Технопланктон за толстолоб?

Модератор: Paublo_Eskobar

КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Технопланктон за толстолоб?

Мнение от КАЯ »

Доста отдавна срещам по руските форуми за тази примамка/захранка/ за толстолоб. Мисля, че е полска, като вече има и руски такива. Представлява пресовано цилиндърче, което се закача под плувка с голяма носимост и постепенно се размива от водата като прави облак от финна захранка подобна на планктона. Куката/те/ са монтират на къси поводи под цилиндърчето или свободни или с малко топченце стиропор. Толстолоба прецеждайки захранката засмуква и куката. Някой да е срещал подобно нещо по нашите магазини? Дават я като много по-ефективна от които и да е други за толстолоб. Възможен и дънен монтаж, макар че е предвидена за повърхностен такъв.
Аватар
steaven
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 9:16 am

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от steaven »

знам в пловдив кой ги внася ! Но според мене няма чак такъв ефект !
сВОБОДНА рИБАРСКА пАРТИЯ - Не се оставяйте да бъдете мамени от други политически партии. Елате при нас!
didopoli
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 730
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:37 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от didopoli »

Обикновенна зхранка и аромат на ягода вътре дава доволен ефект за толупи.Може и степчета.
Изображение
Където качеството е от значение!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от КАЯ »

Може разбира се.Подобни се обсъждаха във форума.Според руснаците опитвали обикновенни захранки и специално разработен руски технопланктон не може да стъпят и на малкият пръст на оригинала. Така че ако някой е срещал такова нещо по нашите магазини да сподели.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от kasabinho »

КАЯ написа:Може разбира се.Подобни се обсъждаха във форума.Според руснаците опитвали обикновенни захранки и специално разработен руски технопланктон не може да стъпят и на малкият пръст на оригинала. Така че ако някой е срещал такова нещо по нашите магазини да сподели.
Ето тук е показано как да си направиш подобно нещо http://dema.rybalka.com/blog/view/2656/. Нужно ти е само микровълнова, пасатор, гумена тръба. Мелиш, слагаш в тръбата, и после въртиш в микровълновата за по-малко от минута, пробиваш дупка и си готов. Само не можах да разбера от какво точно направи сместа. Ако има колеги, които разбират руски могат да кажат какво точно пише. С гугъл транслейт успях да преведа толкова. Доколкото разбрах сложи овес и булгур. Сякаш има и кюспе. Не знам точно каква е разликата между житото и булгура. Интересното е обаче, че използват планткона на много интересен монтаж с нещо като триъгълник.
Изображение
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от CERRUTI »

kasabinho написа:Доколкото разбрах сложи овес и булгур. Сякаш има и кюспе. Не знам точно каква е разликата между житото и булгура.
Той пише че може да се екпериментира със съставките......а друг му пише че в друга рецепта използвали захар защото та спомагала за слепването на съставките и се разтваряло по бавно във водата......
Изображение
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от kasabinho »

CERRUTI написа:
kasabinho написа:Доколкото разбрах сложи овес и булгур. Сякаш има и кюспе. Не знам точно каква е разликата между житото и булгура.
Той пише че може да се екпериментира със съставките......а друг му пише че в друга рецепта използвали захар защото та спомагала за слепването на съставките и се разтваряло по бавно във водата......
A кафеварката за какво му беше само не можах да разбера.
Изображение
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от CERRUTI »

kasabinho написа:A кафеварката за какво му беше само не можах да разбера.
Май я изполва само за преса.......
Изображение
Младенов_78
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 420
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 6:05 pm
Местоположение: София

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от Младенов_78 »

Някой може ли да каже дали го има това нещо в София или онлайн да се поръча от някъде
Колекционирам лампови радиоприемници
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от kasabinho »

натали написа:Някой може ли да каже дали го има това нещо в София или онлайн да се поръча от някъде
Колега можеш да си направиш и сам. Според мен не е важно какво точно има вътре. Яде всичко, което е ситно смляно. Номера е да се използват храни които се разтварят с водата постепенно и правят облак и да се хвърля много. Най-добре е да се сложи и ароматизатор, за да го намери по-лесно и после вече толупа е твой. Аз лично съм имал успехи и на шоколад. Трябва да се експерементира с пропорциите. Пък и много лесно се прави. По моя край го ловим и само на хляб без миризма, но е по-добре да има. Веднъж научи ли се да идва да яде няма спиране. Миналата година хранех 2 седмици докато го науча да идва, обаче научи ли се става голямо шоу. На арендован язовир го бях научил да яде на 7 метра от брега на втория риболов за два дена, и понеже никой не знае и не е хващал там толуп, хората и охраната гледат едно лапе, което хваща и си мислят че е бракониер - обаче не е :) .
Изображение
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от КАЯ »

Единственото сигурно е кюспе. Кафеварката я ползва за натискане на сместа. В линка който е даден в коментарите има и обсъждане за преса. Коментират се, че тази смес се разтваря по-бавно от оригиналната и разтворимоста може да се регулира с добавка на захар. Дадената рецепта в линка е кюспе, сухо мляко,ванилна захар,грис и галета.
П.п. Пуснах и търсачката в сайта и ето какво излезе за технопланктона:
http://www.rybalka.com/search/?search=% ... =1&match=1
Приятно четене.
Последно промяна от КАЯ на Пет Май 28, 2010 10:40 pm, променено общо 1 път.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от kasabinho »

КАЯ написа:Единственото сигурно е кюспе. Кафеварката я ползва за натискане на сместа. В линка който е даден в коментарите има и обсъждане за преса. Коментират се, че тази смес се разтваря по-бавно от оригиналната и разтворимоста може да се регулира с добавка на захар. Дадената рецепта в линка е кюспе, сухо мляко,ванилна захар,грис и галета.
Да колега за кюспето съм съгласен с теб. Днес хванах една приятелка рускиня и тя ми го преведе и в основата се крие регулирането на разтворимостта със захарта.
Изображение
Младенов_78
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 420
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 6:05 pm
Местоположение: София

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от Младенов_78 »

Аз вече съм правил в домашни условия и имам напредък някакъв, използвам бисквитена галета,сухо мляко,и пудра захар + кюспето и малко ярма за животни за да има и по едри частици иначе става на бетон и няма разтваряне.Мисълта ми беше друга,искам да видя как действа оригиналния технопланктон и да го сравня по резултатност с моя.Затова търся да купя от истинския :?:
Колекционирам лампови радиоприемници
latinow
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Май 09, 2010 1:02 pm

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от latinow »

Колеги,далй ще стана с обикновена захранка за шаран с арумат на ягода,ако се пасира и запече в микровълновата?
има много рибари но са малко риболовците :)
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Технопланктон за толстолоб?

Мнение от kasabinho »

latinow написа:Колеги,далй ще стана с обикновена захранка за шаран с арумат на ягода,ако се пасира и запече в микровълновата?
Това съм си го мислел и ще го пробвам най-много да иска още нещо да се сложе но вярвам че ще стане.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”