ПУКАНКИ!!!

Модератор: Paublo_Eskobar

riboloveca x 3
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 7:26 pm
Местоположение: София

ПУКАНКИ!!!

Мнение от riboloveca x 3 »

Колеги, скоро един приятел ми разказа за успешния риболов на амур,шаран и други мирни риби на пуканки.Ако някой се е пробвал и има идея за начина на риболов,монтажи и други тънкости,ще му бъда много благодарен,ако сподели в тази тема :wink:
Какъвто рибаря,такъв и улова!!!
Аватар
xameleon
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 11:08 pm
Местоположение: Казанлък

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от xameleon »

на хранилка колега или на косъм
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от Моряка »

Повече от 2 години го умувам за по-дълго задържане,на куката.Слагал съм към захранка ,1-2пъти и нямам много наблюдения как действа.Скоро ми хрумна нещо,което не съм опитал скоро.Преди време бях сложил едри млечни царевични зърна в пчелен мед и ги забравих в хладилника.След около година отворих кутийката и видях че са попили меда и са изсъхнали ,почти твърди със страхотен аромат.Пчелния мед е успял да ги съхрани да не вкиснат.Така и не успях да ги пробвам........жената.....,че при първа възможност ще пробвам с пуканки това и с царевица естествено.Пробвайте и вие.
А сега де? :roll:
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от MiTaKa™ »

аз ловя шаран амур и веднъж и толстолип на пуканка, на слаковжи мн дава на тях , но бързо се раздуват във водата и падат от куката
Изображение
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от DrAkoN »

Колега , за искуственните пуканки ли питаш или за истинските ?????? Защото има коренна разлика !!!!
riboloveca x 3
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 7:26 pm
Местоположение: София

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от riboloveca x 3 »

Това което съм виждал не ми прилича на изкуствено,но пък не е и като тези,които хапваме.Все едно е раздуто зърно на суха царевица.Все пак ако има вариант и с познатата пуканка ще се радвам да разбера :)
Какъвто рибаря,такъв и улова!!!
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

MiTaKa™ написа:аз ловя шаран амур и веднъж и толстолип на пуканка, на слаковжи мн дава на тях
е ха НАЗДРАВЕ!!! иначе системата е като за стиропорено топче или за ,троха .Лови се като щука на хлЕб, вадил съм но не е фатаморганно, СКАСЕ,СКАСЕ ,ора одат по Гречко ,щи светнат за кво иде реч, ПОЛИ МИ ЛАССС!!!!!!!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от old fox »

:wink: Готовите не са добри щото са солени. Продава се царевица за пуканки в микровълнова - те са по добрия вариант защото са пресни и аромата не се е загубил. Вярно е, че бързо падат но имаш 5 - 10мин и ако няма клъв - сменяш :wink:
:lol: На Веринско избихме голите шарковци миналата пролет - точно на пуканки, защото не даваше предния път - ни на стириопор - абе не ще и не ще! Това бели, пинки, торни, кус кус - нищо :(
:| След този случай имам на Патичарника 5-6 каракудета и две шаранета пак специал на пуканки :wink:

:wink: Това е - вие си преценявайте :roll:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от Бачо Илия »

Има готови , специално са риболов . Унгарско производство , оцветени , овкусени(разбирай подсладени) и ароматизирани. Работят много добре , особенно на водоеми за "бройлери"(разбирай , неголеми арендни водоеми) 8) Монтажа може да е директен или "на косъм" - и в двата случая да се има в предвид че пуканката е плаваща стръв- т.с , на 5-6 см зад куката трябва да има достатъчно голям дропер!!!!
Изображение
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от old fox »

IDA написа:Има готови , специално са риболов . Унгарско производство , оцветени , овкусени(разбирай подсладени) и ароматизирани. Работят много добре , особенно на водоеми за "бройлери"(разбирай , неголеми арендни водоеми) 8) Монтажа може да е директен или "на косъм" - и в двата случая да се има в предвид че пуканката е плаваща стръв- т.с , на 5-6 см зад куката трябва да има достатъчно голям дропер!!!!

:lol: Да! :lol:
РИБОЛОВА Е КАТО СЕКСА - ИЛИ МОЖЕШ -ИЛИ ГЛЕДАШ 1 1 1Р
Аватар
велчев62
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:29 pm
Местоположение: Стара Загора-Стоян Велчев

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от велчев62 »

Точно с пуканка(за ядене) и коричка от хляб става.
Този вариант ми е бил сполучлив в топлите месеци и водата като тава(в тихо време без полъх)Предварително нахвърлям раздробени корички от една филийка хляб,която остава на повърхноста.
Риболов на леко(плувка),без тежест,за да плува стръвта на повърхноста.Най добре в случая плувката да е враглер,защото тя си е отежнена достатъчно за да я заметнем навътре,и чакаме кората да исчезне,а след това и враглера :D
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от Paublo_Eskobar »

велчев62 написа:Точно с пуканка(за ядене) и коричка от хляб става.
Този вариант ми е бил сполучлив в топлите месеци и водата като тава(в тихо време без полъх)Предварително нахвърлям раздробени корички от една филийка хляб,която остава на повърхноста.
Риболов на леко(плувка),без тежест,за да плува стръвта на повърхноста.Най добре в случая плувката да е враглер,защото тя си е отежнена достатъчно за да я заметнем навътре,и чакаме кората да исчезне,а след това и враглера :D
По същата система на Велчев съм ловил добри шарани,самоче вместо ваглер съм ползвал доста примитивен начин за тежест.Слагам на кордата от замесена рехава захранка,която при падане във водата се разсейва на облак и по този начин и захранвам малко и тежест си имам за далечното мятане на стръвта!
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
велчев62
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:29 pm
Местоположение: Стара Загора-Стоян Велчев

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от велчев62 »

Paublo_Eskobar написа:
велчев62 написа:Точно с пуканка(за ядене) и коричка от хляб става.
Този вариант ми е бил сполучлив в топлите месеци и водата като тава(в тихо време без полъх)Предварително нахвърлям раздробени корички от една филийка хляб,която остава на повърхноста.
Риболов на леко(плувка),без тежест,за да плува стръвта на повърхноста.Най добре в случая плувката да е враглер,защото тя си е отежнена достатъчно за да я заметнем навътре,и чакаме кората да исчезне,а след това и враглера :D
По същата система на Велчев съм ловил добри шарани,самоче вместо ваглер съм ползвал доста примитивен начин за тежест.Слагам на кордата от замесена рехава захранка,която при падане във водата се разсейва на облак и по този начин и захранвам малко и тежест си имам за далечното мятане на стръвта!
Да и този начин съм ползвал,но като падне захранката,нямам ориентир,защото коричките са поне 6-7 на брой,и не знаеш вече коя да следиш да потъне :D
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от Paublo_Eskobar »

Чакаме плувката да се ориентира на някъде :D :D :D Иначе много приятен риболов с много тръпка.
Колеги кажете нещо повече за пуканките?Имам предвид истински пуканки,като тези където в киното ги хрупаме!
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
mariopetkov
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 9:48 am

Re: ПУКАНКИ!!!

Мнение от mariopetkov »

Здр.колеги,спешно ми трябват пуканки с аромат на ягода на Марос не мога да намеря никъде в нета ,ако някой може да помогне ще съм му мнооого благодарен.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”