О боже мислех, че сам видял всичко.........

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от chirusa_bg »

antivik написа:За луканка не знам :| , но за шунка на някои места е сигурно.
Примерно из цяла Англия и някои други държавици :lol:
С тие платени язовири бавно, но сигувно вървим по техния път. Скоро всичко резултатно на острова ще е приложимо и у нас.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
boby61
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 1:57 pm
Местоположение: Враца

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от boby61 »

1999г. на топлия канал на АЕЦ хванах най-голямата си риба (бял амур - 32кг.) на тесто в което имаше разкиснати гранули котешка храна.
Монтажа беше на пружина с две куки забити в тестото с опашките навътре (капан).
И да ме няма, пак съм тук !
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от jagger1 »

Сигурно ще ви се види чудно на по-младите колеги, но съм хващал шаран 4.3 кг. на клатушка (месингова) и 3, 2 кг. на клатушка (медна). А очаквах удари на клен и пъстърва. Това - преди години. Та за шарана (пак за младите колеги - по-старите си го знаят), шаранът след определена възраст (угояване и дебелина :lol: ), става хищник. Това, че взема на гранули, царевица, жито, гроздове от червеи, протеини и други подобни, е основно. Но когато е настървен, може да "вземе" и на рибка, и на клатушка. Ако е настървен. Примери и опит от колеги - много. По-младите, да го знаете. Изненадите ни дебнат :D . А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D .
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
glarysa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 8:54 am
Местоположение: София, Кюстендил

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от glarysa »

на едно състезание в кюстендил хванах шаран на гола кука на подготовката на състезанието на червена карпова кука колмик на 13 м щека
><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º>
pantera82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 6:47 pm

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от pantera82 »

Шарана хапва почти всичо,имам доста шарани уловени на чушки зелен боб. :drinkers:
gogolisec
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2335
Регистриран на: Пет Фев 02, 2007 5:40 pm

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от gogolisec »

jagger1 написа:... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D .
Баш така си е! Ще си позволя да ползвам тоя лаф за подпис> :roll:
"... А една рибешка изненада е повече от секс с красива манекенка :D "
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от dunavski »

В платени водоеми където шарана се хваща и пуска многократно той вече се научава на коя стръв да кълве и от коя да се пази. И така в Англия състезателите зада са крачна напред пред останалите са почнали да експериментират с нестандартна стръв. Сега там нещо нормално да хванеш шаран на шунка, котешка храна, паста дори скариди и миди.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
complast
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 11:15 pm
Местоположение: Берковица,Монтана
Обратна връзка:

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от complast »

Шараните на яз.Огоста ядат миди.По едно време идваха харпунджии дето ги търсеха край потопени дървета обрасли с миди.
http://www.bashribar.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
glarysa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 8:54 am
Местоположение: София, Кюстендил

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от glarysa »

то случки сякакви :) и на рибите им писна вече май :axe:
><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º>
ivo_SGN
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 8:33 am

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от ivo_SGN »

здравейте колеги,

Има разлика от шаран до шаран. Не че съм професионалист или разбирам много, но факторите излгежда са много повече от колкото ние можем да си представим. Личен опит: търся шаран къде ли не мерак ми е да хвана, един поне, не искам и да е трофеен какъвто и да е но шаран да е. Тук (Виетнам) какво ли не съм опитвал, царевици (от консерви, варени, пресни, месени с аромати) хлаяб,червеи абе какво ли не, ама шаро не ще. Всякакви захранки и всякакъв вид стръв съм опитвал само дето на баячка не съм ги носил преди излет :-) :-) :-) ама до сега не е и чукнал кьорав шаран. Консултирах се с местни хора, викат на сладък картоф. Тази неделя отивам и от сутринта почвам на сладък картоф та дано да излезе най-после пустия шаран. Пак ще си го пусна само да му се порадвам малко...иначе сом до сом и до сома пак сом :-) :-) :-) специализирах се вече на тия сомове.
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от stich »

Бог,Боже,Господ,Господи и всичките им производни ВИНАГИ се пишат с ГЛАВНА буква!
Изображение
Аватар
StanG
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 6:24 pm

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от StanG »

Току-що направих два експеримента за утрешния риболов.За първия ме вдъхнови точно тая тема: Котешки гранули (риба тон, сьомга, калмари), смлени в кухненския робот смесих с вода и царевично брашно в съотношение 3/2/2, хубаво разбърках, направих питка и я оставих за 15-тина мин. във фурната да стегне.
Втория бълвоч направих от смляна храна за папагали, царевично брашно, сладка царевица и овесени трици в съотношение 5/4/2/2, като го кипнах на котлона и после 15 мин. в печката да стегне.
Пуснах после за проба и от двете в чаша вода и направих снимки на 20-тата минута.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Утре ше лъжа шарко, само се чудя дали да ги пресовам в ПВА мрежа на косъм с царевица или да ги сложа на пружина с косъма отстрани или отдолу?
Аватар
borislav58
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1644
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 1:24 pm
Местоположение: Гр.Стрелча

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от borislav58 »

Във България не знам да се лови на тези гранули, но в Англия се лови шаран на кучешки гранули :wink:
Всичко заебавам и за риба заминавам!
Аватар
StanG
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 6:24 pm

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от StanG »

На първия вариант с котешката храна няма пипане.Опитах и на царевица, и на протеинови топчета риба, и на ананас...На втората рецепта (първите две снимки) днес от 7:30 до 18:00 резултата е шаран 7+ и бял амур 7 кила.Пресовах го в ПВА мрежа.На косъма - три малки царевички с повдигач.След малко - снимки...

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от kmap »

Като сте започнали да пишете с какви необичайни манджи се храни шарана,да питам и аз нещо,за да не отварям нова тема.От няколко години ходя на един язовир,в който има огромни шарани,но не пипат на нищо!Пробвахме ги на царевица,на косъм,на куката,протеинови топчета,всякакви червеи,какво ли не,но не ще да пипне поне един.Предложете на какво да ги пробвам? :?
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”