за пастата

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

за пастата

Мнение от nocalled »

може ли някой, които и разбира на пастата, да отдели малко време и да драсне накратко
кога и как се ползва, има ли значение от водоем и търсените риби.
някоя марка и цвят/аромат ако може да сподели ще съм задължен
you'd better run...
Аватар
plamii
фен клуб-скобар
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Юли 14, 2011 11:04 am
Местоположение: Кюстендил

Re: за пастата

Мнение от plamii »

не си в правилната тема темата в която трябва на пишеш е Въпроси и съвети при ловенето на риба
Изображение

The Best
MASTER YODA
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 12:29 am

Re: за пастата

Мнение от MASTER YODA »

Макар въпроса да не е на точното място, ще си кажа мнението. :wink:
E това Хоби ТВ, си е направо еб...ло ма...ата...как само големите фирми, си намират пазар на застоялите продукти...хоп едно филмче, няколко сладки думи, нагледно 2-3 риби, на РИБАРНИК...и то не какъв да е а Богров...и ето ти чудо...пастата тръгнала да се продава, щото вътре има вълшебни съставки :D
Колега, там където има шаран и амур, можеш да го ловиш на всичко...от царевица и жито...до бели и земни червеи...за какво се подлъгвате по този евтин пиар и елементарна реклама на тези глупости...пасти-масти...лови си нормално и се радвай на риболова....не се занимавай с излишно товарене на мисълта... :drinkers:
Нека силата бъде с вас...завинаги.

Изображение Изображение
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: за пастата

Мнение от alankulu1987 »

Общо взето пастата е като тестото ;) Просто е с повече "фибри" ли незнам как точно беше и е по стегнато,което е дефакто плюса понеже стои доста по-дълго на куката и по трудно пада ;) Аз си купих март месец от Панаира паста с аромат на ванилия на българската фирма Мадикс,но заради сезона не съм и ловил целенасочено с нея,просто за проба. Иначе мисля,че лятото ще си има ефект ;) И все пак не мисля,че това ще е основната стръв на която ще ловя :) Залагам си на стандартното - царвица,бял и микс царвица+2 бели :) Доказано ефективни :P
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: за пастата

Мнение от ВАЛЬО »

Някога само на паста ловяхме,нямаше тесто,омесен хляб, кюспе,качамак,царевица и други :lol: :lol: :lol:а и шараните бяха по тъпи.
Няма за какво толкоз да му се косим на живота,и без това няма да се измъкнем живи от него.
kalata_87
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 7:31 pm

Re: за пастата

Мнение от kalata_87 »

MASTER YODA написа:Макар въпроса да не е на точното място, ще си кажа мнението. :wink:
E това Хоби ТВ, си е направо еб...ло ма...ата...как само големите фирми, си намират пазар на застоялите продукти...хоп едно филмче, няколко сладки думи, нагледно 2-3 риби, на РИБАРНИК...и то не какъв да е а Богров...и ето ти чудо...пастата тръгнала да се продава, щото вътре има вълшебни съставки :D
Колега, там където има шаран и амур, можеш да го ловиш на всичко...от царевица и жито...до бели и земни червеи...за какво се подлъгвате по този евтин пиар и елементарна реклама на тези глупости...пасти-масти...лови си нормално и се радвай на риболова....не се занимавай с излишно товарене на мисълта... :drinkers:

Да ама вече са много рядко такива водоеми....... Иначе изцяло подкрепям горе казаното.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: за пастата

Мнение от chirusa_bg »

Пастата си е най-обикновено тесто. Всички добри марки предлагат захранки и пелети, които са подходящи за направата на паста. Разликата с останалите захранки е консистенцията. Номера е пастата да е достатъчно мека, за да се разпада сравнително бързо и да отделя облаче на дъното, но и да се държи на куката без да пада. Подходяща е за всякакви водоеми, но най-вече за такива подложени на голяма преса от риболовците. Рибите бързо се научават да се пазят от обичайната стръв, царевица, живи бели и тн. и започват да ядът само захранката от дъното. Това е момента на пастата. (или на пружината). Мериш дълбочината така, че когато пастата е на дъното да се показва съвсем малко от антената. Плувката пък я отежняваш така, че ем да не дърпа силно куката, за да не я вади бързо от пастата ем да щръкне и да ти покаже, когато е време за смяна на стръвта. Идеята и е да се ловят предпазливи шарани, но успешно съм ловил и платики.

Интернет е пълен с клипчета за пасти, англичаните я ползват яко по паткарниците си. А пък Марукио уж правят чудеса по въпроса с фибрите и тн. Ето едно рекламно клипче, но е полезно, защото се вижда действието във водата. Ако ще я правиш от пелети не е добра идея да я подръпваш така :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=joNrRKfgzuo" onclick="window.open(this.href);return false;
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re: за пастата

Мнение от nocalled »

благодаря за инфото
благодарско и на модераторите, че са сложили темата на мястото и.
успех и на тези, които предпочитат да не се затормозяват с новите неща.
you'd better run...
Аватар
nikolaiiliew
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед Юни 17, 2012 9:07 pm
Местоположение: Русе

Re: за пастата

Мнение от nikolaiiliew »

Имаше някъде поствано за някакъви специални плувки за риболов с паста, ама не ми се рови сега :wink:
Късаш, вържеш и продължаваш. Упоритост и търпение му е майката!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: за пастата

Мнение от butnik »

nikolaiiliew написа:Имаше някъде поствано за някакъви специални плувки за риболов с паста, ама не ми се рови сега :wink:
http://www.riboci.com/%D0%BF%D0%BB%D1%8 ... uct_id=148" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е плувката за паста,може да се направи и от всяка плувка,като се монтира допълнително куха антена.Чируза е обяснил същественото-куката с пастата малко над дъното,плувката удавена почти до края на антената,като се разпадне пастата тя щръква и това ви подсказва да презаредите отново.Най-подходящо е да се лови с паста на щека :idea: Много ефективна стръв,можете и сами да си приготвите паста.Ако се използва купешка иска поне 15-20 минути да я мачкате из ръцете си.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: за пастата

Мнение от asenfisherman »

За италианците всички тестени изделия са паста та си правете изводите.Преди години тестото беше топ стръв за скобара по Струма.Колегите от Кюстендилската школа знаят за какво иде реч,на затворени водоеми тесто направено с прясно мляко вместо вода и ароматизирано с ванилия правеше чудеса.Сега просто възможностите за експерименти са по-големи благодарение на широката гама аромати и оцветители на пазара,което се приема добре от шарановите риби.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: за пастата

Мнение от КИРО »

Абе,не че имам нещо против.
Ама тези неща в морския сектор - нещо не ми идва рационално.
Поначало ние не ползваме такива неща де. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: за пастата

Мнение от XegouX »

верно е бацц Киро
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: за пастата

Мнение от chirusa_bg »

КИРО написа:Абе,не че имам нещо против.
Ама тези неща в морския сектор - нещо не ми идва рационално.
Поначало ние не ползваме такива неща де. :wink:
:lol: Взимам си я Кире. Много сънен съм бил, като съм я местил :mrgreen:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
guruguru
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 9:46 pm

Re: за пастата

Мнение от guruguru »

КИРО написа:Абе,не че имам нещо против.
Ама тези неща в морския сектор - нещо не ми идва рационално.
Поначало ние не ползваме такива неща де. :wink:
Гърците мачкат едни рецепти с вмирисано сирене и брашно за сарго, кефал, гофа и др. морски риби.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”