Подходящ такъм за сом?

Модератор: sapuna

emil.andreev
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:23 pm

Подходящ такъм за сом?

Мнение от emil.andreev »

2 пъти вече ходя на цонево, на едно и също място и по едно и също време между 2:00 2:30 се закача сом и къса. Първия път дойде до повърхността видяхме го и скъса, снощи въобще неможах да го помръдна.. Реши да ми отвие макарата докрай с аванса и скъса.. Първия път бях с обикновена месина 0.30 и се закачи случайно.. А снощи ми скъса плетено влакно зебко 0.30?! Какво ще ми свърши работа?
emil.andreev
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:23 pm

а и..

Мнение от emil.andreev »

откъде мога да си намеря попово прасе край Варна? :)
Аватар
EmilAlexov
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 1:28 pm

h

Мнение от EmilAlexov »

Адаш обърни си внимание на влакното че 0.30 плетено трябва да е много яко.
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: h

Мнение от sampo »

EmilAlexov написа:Адаш обърни си внимание на влакното че 0.30 плетено трябва да е много яко.
И на водачите , ролката на бигела :roll: :roll: :roll:
На платено не одим !
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

А снощи ми скъса плетено влакно зебко 0.30?! Какво ще ми свърши работа?---------------плетено влакно 0.30 е доста здраво от къде ти скъса на самият монтаж или някъде през средата колко влакно имаше на макарата и когато връзваш кукити недеи да изгараш с цигара остатъка от влакното слет това му пада качеството
Последно промяна от AMUR4ETO на Сря Авг 23, 2006 4:44 pm, променено общо 1 път.
emil.andreev
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:23 pm

a

Мнение от emil.andreev »

АМУРЧЕ, скъса ми през средата горе долу.. Доста ми издърпа с аванса и когато реших малко да го понатегна скъса. Да, това е грешка която правя със изгарянето на влакното накрая, но мисля, че е правилно за да не се разплита? Един познат ми каза, че влакното се връзва по по-различен начин от месината. Вярно ли е? И ако е така ще съм благодарен ако ми дадете някакъв сайт с възли.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Амурче,купи си Dynаtron Fluo 0.28 и забрявяш за проблема !!!!!!!!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Има и сомове който просто си остават във водата :evil: , и аз съм имал случай на скъсани корди , но до 0,45 пък за конеца е бил повреден нещо.

Дори и да издържи конеца при такъв напън за които става въпрос единичната кука често се чупи или изправя, имай го напредвид.
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

Мерси крокибг , но месината не ми трябваше на мене а на този които е създал темата. просто мнението,което пуснах е малко объркващо заради това те е подвело.но тази месина ще сия взема да я пробвам. emil.andreev ,недеи затваря възела накрая защото някои ден ще се сетиш за мене :wink: http://store1.data.bg/pivik/bg/i.html?vyzli=vidove
за възли те дето питаше
emil.andreev
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 1:23 pm

А

Мнение от emil.andreev »

В СЛУЧАЙ ЧЕ СУМ С КОВАНИ КУКИ И ТАКОВА ВЛАКНО ТРяБВА ДА Е ДОСТА ГОЛяМО ПРАСЕ ЗА ДА МЕ ЗАНУЛИ ТАКА:)
Veronika

Мнение от Veronika »

Страницата с възлите е много добре направена. Браво и мерси AMUR4ETO. Най-после ще ги науча. :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
отец Ми Го Нафърфорий
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1345
Регистриран на: Пон Фев 27, 2006 3:40 pm
Местоположение: Светия синод

Мнение от отец Ми Го Нафърфорий »

Колегааа влакното за сом е само едно...всичко друго е компромис..!!! та кое е най здравото нещо ? ...паяжината нали...е това влакно носи същото име...издържа 59.500 кг мъртво тегло и се води монофиламент а всъщност е плетено, но с тефлоново покритие...0.40 ...я сега виж данните на твоето влакно ? сега ще ме питаш и откъде да го намериш нали ? ....е казвам...Абу Гарсиа...там търси...а куки... :lol: ....само Оунър...няма други...тях в Балцер търси. размер ли викаш какъв да вземеш....ами според сома....6-8 нули кеф ти тройка кеф ти еденица...

е Вероника да ти качи....тя ги има снимани...да не се услушва ?

питай и за макара...и тя е само една...Корбос това е...другите са компромис....ма откъде ще я вземеш....незнам....би трябвало да я внася Корморан....а що не ще да я внесе....питай ги ???

пръчка искаш ли ? ...бягай в Алем....Шекспир е пръчката 50 либри...що ли ?...хехехе...питай тия ловили големите сомчета....а що не Мичел ли....ами питай Левака :lol: :lol: :lol:

още питай.... :lol: :lol: :lol:
Господ може всичко чада мой !
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

Veronika написа:Страницата с възлите е много добре направена. Браво и мерси AMUR4ETO. Най-после ще ги науча. :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
---------няма нищо Вероника просто изкам да кажа.--- жалкото,че несъм я правил аз тази страница просто я поставих за информация не искам някои да си помисли ,че си преписвам чужд труд :wink: :wink:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Да колега АНАТЕМОСАН,само едно е ,и това е Dynatron Fluo се казва.И защо мислиш че Абу Гарсия 0.40 е най-здраво??????Защото влачиш по няколко часа зад лодката,и си пуснал 5,10,15,или20 метра влакно или аз да ти кажа че аз замятам и набирам хиляди пъти на ден от 18:00 до 23:00 часа,всеки ден - Нон Стоп,( това означава,по една минута за замятане и набиране на пет часа,със минимални почивки,и понякога без да спираш пет часа)И да видим,твоята Абу Гарсия на какво ще заприлича на края на първия ти такъв риболов.Много добре знам как се лови на кльонк,но ти незнаеш как се лови на воблер по няколко часа със нон-стоп замятания.Много е лесно да говориш само за такъма който ти имаш-НАЛИ !!!!!! Да ама,АНАТЕМОСАН,НЯМА НИЩО ПО ДОБРО ОТ ШИПАНО - МАКАРИ И ПРЪЧКИ.Аз и ти сме профани на тема такъми,дали било то Шимано,или Шекспир,но има организаций в света,на който им се заплаща от всички големи производители на такъми,да тестват и категоризират всички продукти на тези фирми.И те го правят без-пристрастно,без да се съобразяват със мене и тебе,какво ние харесваме.Стига със този категоричен професионализъм и какво означава тестване на даден продукт.Според тебе,това вашето,да влачиш зад една лодка дадена стръф,и си пуснал зад нея 5,10,15 или 20 метра влакно и го дърпаш цял ден ???????- това ли е твоя тест и сигурност на твоето влакно,просто говориш смехорий.Аз съм убеден,че Dynatron Fluo 0.40, е 100% по добър от Абу Гарсия от същия клас,защото съм въртял много дни,по няколко часа на ден,като съм замятал хиляди пъти и съм набирал влакното,и съм вадил доста големи риби,и това влакно неме е подвело и за секунда от момента във който започнах да го ползувам,късане НЯМАМ,знаеш ли какво означава това,НЯМАМ ИСТЪРВАНА РИБА,ПО ВИНА НА ТОВА ВЛАКНО.Направо съм бясен,и утре ще отида да си купя Абу Гарсия -влакно от това за което говориш,и ще го видя колко пари струва,но нямям никакво съмнение кое влакно ще е №1,и то благодарение,на тест,който неможеш да оспорваш,защото вече много хора ловят по р.Марица със тези влакна и по този изключително екстремен начин на ловене на сом.
Шест-седем часово замятане и набиране,убеден съм че твоето влакно - Абу Гарсия няма да го познаеш,дали е влакно,или е прежда за плетене на жилетки.Също така,ще кача снимка на макара "Кардинал" на Абу Гарсия,за да видиш визуално и със собственните си очи на какво прилича само за една година.А Шиманата,нямат мърдане по отношение на здравина и време на ползуване,със оглед на цената дадена за тях,Шиманото е със пъти по добро !!!!!!!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Е ся ш стане иднооооооооооооо :lol: :lol: :lol:
Тъй ш се опитам да го предотвратя в зародиш :
- Krokibg , Анатемосаният е имал внапредвид това :
Изображение
едно от двете влакна с които ти препоръчах да подмениш твоето :wink: Абу Гарсия просто са от групата Пуре Фишинг и за това вносителят им внася - Абу, Мичел , Беркли , Спайдър , Фенуик и др. та което от изредените имена да се споменат се за един вносител ( говориме за официалният такъф щот ментета и на Спайдър и на Пауър Про колкот сакаш - това явно щот колкот по-добро е едно нещо толкоз повече ментета му се правят :wink: ) иде реч :wink:


НАСЛУКА !!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”