Зелен червей

Модератор: Paublo_Eskobar

N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Зелен червей

Мнение от N.Dimitrov »

Някои знае ли какво представлява този червей-Намира се в тинеста почва на застоели води и стари корита на реки, цвета му е тъмно зелен(маслено зелен) не знам какво му е точното наименование, някои го наричат : пиявичен,тинест,блатен...трудно се намира а е отлична стръв за едри каракуди в леко мътна вода.
Това ми го каза един стар рибар, и ми е чудно вярно ли е ловил ли е някой с такъв червей?
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Зелен червей

Мнение от vantonov »

Най-вероятно имаш предвид т.нар. блатен червей. Изглежда като земния червей, само че е масленозелен, доста по жилав и смръдлив. Принципно го има в някои магазини с жива стръв, но наистина не се намира лесно. Устойчив е на куката и дребни рибета, които не могат да го раздърпат. Чудна стръв за почти всички видове риба. Аз го ползвам предимно за сом, но го харесват и каракудите, кефалите...имам едно амурче и една бяла риба на такъв гад. Въобще всички го харесват. Поздрави!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Зелен червей

Мнение от boki speca »

Въпросния червей е абсолютно универсална стръв , на която никоя риба не устоява.
Намира се в много засенчени и постоянно влажни тинести участъци от брега. Местообитанията трябва да са проветриви,тоест да не се задушава повърхностния слой тиня както и да няма застояла обезкислородена вода отгоре.
Обича участъци където има слой пясък с отложена не много дебел слой тиня. Често се намира в корените на крайбрежни растения и под гниещи дънери по брега,както и под гуми камъни и разни други едрогабаритни боклуци в близост до брега
Познават се по множеството дупчици в тинята през които диша атмосферен въздух.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Зелен червей

Мнение от N.Dimitrov »

Благодаря и на двама ви :)
Поздрави
Аватар
pala4a82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 10:03 pm
Местоположение: ямбол

Re: Зелен червей

Мнение от pala4a82 »

( Често се намира в корените на крайбрежни растения) като каза колегата и е отлична стръв.Но не сам сагласен че е жилав според мен е доста крехак
риболова е болест която не се лекува само се задълбочява
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: Зелен червей

Мнение от maverini »

Не е точно като обикновения земляк, който го намираме под шумата.Този е плосък като пиявица,много жилав и много жизнен,и е маслено зелен.Незнам дали е случайно,но аз лично съм улавял само Сом на тази стръв в река Дунав.Преди години го имаше много в село Черковица,точно срещу бившия картонен завод,в блатото до самата река.Последно време изчезна,много трудно се открива.Бих казал, много добра стръв.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Зелен червей

Мнение от N.Dimitrov »

Може и да проверя дали го има срещу завода в Черковица на 10км път ми е, добре ,че ме светна къде да го търся :) мерси.
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Зелен червей

Мнение от топлия »

Най добрата стръв, в Ямбол ги има по реката, но рядко, и не са жилави даже са много крехки, но всяка водна твар ги яде.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Зелен червей

Мнение от топлия »

Най добрата стръв, в Ямбол ги има по реката, но рядко, и не са жилави даже са много крехки, но всяка водна твар ги яде.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Зелен червей

Мнение от N.Dimitrov »

Значи правилно са ме светнали за какво иде реч.. явно си е много добра стръв.
breaker
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 8:30 am

Re: Зелен червей

Мнение от breaker »

Между блатния и водния червеи има огромна разлика.Колегата може би пита за водния.
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Зелен червей

Мнение от топлия »

Да де онзи зеления стои като квадратен без крачета. Но не е жилав по крехък е от земния.
Нали за него говорим, всички речни риби го обожават. А лина как го кльопаааа.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Зелен червей

Мнение от boki speca »

Единия червей е воден,той е с квадратно тяло само предната му част е кръгла,той живее само под водата до брега на не повече от 30-40 см дълбочина , но вътре във водата ,той е по скоро черен , но при разтягане зеленее особено опашката му която е и с червено връхче. Много е крехък и трудно се съхранява.стига над 20 см дължина и е много неустоичив на замърсяване-измира тотално. Преди реките бяха пълни с него сега е рядкост и някои колеги особено по младите въобще не са го виждали.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Зелен червей

Мнение от boki speca »

Единия червей е воден,той е с квадратно тяло само предната му част е кръгла,той живее само под водата до брега на не повече от 30-40 см дълбочина , но вътре във водата ,той е по скоро черен , но при разтягане зеленее особено опашката му която е и с червено връхче. Много е крехък и трудно се съхранява.стига над 20 см дължина и е много неустоичив на замърсяване-измира тотално. Преди реките бяха пълни с него сега е рядкост и някои колеги особено по младите въобще не са го виждали.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Зелен червей

Мнение от N.Dimitrov »

Някой да покаже снимка или нещо свързано с тоя червей, ще е от полза.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”