Шарани през Декември

Модератор: Paublo_Eskobar

adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Шарани през Декември

Мнение от adidasf50 »

Здравейте колеги днес отидох до рибарския да си взема едни поводи с един приятел като мислехме да отидем за скобари на една река която има тец в горната и част и реката е доста топла и зимно време скобарите влизат там от река места.Отидохме до рибарския но моя приятел батко Наско продавача в магазина ми каза че на 15.12.2012 ще отбраняват язовирите над гоце делчев защото те бяха зарибени и сега ще са свободни за риболов.С моя приятел мислим да идим в събота към 8 часа аз ще ловя на мач с основно 0,18мм повод колебая се между 12 и 14 шараните които са зарибени са около 2 килограма.Кука камасан В611 за стръв сме взели царевица,бял,торен червей,жито,кус-кус захранка не сме взимали защото незнаем каква точно да вземем и какво да направим като отидем там ако може малко повече съвети.Казаха ми че шараните излизали на фидер аз имам фидер но немога да ловя с него не мога да нацеля едно и също място и монтажа не мога да си направя и затова с мача.Дайте идеи как да подходим
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Шарани през Декември

Мнение от ivo_stoev »

Колега,най-важното ,което трябва да си вземете е ледобур
adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Re: Шарани през Декември

Мнение от adidasf50 »

ами колега няма да ни трябва ледобур по причината че язовира не е замръзнал
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: Шарани през Декември

Мнение от nikolaiiliew »

adidasf50 написа:...Казаха ми че шараните излизали на фидер аз имам фидер но немога да ловя с него не мога да нацеля едно и също място......затова с мача.
Е че ти с мача всеки път на различно място ли хвърляш? :roll: :oops:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Шарани през Декември

Мнение от MiTaKa™ »

Шарани през Декември , ами колега никакви ги няма
Изображение
adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Re: Шарани през Декември

Мнение от adidasf50 »

ами колега не хвърлям на различни места ама на мача дистанцията е около 15 метра а на фидера около 30 и на фидера е по тежко тъй като се слага захранка и ми е трудно да замятам.Колега митака наистина ли поне никаква активност няма да имат
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Шарани през Декември

Мнение от С.Върбанов »

Зимата шарана предпочита мръвка :wink: Пробвай с магот клипс :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Шарани през Декември

Мнение от М. Сталев »

adidasf50 написа:ами колега не хвърлям на различни места ама на мача дистанцията е около 15 метра а на фидера около 30 и на фидера е по тежко тъй като се слага захранка и ми е трудно да замятам.Колега митака наистина ли поне никаква активност няма да имат
Колега не е казано ,че със фидера трябва да се гонят разстояния ,примерно 15-20 метра е перфектната дистанция при която имаме най добра чувствителност при риболов със монофил,за по далечните дистанции вече е препоръчително използването плетено влакно :)
adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Re: Шарани през Декември

Мнение от adidasf50 »

Колега Върбанов какъв е този магот клипс някаква захранка ли е а поне ще имат ли поне малко от малко активност или да се насоча към риболова на скобари и кефали
adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Re: Шарани през Декември

Мнение от adidasf50 »

Колега пикем моят фидер е доста мек имам три върха и на моя фидер акцията му е 10-30 грама и по тази причина много се гъне при замятане и не мога да нацелвам петното
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Шарани през Декември

Мнение от С.Върбанов »

Шаран се лови целогодишно стига да знаеш къде и как :wink: Магот клипса си е клипс за червеи и не само ! Потърси в нета и ще намериш инфо за него ! Ако не намериш утре ще ти покажа какво е ,че сега едни червени вина с едни дебели мезета..... :drinkers:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Шарани през Декември

Мнение от Paublo_Eskobar »

adidasf50 написа:Колега Върбанов какъв е този магот клипс някаква захранка ли е а поне ще имат ли поне малко от малко активност или да се насоча към риболова на скобари и кефали
Насочи се към скобарите!
Ей това е maggot clip,захранката още не е ясна...
:arrow: Изображение
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
assv
фен клуб-скобар
Мнения: 369
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: Троян

Re: Шарани през Декември

Мнение от assv »

adidasf50 написа:Здравейте колеги днес отидох до рибарския да си взема едни поводи с един приятел като мислехме да отидем за скобари на една река която има тец в горната и част и реката е доста топла и зимно време скобарите влизат там от река места.Отидохме до рибарския но моя приятел батко Наско продавача в магазина ми каза че на 15.12.2012 ще отбраняват язовирите над гоце делчев защото те бяха зарибени и сега ще са свободни за риболов.С моя приятел мислим да идим в събота към 8 часа аз ще ловя на мач с основно 0,18мм повод колебая се между 12 и 14 шараните които са зарибени са около 2 килограма.Кука камасан В611 за стръв сме взели царевица,бял,торен червей,жито,кус-кус захранка не сме взимали защото незнаем каква точно да вземем и какво да направим като отидем там ако може малко повече съвети.Казаха ми че шараните излизали на фидер аз имам фидер но немога да ловя с него не мога да нацеля едно и също място и монтажа не мога да си направя и затова с мача.Дайте идеи как да подходим

По това време на годината шарана е изключително муден....Като захранка ще ти предложа "Тимар" Ice Carp храната е тъмна(почти черна на цвят) и не е толкова хранителна и богата на протеини точно за този сезон.Успех
Най-голямата риба е изпуснатата
Изображение
adidasf50
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:30 pm

Re: Шарани през Декември

Мнение от adidasf50 »

благодаря колеги сигурно ще отида за скобари и кефали
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Шарани през Декември

Мнение от kodek »

Въобще не се отказвай, тези дето са писали по-горе не ловят шарани през зимата!
Вземи си хубав торен,свински пресен черен дроб(от месарски магазин) и го нарежи на ленти(като червей да прилича), пък ако ти казват,че не кълве зимата.Също и бял по няколко на куката.НАСЛУКА.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”