Захранка каракуда

Модератор: Paublo_Eskobar

петко стоянов

Re: Захранка каракуда

Мнение от петко стоянов »

Венелин Радушев написа:Само да няма и дребни край едрите.... Тогава готината захранка ще свърши толкова добра работа, че готината стръв никога няма да стигне дъното. Не мисля, че 200 грамова каракуда ще побегне от килограмова.....
Бъди сигурен ,че с подходяща стръв се отсява едрата каракуда.На места ,където знам че има добри риби-с едра стръв- пипанията на дребосък намалят много.
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Захранка каракуда

Мнение от Paublo_Eskobar »

За едра каракуда трябва да се подходи с повечко стил :) ,иначе дребосъка си го събрал без проблем пред теб със галета и кюспе примерно!
Аз когато съм се наточил за дърти каракуди ползвам захранка съдържаща едри частици и с повече стрелба на жито,кус кус и царевица,а за стръв само царевица или жито с по голяма кукичка.В много от случаите се е случвало и някой шаран да се завърти покрай каракудата.И според мен отсявката на едрата каракуде е едрата стръв и по големите кукички.
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Захранка каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

На 100% съм съгласен с Пабло еСкобар!
Колкото до едрата стръв..... Израстнах на един микро язовир, в киойто нямаше никакво разнообразие от риба, силно обрасъл, а освен каракудите от всички калибри....имаше само кубинки. Страшно много риба в гьола, винаги гладна и стръвна. Отначало отивахме с стандартните миксове на марсел, явно се опаковаха в България /семпли опаковки/ или бяха ментета, защото бяха доста евтини. Факт е обаче, че работеха. Та отиваме, храним, торни червей, бели.....независимо колко бели/торни червеи сложех.....резултата беше един. Дребните каракудки и кубинките сваляха стръвта сякаш имаха ръчички. На жито или царевица буташе рядко, тестото беше обречено. Впоследствие започнахме да храним само с сухо или варено жито /небелени зърна/ и да ловим на парче от едни твърди земни червеи /бели на цвят/, които иначе ползвахме само за сом. Ако сбъркахме да подхраним с "готина" храна....и червеите не помагаха. Спор няма че добрата храна събира рибата по-добре от варени зърна, но не винаги е най-удачният вариант. Вече рядко ходя там... почти недостъпен е с кола при кално време, а панаира натежа... По-добре по-малко събрани риби, но качествени, отколкото пълчища от 50-100 грамови каракудки. На различен водоем...напротив...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
петко стоянов

Re: Захранка каракуда

Мнение от петко стоянов »

Изображение..с 2 царевици :wink:
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Захранка каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

Ако искаш да ти кажа едно езеро, където каракуди по-малки от тази не взимат.....на грозд торен, но ти е далечко.....
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
lfc_boy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 684
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 11:38 pm
Местоположение: Русе

Re: Захранка каракуда

Мнение от lfc_boy »

Аз от скромния си опит знам,че таранката най си обича кюспето.За по голям обем може да го натрошиш и омесиш с един навлажнен хляб.
Above us only sky
Аватар
Димича
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 391
Регистриран на: Пон Май 12, 2008 1:20 pm
Местоположение: Сливен

Re: Захранка каракуда

Мнение от Димича »

Захранването определено има положителен ефект!В захранката задължително трябва да присъства и стръвта,на която ще се лови-кълцани червеи,жито,царевица.Аз лично си приготвям един миш-маш,който има бързо действие,в същото време задържа рибата по-дълго--1/3 хляб,шепа натрошено кюспе,шепа "ВАНИЛИЯ И КОНОП",шепа варена до разпукване и оставена5-6дни на топло грухана пшеница,шепа свински смески,всичко добре разбъркано и накиснато с вода от гьола.Подава се на малки порции,в зависимост от активността на кълване.Ловя на пшеница-2-3 зърна на кука 10-12номер.Обикновено първо удрят3-4 едри червенопери,после идва и каракудата,та :axe: до вечерта...
Ракията не е за малки дЯца!!!! :)
rastafen
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 07, 2008 7:09 pm
Местоположение: Испаниа

Re: Захранка каракуда

Мнение от rastafen »

колеги аз като уважаващ себеси рибар правиа си захранките сам и имам много добри резултати
за каракуда мога да ви посъветвам да добавяте в захранката си мляни котешки гранули ВИСКАС или рибно брашно
и двете неща можите да ги закупите от zоо магзин :) не се съмняваите всичко е изпитано и има положителен ефект.
всички искат едно, но имат различни интeресе?!
UKLEI
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 11:17 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Захранка каракуда

Мнение от UKLEI »

Накиснат хляб с кюспе и малко валерянови капки за ароматизатор вършат чудесна работа.Тази захранка е перфектна и за пружина.
ШарАнЧО
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 5:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Захранка каракуда

Мнение от ШарАнЧО »

Здравейте.Неделя сме решили да ходим за каракуди.Та искам да попитам дали тази захранка е ползвал някой и дали дава ефект-надробен хляб(само вътрешността)+царевични брашно+ванилия.Благодаря предварително :)
disasterstz
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 8:12 am

Re: Захранка каракуда

Мнение от disasterstz »

Аз като повечето писали по темата използвам същите неща горе долу . Хляб , варено жито , царевично брашно , кюспе , за аромат или етерично масло или по лесния вариант слагам някое друго степче с аромат на ягода :) , и мога да твърдя че определено върши работа , понякога и шаранчета излизат :)
paisa
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 8:27 pm
Местоположение: Раковски

Re: Захранка каракуда

Мнение от paisa »

Различни мнения различни видове захранки та ароматизатори та онова та това... вярно , че всичко си има и ефект но специално за каракудата такова изхвърляне неще чак.Обикновенна ярма от жито,пшеница или царевица при мен винаги е давало добри резултати и при риболов на плувка и на пружина в зависимост от дълбочината при плувка ако е по голямка 2-3-4 метра слагаш брашенце да станат по плътни топките захранка за да не се разпаднат в по горните слоеве вода.Та това е от мен :)
Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: Захранка каракуда

Мнение от В.Стефанов »

за таранка вуичо ми от сливен прави кус кус и сух хляб да се троши
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Захранка каракуда

Мнение от CERRUTI »

veso94vn написа:за таранка вуичо ми от сливен прави кус кус и сух хляб да се троши
veso94vn написа:добрата каракуда идва на захранка с галета и червей
но зависи от водоема
Последно кое от двете?
Изображение
Аватар
BV
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:38 am
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Захранка каракуда

Мнение от BV »

CERRUTI написа:Последно кое от двете?
Няма значение, баце, важното е че колегата не знае за какво става въпрос... :mrgreen:
:idea: Събирайте си боклуците след риболов! :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”