Как се ловят пиявици

Модератор: Paublo_Eskobar

kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Как се ловят пиявици

Мнение от kasabinho »

Днес влизах за риба с надуваемата лодка в един водоем и когато излязохме и започнахме да я спихваме гледам на дъното се бяха залепили 7-8 пиявици. Не знам дали са наистина такива машини и да усещат кръвта ни чак през дъното на лодката, но по едно време както бяхме в лодката една се лепна за гъза на момчето, което беше с мен :lol: :lol: :lol: . Сега се чудя как да подходя да си извадя пиявици за стръв - първото, за което се сетих беше свински черен дроб. Някой правил ли е подобни гимнастики, които да са се оказали ефективни?
Изображение
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от Sorcerer »

Отговорът на въпроса ти се крие тук "но по едно време както бяхме в лодката една се лепна за гъза на момчето, което беше с мен" !!!
Значи ето как ги виждам аз нещата- използвате подходящ гъз :idea: , за предпочитане по -голям и ги събирате пущините, само остава да експериментирате и с женски такъв, за да прецените , на кой ще се събират повече :D :D :D

п.п. Извинявай за спама, но не се сдържах :drinkers:
kabaero2
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 6:05 pm

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от kabaero2 »

Чувал съм , но не съм го правил , че на място с пиявици навръзват на сноп папур и го нацепват на още по-тънки ивици или тънки жилави пръчки и в средата набутват кървав дроб или памуци напоени с кръв от кланница или събирана от месарски магазин и пиявиците влизат в снопчетои и лесно се събират като го развържеш.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от gamon »

Обуваш високи гумени ботуши или гащеризон, отваряш си една бира и влизаш там където са пиявиците. Изпиваш я не много бързо и излизаш. Събираш пиявиците от гащеризона и ако са малко повтаряш упражнението с бирата докато събереш достатъчно...... :D
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от kasabinho »

gamon написа:Обуваш високи гумени ботуши или гащеризон, отваряш си една бира и влизаш там където са пиявиците. Изпиваш я не много бързо и излизаш. Събираш пиявиците от гащеризона и ако са малко повтаряш упражнението с бирата докато събереш достатъчно...... :D
Хах, днес си го мислех същото. Щом през лодката ни усетиха през гащeризона ще откачат :D
Изображение
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от garfield_90 »

Има и алтернативен вариант 10ст от магазин,а за да не се налага да жертваш дупе или да се киснеш с някой "комбинизон" хахаах . На какъвто и риболов да си не мисля, че ще ти трябват повече от 10-15 , което е около лев лев и педесет. А ако ти останат си ги прибираш и живеят доста. А иначе за чалъми за хващането им не знам, освен да се оглеждаш по водата :)
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от Петър Недев »

Най добре използвай кокал от някоя кладница. Вържи го с въже и го проверявай през 10 мин.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от dako71 »

Sorcerer написа: Значи ето как ги виждам аз нещата- използвате подходящ гъз :idea: , за предпочитане по -голям и ги събирате пущините, само остава да експериментирате и с женски такъв, за да прецените , на кой ще се събират повече :D :D :D :
И да не забравите да го намажете с извара. Така с един куршум два заека. :D
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от Д.Граховски »

gamon написа:Обуваш високи гумени ботуши или гащеризон, отваряш си една бира и влизаш там където са пиявиците. Изпиваш я не много бързо и излизаш. Събираш пиявиците от гащеризона и ако са малко повтаряш упражнението с бирата докато събереш достатъчно...... :D
Ииии като ми ср услади бирата и пиявиците все ще са малко :D
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
znaiko
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Сеп 23, 2006 11:33 am
Местоположение: london

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от znaiko »

Пиявиците са страхотна стръв за сом. Най добрата стръв са черните пиявици, има едни шарени не ги харесва сома незнам защо. В тинята на брега сме копали пиявици, където има тръстика в тинята също.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от трапера »

znaiko написа:Пиявиците са страхотна стръв за сом....... В тинята на брега сме копали пиявици, където има тръстика в тинята също.
Потвърждавам!!!


garfield_90 написа:Има и алтернативен вариант 10ст от магазин,..... На какъвто и риболов да си не мисля, че ще ти трябват повече от 10-15 , което е около лев лев и педесет
Не миля, че са по 10ст. Още преди десетина години ги продаваха в Русе по 0,20лв. А за бройката- колкото повече толкова по-добре. Като се има предвид, че се набучват по няколко..
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от garfield_90 »

Днес ходих колега за червей да си купувам и ги видях пиявичките. Хубави тлъсти по 10 ст
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от kasabinho »

garfield_90 написа:Днес ходих колега за червей да си купувам и ги видях пиявичките. Хубави тлъсти по 10 ст
Колега не знам дали не живееш във Видинският край, но поне в нашият район за последно пиявиците бяха по 50 ст. И ако ходиш като мен 5-6 дена в седмицата за риба ще се оскъпиш малко :). И все пак темата е за ефективен начин за ловене на пиявици, а не как да спестим от тях :)
Изображение
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от garfield_90 »

От Стара Загора съм и този магазин от който си пазаря постоянно ги продават по 10 ст. Жалко че не снимах табелката но следващия път :) А колкото до темата това си е начин все пак. Времето, което ще отделиш за да си хванеш 20 бр би могъл да използваш за друго по-полезно.Въпрос на избор :)
Наслука
jeliomir
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юли 05, 2015 7:26 pm

Re: Как се ловят пиявици

Мнение от jeliomir »

В каналите е пълно с пиявици. Има едни по особени, които са кръвопиещи и те са още по-добри за сом, понеже се напиват с кръв и като се набучат на куката сома идва от километри. Поръчвал съм си ги от http://www.piqvica.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”