Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Модератор: sapuna

RX4
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 8:16 am

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от RX4 »

Аз на Плевенският язовир в Кайлъка, отидох само веднъж, и си хванах - тапа, пружинка със 4 броя куки от горната страна, забити в захранката и една кука от долу, на която слагах - конопено протеиново топче, на силиконов косъм или царевичка.
Захранката си беше купешка - за шаран.
Даже си я примесвах и с хлебец - тоест по жилавка, да не мятам през 10 минути.
И си кълвяха най добре - тапата потъва.
Когато се ковнеше някои на косъма на долната кука - си беше сто процентово изваден, докато на горните куки имах много откачания почти до брега.
През деня, пружината е на 30 - 40 см. от тапата, вечерта вървяха на метър, метър и половина дълбочина.
Не съм някои майстор на толстолоби, ама си ми отнасяха тапата дзверовете.
todoroshko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 3:22 pm
Местоположение: София

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от todoroshko »

ivelin_1976 написа:За паткарници тази захранка за толстолоб може и да ти стигне, но на свободни водоеми се иска мноооого хранене, кроасаните ще ги копуваш с кашони. Добра работа вършат и пилешките смески мисля, че са към 1лв. килограма. Слагаш сухо мляко и 4-5-6 степчета ягода, но няма да минеш и без купешка захранка, на пазара вече има и за толупи :wink:
Колега много хранене... със 20 кроасана,2 кила захранка,5 степчета и 500 гр. галета знаеш ли колко захранка излиза?Над половин кофа от тия баките по 20 кила,и цялата далавера излиза около 15 лева,което е супер малко,в краен случей да добавиш още малко захранка + няколко кроасана,сложи го 20 лева,можеш да хвърляш страаашно много.Естествено всеки си има мнение и методи.Аз си казвам моя метод,защото съм го изпитал и не само на платени водоеми.Има успех... просто трябва да ги набараш качествно.
П.П. Каквото и да си говорим 20 лева за един риболов е смешна сума.Преди малко проверих колко пари са най-евтините кроасани - 30 стотинки кроасана,демек 10 кроасана са ти 3 лева,за 10 лева взимаш около 33 кроасана.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от mario67 »

Някой виждал ли е по магазините да продават ТЕХНОПЛАНКТОН,специална захранка и стръв за толстолобите,руско изобретение? Ако да,кажете къде,моля?!
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от MiTaKa™ »

Стана ми интересно това с кроасаните , каква им е цялата процедура разкъсват се на малки парченца ли ? и с какъв вкус да е , омесвате ли я със захранката . Миналата година пробвахме на един рибарник с баща ми , понеже той си търси редовно толупи и му бях споменал за кроасаните и 4-5 ги бяхме разкъсали на залции омешани със захранка на тапа и удар нямахме. А на дънната с прожина имахме 2
Изображение
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от dunavski »

Аз много добри резултати имах с троха на куката. Ползвах един хляб на "Респект", като преди това бях сложил парче дунапрен на куката, но пак по същия начин плувката само ми подскачаше и като го смених с хляба кълванетата идваха моментално и куката беше 100% в устата на рибите. Захранката ми беше цар. брашно с българска захранка и ар. ягода.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
kurokyy
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 6:26 pm

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от kurokyy »

Уловът на толстолоб е чист късмет, няма никакво майсторство в този риболов!
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от dantho.mihov »

kurokyy написа:Уловът на толстолоб е чист късмет, няма никакво майсторство в този риболов!
Ей тук не позна. Риболова на толстолоб е целенасочен. Предизвикваш го да засмуче куката, до като си филтрира водата за планктон. :idea:
Аватар
byll
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 4:54 pm

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от byll »

mario67 написа:Някой виждал ли е по магазините да продават ТЕХНОПЛАНКТОН,специална захранка и стръв за толстолобите,руско изобретение? Ако да,кажете къде,моля?!
http://olx.bg/ad/tehnoplankton-za-tolst ... 5jQHY.html
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Универсален монтаж за толстолоб и бял амур?

Мнение от chopara »

Сякаш имаше друга доста голяма тема за толостолоба, но не я намирам, затова ще пиша тук. За хората, които не вярват че толостолоба целенасочено яде захранка поствам това видео, надявам се да не го изтрият скоро:
https://www.facebook.com/Brato.bg/video ... 526254749/
кьоркефали
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”