О боже мислех, че сам видял всичко.........

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от antivik »

kmap написа:Като сте започнали да пишете с какви необичайни манджи се храни шарана,да питам и аз нещо,за да не отварям нова тема.От няколко години ходя на един язовир,в който има огромни шарани,но не пипат на нищо!Пробвахме ги на царевица,на косъм,на куката,протеинови топчета,всякакви червеи,какво ли не,но не ще да пипне поне един.Предложете на какво да ги пробвам? :?
:shock: Защо не пробвате с тротил... :mrgreen:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от kmap »

antivik написа:
kmap написа:Като сте започнали да пишете с какви необичайни манджи се храни шарана,да питам и аз нещо,за да не отварям нова тема.От няколко години ходя на един язовир,в който има огромни шарани,но не пипат на нищо!Пробвахме ги на царевица,на косъм,на куката,протеинови топчета,всякакви червеи,какво ли не,но не ще да пипне поне един.Предложете на какво да ги пробвам? :?
:shock: Защо не пробвате с тротил... :mrgreen:
Колега,не пиши такива простотии,че някой ще ще си помисли,че е позволено и ще избие рибата в буквалния смисъл. :ANAL: :lol:
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от pachosz »

A дали има там наистина огромни шарани, или така ви е казал само някой? ;) Ако е арендаторски, ясно кой ви го е казал, то няма и как да каже друго.
kmap написа:Предложете на какво да ги пробвам? :?
На котешки гранули пробвай, не се знае отде ще изскочи заека :D :wink:
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от kmap »

pachosz написа:A дали има там наистина огромни шарани, или така ви е казал само някой? ;) Ако е арендаторски, ясно кой ви го е казал, то няма и как да каже друго.
Водоема е див,най-дивия на който съм бил :А шараните се виждат много често,или си плуват по повърхността,или сутрин скачат вертикално нагоре.
nemalabavo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Юли 04, 2011 2:26 pm

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от nemalabavo »

Аз също знам водоем с огромни шарани,но също не пипат.Местните хора му казват "Прокълнатото езеро" . Рибите се виждат как плуват необезпокоявани,вижда се,че са много едри.Там също има сом,щука и пъстърва.Това лято ,което мина ,дори ми казаха,че са извадили една 5 кг щука.Пробвал съм шараните там на царевица вмирисана,сладка,на дъно,на косъм,на перо,на грозд червеи,на пелети,на жито,на рибка на дъно.....просто на нищо не бара.А всеки там знае ,че има много риба.И тъй като не може да се хване,тя много е пораснала.А и не може да се мята дъно,тъй като преди нз си колко десетки години там е имало гора.А сега водата е помела дърветата и са останали само стволовете по 1 метар,метар и половина високи.Сами разбирате,че просто няма как да се хвърли дънна.Пълно е със закачки като корени ,клони и всякакви боклуци.Дива работа !
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от antivik »

antivik написа:
kmap написа: :shock: Защо не пробвате с тротил... :mrgreen:
Колега,не пиши такива простотии,че някой ще ще си помисли,че е позволено и ще избие рибата в буквалния смисъл. :ANAL: :lol:
:? Ми просто перифразирах един стар виц за Тодор Живков и народа български де накрая свършва с репликата "Защо не пробвате с ДДТ"/да не се пробвам да го пиша, че не ми се отдава, па е и длъчък/. Дано да се четат постовете от хора с чувство за хумор.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от dunavski »

Еми те затова са станали толкова големи защото не са яли квото им падне иначе досега отдавна да са станали на мезе.
Пробвай с голяма троха на повърхността с булдо или поп-ап монтаж с дълъг повод на дъно с откачащо се олово.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от antivik »

А пробва ли някои от старите, изпитани начини - пружина, "Ломски" и да мааш различни манджи в пружината и между плочките кюспе, па и к`во се сетиш на куките. Все на нещо трябва да се подлъжат, а и да пробваш да увеличиш престоя и ранене само на 1 място. Остава зора със закачките, но там как да се реши проблема ще требе да по умуваш :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
nemalabavo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Юли 04, 2011 2:26 pm

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от nemalabavo »

Колега,не виждам смисъл от тоя монтаж.Аз от 10 ходения там,нямам нито един удар на дъно,а на плувка за цял ден съм вадел 2-3 червеноперки и то по 100 грама.Едрата риба скача на далечния бряг,особено шараните лятото като е мн горещо сякаш са се наговорили и всичкки едновременно се обръщат във водата.Шумът е мн силен ,гледаш ги как си плуват свободно на ята и не можеш нищо да им направиш.Иначе този далечен бряг има път до него но е много труден и гаден=-върви се по пътечка със стръмни спускания и изкачвания.А до теб е пълно с дървета.Смисъл,че там не можеш и да заметнеш с никаква пръчка....Абе много е шибано.КОйто не вярва,ако иска да го заведа ....
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от dunavski »

nemalabavo написа:Колега,не виждам смисъл от тоя монтаж.Аз от 10 ходения там,нямам нито един удар на дъно,а на плувка за цял ден съм вадел 2-3 червеноперки и то по 100 грама.Едрата риба скача на далечния бряг,особено шараните лятото като е мн горещо сякаш са се наговорили и всичкки едновременно се обръщат във водата.Шумът е мн силен ,гледаш ги как си плуват свободно на ята и не можеш нищо да им направиш.Иначе този далечен бряг има път до него но е много труден и гаден=-върви се по пътечка със стръмни спускания и изкачвания.А до теб е пълно с дървета.Смисъл,че там не можеш и да заметнеш с никаква пръчка....Абе много е шибано.КОйто не вярва,ако иска да го заведа ....
Колега нещо не ме разбираш монтажа за повурхността е ето този:
Изображение
Слага се дълъг повод и се лови на самата повърхност.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от kmap »

Колега,ще разясниш ли малко за този монтаж-това нещо като бомбарда ли е,може ли да се ползва нещо друго вместо него?И на куката поп-ъп или хляб се слага?
nemalabavo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Юли 04, 2011 2:26 pm

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от nemalabavo »

Колега нещо не ме разбираш монтажа за повурхността е ето този:
Изображение
Слага се дълъг повод и се лови на самата повърхност.[/quote]



Ехее,,това е много яко.Не бях виждал такъв монтаж досега.Какво е нужно да си купя,за да ловя по този начин и с каква пръчка трябва да бъде ?
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от CERRUTI »

nemalabavo написа:Ехее,,това е много яко.Не бях виждал такъв монтаж досега.Какво е нужно да си купя,за да ловя по този начин и с каква пръчка трябва да бъде ?
Дунавски го е написал......булдо!
Изображение
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от kmap »

Ще се пробва задължително,само не знам как се отчита кълването,май трябва да си извадиш очите от гледане в стръвта :D
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: О боже мислех, че сам видял всичко.........

Мнение от dunavski »

Горния монтаж е с бомбарда на Korda, която в България мисля,че ги няма качих я само като пример. А индикацията на кълването ......... 5-6 кг шаран като ти вземе стръвта няма начин да го пропуснеш.
Ей ти още една картинска с малко обяснение:
Изображение
A - Използвай достатъчно здраво влакно около 8-12lb.
В - Използва се прозрачно булдо, което е почти невидимо за рибата. Оварят се двете дупки на булдото и се пълни до половина с вода и се нанизва на влкното.
С - Вризва се един вирбел номер 12 и на него се слага повода.
D - Повода трябва е тънък, здрав и нвидим. Прозрачно високотехнологично влакно за щекарски риболов е подходящо с 8-10lb.
Е - Монтиране на плаваща стръв за куката може да стане като се залепи за рамото на куката или се монтира на косъм.

Такъмите са същите като за дънен риболов за стръв най-често се използва гранули за кучета или всякаква плуваща стръв.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”