Захранка каракуда

Модератор: Paublo_Eskobar

bvlgai1979
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 5:04 pm

Захранка каракуда

Мнение от bvlgai1979 »

ЗДРАВЕЙТЕ!!!Въпроса ми е каква захранка да се използва за каракуда и на какви места да се търси???За язовирчето за което питам има пясък със водорасли тиня със водорасли.Има(имаше)много щука и слънчак.Пробвах универсална но нищо.Риба има!!!!
preskata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 6:41 pm
Местоположение: Силистра,на Дунава

Re: Захранка каракуда

Мнение от preskata »

Колега значи за каракуда кюспе на плочки или на гранули ако има много щука едва ли ще има каракуда незнам това е моето мнение надявам се да съм бил полезен :wink:
За мен винаги навсякъде има риба
bvlgai1979
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 5:04 pm

Re: Захранка каракуда

Мнение от bvlgai1979 »

Каракуда има!!!Резултати 5кг щука 1бр""каракуда до кило,но това беше преди месец.
sexy_klo6ar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:43 pm
Местоположение: София

Re: Захранка каракуда

Мнение от sexy_klo6ar »

Земи най-добре 2 хляба и захрани с тях. Не давай пари за захранки като има щука щото като иссипеш един пакет и щуката мине си прецакан :wink:
Аватар
nedved3
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 6:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Захранка каракуда

Мнение от nedved3 »

2 хляба само средата накисни във вода и после прекарай през сито,смляно кюспе но да е прясно и 1 килограм царевично брашно.Ако не ти се прави си купи готова захранка има много добри готови захранки за каракуда успех
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Захранка каракуда

Мнение от SONY »

Колега за каракудата пробвай с Промикс езеро,поне на мен ми е давала най-добър резултат най-вече от към каракуда, а и не е скъпа,така че няма да олекнеш много.Все пак ако искаш да приготвиш нещо сам месиш хляб със ситно мляно кюспе,добавяш малко царевично брашно и няколко пакетчета ванилия от магазина.Ако имаш и някакви стари ядки ( фъстъци примерно ) които не са годни за консумация от човек,мелиш ги и добавяш и тях.
TICA FAN
georg

Re: Захранка каракуда

Мнение от georg »

Накисни пшеница няколко дни.За стръв ползвай от същата по 2-3зрънца в зависимост от куката!
п.п.Ако се размине "капута" :wink:
Аватар
bat_boiko_nikolov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1658
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 11:06 am
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Захранка каракуда

Мнение от bat_boiko_nikolov »

И аз се готвя за каракуда утре !За захранка приготвих 1 пакет Промикс-езеро,100-150 зърна мека вакуумирана царевица и 2 дози бял червей.Разбърках и поставих в найлонов плик,след това искарах въздуха и завързах.Целта ми е белия червей да не е жив,защото иначе много бързо се завира в калта.Ще подхранвам оскъдно-все пак е януари.Дано системата проработи добре !
За да победи злото е нужно само едно - добрите хора да не правят нищо !
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Захранка каракуда

Мнение от INCUBUS »

За каракуда-разбира се,там където я има- никога никаква специална захранка.Ако изобщо има каракуди,кълват нахално преди всички други риби -като диви прасета са.Прекалено много чест и правите-не стига стръв,ами и захранка точно за тази риба,нещо не ми се вижда резонно.
milo69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 4:49 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Захранка каракуда

Мнение от milo69 »

каракудата според мен не се влияе много-много от захранка...
Аватар
dimitar_dv
фен клуб-скобар
Мнения: 519
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:33 pm
Местоположение: Сливен/Димитър Василев
Обратна връзка:

Re: Захранка каракуда

Мнение от dimitar_dv »

А аз мисля,че се влияе.Лично мое мнение е,че захранката дава положителен ефект,особенно когато има сладка съставка :wink:
НАСЛЕДНИК НА ПАВЕЛ ПАВЛОВ
петко стоянов

Re: Захранка каракуда

Мнение от петко стоянов »

INCUBUS написа:За каракуда-разбира се,там където я има- никога никаква специална захранка.Ако изобщо има каракуди,кълват нахално преди всички други риби -като диви прасета са.Прекалено много чест и правите-не стига стръв,ами и захранка точно за тази риба,нещо не ми се вижда резонно.
...ако говорим за риби 100-200грама,съгласен.Обаче,за хубави килограмови каракуди трябва и захранка,и готина гтръв,място,подходящо време....и да не я подценяваме :wink:
Аватар
dimitar_dv
фен клуб-скобар
Мнения: 519
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 2:33 pm
Местоположение: Сливен/Димитър Василев
Обратна връзка:

Re: Захранка каракуда

Мнение от dimitar_dv »

петко стоянов написа:
INCUBUS написа:За каракуда-разбира се,там където я има- никога никаква специална захранка.Ако изобщо има каракуди,кълват нахално преди всички други риби -като диви прасета са.Прекалено много чест и правите-не стига стръв,ами и захранка точно за тази риба,нещо не ми се вижда резонно.
...ако говорим за риби 100-200грама,съгласен.Обаче,за хубави килограмови каракуди трябва и захранка,и готина гтръв,място,подходящо време....и да не я подценяваме :wink:
Съгласен съм :D
НАСЛЕДНИК НА ПАВЕЛ ПАВЛОВ
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Захранка каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

Само да няма и дребни край едрите.... Тогава готината захранка ще свърши толкова добра работа, че готината стръв никога няма да стигне дъното. Не мисля, че 200 грамова каракуда ще побегне от килограмова.....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Захранка каракуда

Мнение от ivailu1992 »

За каракудата специално , аз сварявам жито (от магазина в едни пакетчета - грухана пшеница ) и към края на варенето добавям и кюспето , затварям съда ,в който съм го варил и го оставам няколко часа или идна нощ .Това го използвам за река и незнам на язовирите как ще е , но все пак пробвай - много го обичат каракудите.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”