Пролетна захранка за каракуда

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

Не съм се сблъсквал с подобни водоеми. Мога да класифицирам 2 типа поведение на каракуди според местообитанията им. Първият е в водоеми, където каракудата е доминиращ вид, кълват целодневно, малко по-добре при зазоряване и залез, но разликата не е фрапантна, редуват се риби с различни размери.
Вторият е в водоеми, в които каракудата не доминира, кълват активно в кратък период от време(обикновено при изгрев и/или залез), после изчезват (и с нищо не можем да ги задържим), взимат на серии от риби с един и същ размер.
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от INCUBUS »

Вмъкването на словосъчетанието "подобни водоеми"ме провокира,да взема думата пак тук -става въпрос именно за пролетта -до началото на забраната.Ми,на един и същи доста голям водоем,ако се нататантарите с кофа захранка на плиткото и започнете да хвърляте разни топки,след първите,ще имате серия кълване не от едри каракуди,ами от едри уклеи-мутанти -достигат до 25 см дължина,но няма гаранция дали ще клъвнат пет-шест или петнайсет-двайсет.А едрите за района каракуди,наистина охранени,се ловят без всякаква захранка,ама по встрани,на още по плиткото,сред водораслите,като съм се увличал,да правя по ...Нямате достъп до тази информация :) Споко,никога не съм вземал повече от разрешеното по закон,всичко уловено над това съм рилийзвал,макар,че точно каракудата не е ценна и рядка риба.
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Венелин Радушев »

INCUBUS написа:Вмъкването на словосъчетанието "подобни водоеми"ме провокира,да взема думата пак тук -става въпрос именно за пролетта -до началото на забраната.Ми,на един и същи доста голям водоем,ако се нататантарите с кофа захранка на плиткото и започнете да хвърляте разни топки,след първите,ще имате серия кълване не от едри каракуди,ами от едри уклеи-мутанти -достигат до 25 см дължина,но няма гаранция дали ще клъвнат пет-шест или петнайсет-двайсет.А едрите за района каракуди,наистина охранени,се ловят без всякаква захранка,ама по встрани,на още по плиткото,сред водораслите,като съм се увличал,да правя по ...Нямате достъп до тази информация :) Споко,никога не съм вземал повече от разрешеното по закон,всичко уловено над това съм рилийзвал,макар,че точно каракудата не е ценна и рядка риба.
Много е обширно това понятие (захранка), може и да не събереш уклеите (според какво именно хвърлиш).
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от Ачо ♣ »

INCUBUS написа:............А едрите за района каракуди,наистина охранени,се ловят без всякаква захранка,ама по встрани,на още по плиткото,сред водораслите...............
Абсолютно! :smt023
Монтаж-булдо с вързан под него повод с дължина около 40-50 см.,кука №7 с дълго стебло.Стръв-торен червей!
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
iv_40o
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 8:43 pm

Re: Пролетна захранка за каракуда

Мнение от iv_40o »

Доста полезна тема, тези дни може да се разхода и да пробвам прочетеното по-горе.
Ако хвана нещо по-интересно ще кача снимки.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”