морския риболов в темата.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
georg77
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 12:04 pm
Местоположение: София

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от georg77 »

Имах в предвид, че захранването не е задължително. Пробвал ли си риболов без захранване на непознат водоем(случайно минал по край него) и да се ловят различни видове риба. Аз поне винаги имам една плувкарка в багажника и съм се спирал многократно на такива водоеми и да ти кажа става риболов. А за тези които не им е потребна въдица бих казал , че е по-добре да не ме срещат на водоема........мноооого мразя бракониери.
Изхвърляйте си боклуците след риболова
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от INCUBUS »

Пак забихте на Къндър в Дивия,Бутников,пред никого не съм се правил на голям майстор като теб -за да имам самочувствие ,на мен не ми трябват посрани телевизии.Дали съм гаден юрист е толкова сигурно,колкото е дали ти си компрометирал се строител,неуспял търговец и провалил се състезател по риболов.Не става дума за поточета,за същата Арда става въпрос,рядко пиша нещо за излетите си и то не е в "Моят риболовен излет"-именно за това,че в повечето случаи за мен не важат там /не се състезавам с никого,даже и с рибата/ вашите състезателни правила .Иначе и Радушев да се успокои,ловя само с въдица,но очевидно условията на риболов са ни крайно различни,за влашкото бракониерство там при него,той да обяснява :lol:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от butnik »

INCUBUS написа:Пак забихте на Къндър в Дивия,Бутников,пред никого не съм се правил на голям майстор като теб -за да имам самочувствие ,на мен не ми трябват посрани телевизии.Дали съм гаден юрист е толкова сигурно,колкото е дали ти си компрометирал се строител,неуспял търговец и провалил се състезател по риболов.Не става дума за поточета,за същата Арда става въпрос,рядко пиша нещо за излетите си и то не е в "Моят риболовен излет"-именно за това,че в повечето случаи за мен не важат там /не се състезавам с никого,даже и с рибата/ вашите състезателни правила .Иначе и Радушев да се успокои,ловя само с въдица,но очевидно условията на риболов са ни крайно различни,за влашкото бракониерство там при него,той да обяснява :lol:
Пак нотка на завист,в голяма грешка си,провалилият се търговец замина за Испания не заради нужда от пари-в момента имаме 4 апартамента,магазин и триетажна къща в полите на Родопите и това е купено с пари изкарани с труд/от провалената търговия :lol: :lol:/ , не с рушвети г-н голямата работа.Компрометиралият се строител е оставил зад гърба си за ПОКОЛЕНИЯТА няколко внушителни обекта-МОЛ Пловдив,Галерия,Метро,Кауфланд Хасково,Либхер,Мерцедес Пловдив и Варна,хотел Роял Гардън в Слънчев бряг още да изброявам ли.Избивай си комплексите някъде другаде,явно в съда не можеш.Въпреки,че налагаш стил на изказване ,който малцина могат да разберат за мен си..........Абе, ти жена имаш ли :lol: :lol: Да вземе да си ляга при теб от време навреме :lol: :lol: много негативна енергия акумулираш :lol: Освен провокиращи подвеждащи мнения не знам някой да е научил нещо от теб.
Придържай се към темата,от която колеги искат да научат как да ловят правилно със захранка.Направи си собствена тема ,където обясни поне един път как ловиш без захранка успешно, да разберем и ние нещо,анадъм.
А по голям кеф от това да ходиш за риба и някой да ти дава пари няма :lol: :lol: :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от INCUBUS »

По-голяма от твоята негативна енергия,често казано не съм срещал.Просто се чудя кои са тези идиоти,които още ти дават пари,за да се мъчиш да ловиш риби,обяснявайки по тъпата телевизия с беден речник и на лошо произношение на българския език, какво се опитваш да правиш.За всички останали въпроси,повдигнати от теб,няма да отговарям-който трябва,знае.Ти лично,заради прекомерното ти "его",нямаш достъп до тази информация.Пиши и се вихри колкото искаш,щом видя вече твое мнение,изобщо няма и да го чета ,така,че приятно авторитизиране и възнасяне в сияйните висини на показния риболов.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14817
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от G.Petkov »

butnik написа:...Форума го четат и подрастващи колеги...
...А щях да забравя-риболов без захранка го може още един "голямата работа" :lol: :lol:
:lol:
Здравей Бутник,
Тъй като сам написа това за подрастващите колеги, пък аз някак си се припознах като един от тези : "риболов без захранка го може още един",
- Да,
Наистина ловя понякога без, а по-често с малко захранка.
И то захранка на много "тънки" цени!
И ловя, като за спортен риболов ловя !
И хващам, доста често.Не много, но има ....
А ти и Риболовчо, когато темата за захранките достигне това ниво, започвате да внасяте "състезателния" нюанс.
А той е съвсем "друга бира"!
Не разбрах, тук, някой да е поставял темата като "състезателна".
Огромната част от нас, редовите членове на "На риба" не сме състезатели!

Та за подрастващите - смяташ ли, че те са в състояние да си купят захранки като онзи клоун -за по 60 лева на ден ?
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от Венелин Радушев »

Никой не твърди, че и без захранване не се лови риба, просто иначе се лови ПОВЕЧЕ...
Под захранване нямам впредвид само използване на миксове, също пелети, семена, червеи, земя .... според ситуацията и преценката ни (вярна или грешна). За мен да ида за риба неподготвен е равнозначно на да си загубя времето, а то ми е по скъпо от 3 пакета храна...
Риболовът на мирни риби се крепи на разчитане, предвиждане и контрол на поведението на рибите (което става с ХРАНА), отвъд властва шансът.
INCUBUS написа:Иначе и Радушев да се успокои,ловя само с въдица,но очевидно условията на риболов са ни крайно различни,за влашкото бракониерство там при него,той да обяснява :lol:
Иначе Радушев е спокоен, само леко развеселен. Първо не съм те нарочвал за бракониер, имах впредвид че има хора които ходят по гьоловете заради природата, барбекютата, масите и чашите..... и въдиците им не играят ключова роля в този спектакъл. Релакса на първо място, риболова на девето. Другото е, че тук власи няма, нито на северният, нито на южният бряг на реката :? (история, география ....учихте ли навремето?)
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от butnik »

G.Petkov написа:
butnik написа:...Форума го четат и подрастващи колеги...
...А щях да забравя-риболов без захранка го може още един "голямата работа" :lol: :lol:
:lol:
Здравей Бутник,
Тъй като сам написа това за подрастващите колеги, пък аз някак си се припознах като един от тези : "риболов без захранка го може още един",
- Да,
Наистина ловя понякога без, а по-често с малко захранка.
И то захранка на много "тънки" цени!
И ловя, като за спортен риболов ловя !
И хващам, доста често.Не много, но има ....
А ти и Риболовчо, когато темата за захранките достигне това ниво, започвате да внасяте "състезателния" нюанс.
А той е съвсем "друга бира"!
Не разбрах, тук, някой да е поставял темата като "състезателна".
Огромната част от нас, редовите членове на "На риба" не сме състезатели!

Та за подрастващите - смяташ ли, че те са в състояние да си купят захранки като онзи клоун -за по 60 лева на ден ?
Колега,никъде не съм те споменавал в постовете и съм нямал спорове с теб нито съм имал предвид теб,ако беше следил някои специфични Пловдивски теми щеше да се досетиш кой е.
И стига сте намесвали състезателния риболов в любителския.Защо тогава се произвеждат захранки и се продават по магазините,само за състезания ли.Ще помоля модератора да разчисти тук.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Захранка и приготвяне

Мнение от butnik »

INCUBUS написа:По-голяма от твоята негативна енергия,често казано не съм срещал.Просто се чудя кои са тези идиоти,които още ти дават пари,за да се мъчиш да ловиш риби,обяснявайки по тъпата телевизия с беден речник и на лошо произношение на българския език, какво се опитваш да правиш.За всички останали въпроси,повдигнати от теб,няма да отговарям-който трябва,знае.Ти лично,заради прекомерното ти "его",нямаш достъп до тази информация.Пиши и се вихри колкото искаш,щом видя вече твое мнение,изобщо няма и да го чета ,така,че приятно авторитизиране и възнасяне в сияйните висини на показния риболов.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Бих те и назовал,но заради такова леке като теб не си струва да ме накажат.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”