връзване страничен повод към основно влакно?

Модератор: sapuna

Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: връзване страничен повод към основно влакно?

Мнение от 1000n »

Radush написа: Много ми хареса тоя възел обаче не мога да направя примката без свободен край на основното влакно, ако някой знае как се казва възела или къде го има анимиран моля да каже. Благодаря!
Мисля, че не ти е нужен свободен край на основното влакно. :wink:
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zbVSCKIiZyU&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zbVSCKIiZyU&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Малко ми беше трудно да снимам точно това, което се вижда, когато човек прави примката :? , но се надявам в основни линии да е станала ясна хватката. :wink: Успех и наслука! :D
mitaka_dimitrov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 10:13 am
Местоположение: гр. Дряново

Re: връзване страничен повод към основно влакно?

Мнение от mitaka_dimitrov »

Invader написа:На последният риболов един колега ми показа следния възел "повод-основно влакно". Постарах се да го повторя. Извинявам се за качеството на снимките:

На поводът се прави клюп с 5 намотки, след което възела се затяга и излищната част се изрязва:
Изображение
Изображение

На основното влакно по същият начин се прави клюп, но с около 10-11 намотки. След това за по-лесно с върха на куката се прекарва поводът през горе-долу средата на намотките на основното влакно, и повода се издърпва:
Изображение
Изображение
Изображение

Следва плюнчене :lol: и затягане на основното влакно. Ето и резултата:
Изображение
Изображение
Изображение

Това е т.н. "възел-осморка". Според мен той трудно се оплита, а за здравината колегата каза, че няма изтървана риба с него. Моля за вашите коментари относно този, непознат за мен възел. Използвали ли сте го и надежден ли ви се струва?

п.п. Честит празник на всички именници с пожелание за много здраве и незабравими риболовни излети.
Наздраве :partyman:
Колеги, този възел става ли за каракуда, бабушка не се ли плашат от толкова къс повод 5-7см.?
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: връзване страничен повод към основно влакно?

Мнение от sapuna »

Ами той май за друго не става! :D
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”