Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей ?

Модератор: Paublo_Eskobar

kiret0
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 5:02 pm

Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей ?

Мнение от kiret0 »

Колко mm мозайка се използва за лепенето на бял червей ... Гледах , че понякога се слага не с ръбести камъчета , а с структурата на малки закръглени речни камъчета ...
Може ли да си купя мозайката от строителните складове , казаха ми че цената там е доста ниска за цяло чувалче обаче ?
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от ribolovcho »

купи си направо един самосвал....:) няма никаво значение размера на мозаиката
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от Бисо »

kiret0 написа:Колко mm мозайка се използва за лепенето на бял червей ... Гледах , че понякога се слага не с ръбести камъчета , а с структурата на малки закръглени речни камъчета ...
Може ли да си купя мозайката от строителните складове , казаха ми че цената там е доста ниска за цяло чувалче обаче ?
Естествено,че има значение.

1/При лепени речни камъни има проблем, с лепенето и най-вече с различния размер на същите.Когато се опиташ да стреляш на 20 - 30м.,там падат само най едрите камъчета,разбира се без червеи.
Горните стават / при липса на мозайка или глина /,за утежняване на захранка ,за река.

2/Строителната мозайка става и действително е по-евтина,НО...
Задължително трябва хубаво да я измиеш и дори обезмаслиш / на пазара има достатъчно обезмаслители / , преди да започнеш да лепиш и нема грижи.

Ако лепиш на река и къпираш,или хвърляш близичко от ръка,почти всичко добре измито и тежко,ще закърпи ситуацията.... :D
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
kiret0
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 5:02 pm

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от kiret0 »

Мерси за инфото Бисо ще почистя едно количество което да използвам и се пак 4мм примерно добре ли е са си зема ...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от chirusa_bg »

4мм е добре. Мен три неща ме отказаха от купешката мозайка. Намирах си само снежно бяла и мисля, че ми плашеше рибата.(Най-вероятно си внушавам) Много миене трябва.
Камъчетата бяха ръбести и когато ги сипя в храната ми деряха ръцете при бъркането :lol:

Сега ползвам основно крадени от гръцките плажове и съм доволен. камъчетата са чисти и гладки, а цвета е перфектен :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от Бисо »

chirusa_bg написа: Сега ползвам основно крадени .....
Абе,една кутия и три монтажа ми липсват от Ярловци,дали не знаеш нещо.... :D :D :D

Владо ти каза,4мм. са екстра.Мий хубаво и лепи смело.
Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
kiret0
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 5:02 pm

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от kiret0 »

Добре 4мм ... Кога сте ходили на Ярловци последно , лятото ходих за 3 дена и мн добре си изкарахме имаше 6-7 шаранчета на косъм , и на плувката едно , следващото ходени нито едно ... :D
Аватар
Бисо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 6:23 pm
Местоположение: Прованса Бате....

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от Бисо »

Paparaka написа: За мен всеки риболов е състезание. Ако не с тези, с които съм за риба, то със самата риба.
qdeca
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Мар 26, 2010 2:56 pm

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от qdeca »

В рибарските магазини продават специална мозаика за добавяне към червеите.Не трябва да я миеш, направо си ръсищ от пакета.Аз ползвам такава на Maver и съм много доволен.
Аватар
ribolovcho
фен клуб-скобар
Мнения: 2082
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2009 12:19 pm
Местоположение: Някъде по Река Искър
Обратна връзка:

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от ribolovcho »

аве какво значение има дали е 4 или 5 мм...какво издребнявате толкова...важно е да има рибоци..кълве ли си рибката..и 10 мм. да и хвърлиш все тая..тя си кълве..
Изображение
Най добрите са тук
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от chirusa_bg »

Просто с 10мм трудно се лепят червеите :wink:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
kiret0
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 5:02 pm

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей

Мнение от kiret0 »

chirusa_bg написа:Просто с 10мм трудно се лепят червеите :wink:
Е със сигорност и рибите се плашат по-лесно :) :D
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Къкъв размер мозайка използвате за лепене на бял червей ?

Мнение от N.Dimitrov »

Имам в неограничени количества от въпросните камъчета, бели са малко са ръбести но са мекички и не дерат лепят се хубаво понеже са от каменарски цех и съм пробвал с тях става перфектно ако някой иска нека предложи някаква цена за килограм по-евтина от купешките или мозайките ще се разберем ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”