Храна за морунаж или скобар

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от prodigy666 »

за струма само тъй наречения леб или бел с прашката може и пинки пък за железница по добре недей да ходиш въобще ...
четох 1 мнение че ако само ти мяташ захранка а другите не ще се ядосвали епа нека се ядосват ти фани 10 скобара и гледаи как ше почнат да налазват към теб
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от metoo »

А да ве попитам първоначално по колко прашки се стреля бял червеи за основа ?
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от simo72 »

Не че много разбирам :lol: , ама ще се престраша :lol: да изкажа и аз скромното си мнение :wink: :lol: . Сваряваш си един пакет кус-кус , като във водата сипваш 2 супени лъжици СОЛ :wink: , и малко ОЛИО :wink: ! Като се свари кус- куса , го прецеждаш през гевгира , и го пресичаш на мивката със студена вода , ома обилно. После като седнеш на реката , през 10-15 минути , стреляй по една прашка , малко над местото дето изтичаш , и вервай ми , нищо друго не ти требе :wink: !!!
А Наздраве !!!
:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Върл Shimano фен!
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от nikolaiiliew »

Симо, като стреляш кус-кус на каква стръв ловиш?
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от butnik »

ДъФкано та дъФкано :D С по малко от 2кила храна и глина не тръгвам към реката :lol: за бял да не говорим.Кус-кус-а е добавка към основното меню,лично не бих разчитал само на него да събера риба.Хляба няма да го коментирам той си задължителен във вид на трошки/ако има и оцветени още по-добре/ към основното блюдо :D
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от simo72 »

nikolaiiliew написа:Симо, като стреляш кус-кус на каква стръв ловиш?
На мънисто естествено :wink: ! Можеш да го комбинираш и със стръв - жълъдов , бял , пинки .....!!!
Върл Shimano фен!
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от pacho69 »

да споделя и аз, основно морунажа го дрънкам на сладка царевица от консерва. Първоначално здраво хранене, после при улов по една прашка. Гарантирам успех с морунажа. Не веднъж съм имал и стабилни кленове пак на царевицата
По-голям шаран от рибаря няма...
metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от metoo »

Някои има ли да ми отговори на въпроса ? :D
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от butnik »

metoo написа:Някои има ли да ми отговори на въпроса ? :D
Мечо Пух е казал нещо :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от gamon »

metoo написа:А да ве попитам първоначално по колко прашки се стреля бял червеи за основа ?
Ами колега трудно се отговаря на така зададен въпрос. Ако ти кажат 5-6, а ти си отишъл със 100 гр. бял, таман ще ти стигне за основа. После кво ша стреляш. Така че зависи от много неща и най вече с колко разполагаш и колко риби има във вира. Така трябва да разпределиш храненето, че в крайна сметка да ти стигне. Самия риболов си показва.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от butnik »

В крайна сметка си трябва да ти остане,не да не ти стигне,че виж потръгнал риболова ,а няма червей :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
young fisherman
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:45 pm

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от young fisherman »

simo72 написа:Не че много разбирам :lol: , ама ще се престраша :lol: да изкажа и аз скромното си мнение :wink: :lol: . Сваряваш си един пакет кус-кус , като във водата сипваш 2 супени лъжици СОЛ :wink: , и малко ОЛИО :wink: ! Като се свари кус- куса , го прецеждаш през гевгира , и го пресичаш на мивката със студена вода , ома обилно. После като седнеш на реката , през 10-15 минути , стреляй по една прашка , малко над местото дето изтичаш , и вервай ми , нищо друго не ти требе :wink: !!!
А Наздраве !!!
:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Не е ли грешно през зимата да се храни с кус-кус и жито ? :shock:
чувал съм че през зимата рибата е по будна и се засища с едно или две житни зърна, а при храненето с червей това го няма ,защото тя яде червея повръща го и пак яде !! :oops:
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от nikolaiiliew »

young fisherman написа:чувал съм че през зимата рибата е по будна и се засища с едно или две житни зърна, а при храненето с червей това го няма ,защото тя яде червея повръща го и пак яде !! :oops:
Мудна
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
young fisherman
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 4:45 pm

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от young fisherman »

nikolaiiliew написа:
young fisherman написа:чувал съм че през зимата рибата е по будна и се засища с едно или две житни зърна, а при храненето с червей това го няма ,защото тя яде червея повръща го и пак яде !! :oops:
Мудна
Благодаря за поправката не съм се загледал когато го писах !!! :wink:
simo72
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2552
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 9:36 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Храна за морунаж или скобар

Мнение от simo72 »

Не знам , защо си мисля , че бях писал нещо от сорта - ....по една прашка , през 10-15 минути :wink: !

Като се има предвид зимното групиране на рибитееее...... : :wink:
А относно житото , мисля че нищо не съм споменавал , което ме навежда на мисълта , да ви споделя една случка от преди няколко години. Та , в един студен зимен дан , с още един мой другар , сме на Марица малко след вливането на Въча при село Кадиево / Пловдивско/. Риби - видимо има , ама не щът на нищо. А един местен фаворит , ги троши направо карабалъците , то само яки :shock: ! На всичкото отгоре , човека е сакат с едната ръка , и е направо купон , да го наблюдаваш :shock: ! Еее , сърце рибарско не трае , и след малко вече водим разговор с въпросния / бай Васил се оказа че се казва / , при което той ми показва заветната стръв- ЖИТО :shock: ! Хвърля си човека по една яка шепа варено жито , и си ги смила карабалъците :rolleyes: . Най- голямо учудване обаче , в мен предизвика КУКАТА му- номер 9 :shock: !!! Та , даде ми човека малко житце , настаних се малко под него , и започнах и аз да ги мора яко. Черпа си го човека с цигарки , той подхранва и за двамата , и идилията е пълна ! И така , неколко дни под ред. Той ми пази место , и вари жито , аз му нося цираги , ииии... кеф от всякъде , щото ние ловим , а хората гледат :lol: :lol: :lol: , ма иди се сети , че посред зима , и то на Марица , ще се лови на жито. Тааа...... , такива ми ти работи !!!
:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Върл Shimano фен!
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”