Ароматизатори

Модератор: Paublo_Eskobar

sulkata20
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2015 8:18 am

Ароматизатори

Мнение от sulkata20 »

Колеги взех си два ароматизатора, но се чудя точно колко да сипвам. В интернет ги намерих но не мога да разбера точно какво се има предвид ето линк
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=110" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;.
Пише в съотношение 1 към 1. Това означава ли, че ако сипя примерно 100 мл вода трябва и толкова течност.
Ето и другия аромат
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=110" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
както виждате пише разтворете 10% във водата за овлажняване. Тези 10 процента трябва да да са предвид количеството вода примерно 1 л и 100 мл аромат или 10 процента от съдържанието на шишето в случая 500 мл бутилка и 50 мл аром.
В магазина ми паказаха, че нямало такова изискване и било въпрос на преценка. То сигурно е така но пак си има някаква минимална и максимална степен.
Похарчих доста пари за тях и не ми се иска да ги изхабя съвсем напразно.
Благодаря.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Ароматизатори

Мнение от hshopov »

Слагай по малко от предписаното( захранката също е ароматизирана, а със силен аромат можеш да постигнеш обратен ефект...рибата да избяга)! Обърни повече внимание на правилното овлажняване на захранката според това, каква риба ще ловиш! По скоро, това е ключа към успеха!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Ароматизатори

Мнение от miro253 »

Преди време се продаваше една книжка на Van den Einde. В нея имаше рецепти и кое как се ползва. Струваше 3-4 лв. Ето я: https://akvasport.com/product/7062/kata ... danie.html.

По конкретния въпрос: според мен трябва да прецениш колко вода ще ти трябва да си овлажниш количеството захранка, което си преценил ти и просто да му добавиш, описаните 10% ароматизатор.
znaiko
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 11:33 am
Местоположение: london

Re: Ароматизатори

Мнение от znaiko »

Здравейте , рядко пиша във форума но колегата е взел бразем на ван ден еинде.Това е любимия ми ароматизатор и мога да помогна.Значи 1 кг захранка го овлажняжам с 0,5 л вода от водоема . Преди да започна овлажняжането прибавям 50 мл ароматизатор във водата. На платени водоеми съм предозирал до 80 мл . Работи навсякаде във смисъл не ми е гонил рибата от петното . Събира не само платика но и шаран и каракуда.Дано съм помогнал.
Аватар
boresf
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 6:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ароматизатори

Мнение от boresf »

znaiko написа:Здравейте , рядко пиша във форума но колегата е взел бразем на ван ден еинде.Това е любимия ми ароматизатор и мога да помогна.Значи 1 кг захранка го овлажняжам с 0,5 л вода от водоема . Преди да започна овлажняжането прибавям 50 мл ароматизатор във водата. На платени водоеми съм предозирал до 80 мл . Работи навсякаде във смисъл не ми е гонил рибата от петното . Събира не само платика но и шаран и каракуда.Дано съм помогнал.

Не съм много сигурен в горното...ако сложиш половин литър вода на килограм захранка, ще стане направо чорба и ще трябва не с кошничка, ами с кофичка да хвърляш...ясно е, че за по-дълбоко се прави повече овлажняване на захранката, ама чак пък толкова...

Относно меласата - слагай смело (само че при топло време, лятото и ранна есен според мен), 50 на 50 - то си е написано. А за "Brasem"-а, и там си е написано - примерно на 300 мл вода, слагаш 30 до 50 мл. ароматизатор. Аз лично съм прекалявал с количеството, не 10 процента, ами и 30 съм слагал и пак съм нямал проблеми с "гонене на риба от петното" и тем подобни :)
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”