Монтаж за каракуда на плувка?

Модератор: sapuna

Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от stefan4etoo »

Carpkiller написа:Т'ва за каракудата трябваше да излезе като шега, ама явно не се получи :D
А да попитам за захранката и начина на поднасяне. Значи, линията ми е следната: основно 0.16, плувка 1гр., основно отежнение на 20-30см. от куката (толкова, че да се подава само 1.5см. от плувката), дропер на 2-3 до 7см. от куката (така, че куката да лежи на дъното). За стръв имам: торен, бял червеи, царевица от консерва, варен грах, стериопор, кюспе на плчки (ако се води стръв ще помоля за идеи как се ползва) и тесто примесено с смачкан чесън. За захранка имам кюспе, което мисля да смешам с хляб "доброджа" и вода от водоема + подобрител за захранка с аромат на мед. Представа, дали това ще свърши работа?
с 1-н грам плувка как смяташ да хварляш навътре
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от antivik »

Raptorr написа:Купи си един пакет със захранка и ако искаш го смеси с кюспето...Относно кюспето на плочки,ако искаш да го използваш за стръв,има едни комбайни с 4-5 куки които се нареждат между плочките и после плочките се пристягат.Получава се нещо като пружината когато куките са забити в захранката.Но ще е хубавео някой да ти покаже...
А -а -а Бравос, :evil: таман курс за ново прохождащи нарушители на закона/...не повече от 2 куки на въдица.../, казано по нашенски бракониерстване :axe: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от antivik »

Carpkiller написа:Т'ва за каракудата трябваше да излезе като шега, ама явно не се получи :D
... дропер на 2-3 до 7см. от куката (така, че куката да лежи на дъното).
Мисля че е излишен, каракудата не е платика, а и ако има водорасляци куката и стръвта ще ти се загубят в тях. Остави си 25-30 санта повод и след това нагласяй само дълбочината, варира според условията.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от lazo65 »

Carpkiller написа:Т'ва за каракудата трябваше да излезе като шега, ама явно не се получи :D
А да попитам за захранката и начина на поднасяне. Значи, линията ми е следната: основно 0.16, плувка 1гр., основно отежнение на 20-30см. от куката (толкова, че да се подава само 1.5см. от плувката), дропер на 2-3 до 7см. от куката (така, че куката да лежи на дъното). За стръв имам: торен, бял червеи, царевица от консерва, варен грах, стериопор, кюспе на плчки (ако се води стръв ще помоля за идеи как се ползва) и тесто примесено с смачкан чесън. За захранка имам кюспе, което мисля да смешам с хляб "доброджа" и вода от водоема + подобрител за захранка с аромат на мед. Представа, дали това ще свърши работа?
Колега ти наистина ли не разбираш какво ти се казва и показва по-горе или се бъзикаш?
Искаш да хвърляш навътре, а каква е тая плувка 1гр. и да се показва 1см. С това можеш да хвърляш във ваната или ако я вкарваш по някакъв начин навътре да я гледаш с бинокъл.И какво е това утежнение на 20-30см и дропер на 2-3см. от куката Ти ще я стреляш ли или ще я ловиш?Разгледай отново снимката на монтажа по-горе. Всичко се вижда много ясно.
Carpkiller
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 12:22 pm

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от Carpkiller »

На Правец - капо! Затова решихме да отидем на един друг водоем. Там има предимно каракуда и клен. На плувка единствено малки кленчета вземаха, а на дъно даваше добре. За един следобед хванахме 4кг. В събота или неделя отново ще ходим и този път ще променя леко линията на плувката, пък дано имам повече успех.
П.п. Името на водоема ще запазя в тайна от съображения за сигурност!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от chirusa_bg »

Аз пък за още по-сигурно ще запазя и монтажа за каракудите в тайна.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от Ачо ♣ »

chirusa_bg написа:Аз пък за още по-сигурно ще запазя и монтажа за каракудите в тайна.
:lol: :lol: :lol:
Моля те,колега chirusa_bg -сподели го тоя монтаж! :D
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от antivik »

Телескоп написа:
chirusa_bg написа:Аз пък за още по-сигурно ще запазя и монтажа за каракудите в тайна.
:lol: :lol: :lol:
Моля те,колега chirusa_bg -сподели го тоя монтаж! :D
:twisted: В никакъв случай, ще минем на принципа "Каквото повикало-такова се обадило", какви са тези тайни? Аз кога мога да помогна с нещо, помагам винаги и със сведения и с акъл/дето малко ми липсва :lol: /. Някой като е по-майстор от мен и има повече късмет да лови, що да крия подробности за водоем и географски дадености и прочие.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от INCUBUS »

А не,това на пича за секретност и сигурност ми ареса страотно.Почвам и аз да пиша само за водоем " Зеро пойнт",за стръв "Игрек-17",за монтаж "Нано-вертиго 354" и т.н.Скиваш ли дей тръпката :lol:
niko_tod
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:18 pm
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от niko_tod »

Като ученик ходех на школа по високочестотна телефония,говоря за 89г. На една машина братушките с големи букви бяха щамповали " помни противник подслушивает" :D
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от antivik »

niko_tod написа:Като ученик ходех на школа по високочестотна телефония,говоря за 89г. На една машина братушките с големи букви бяха щамповали " помни противник подслушивает" :D
:lol: нищо ново под слънцето, 80-та година в казармата този надпис седеше на всяка радиостанция де свързочниците я мъкнеха на гръб/и де не работеше точно когато трябва/, че и на всеки телефон/не че ги имаше много в полковете/. :twisted:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от antivik »

INCUBUS написа:А не,това на пича за секретност и сигурност ми ареса страотно.Почвам и аз да пиша само за водоем " Зеро пойнт",за стръв "Игрек-17",за монтаж "Нано-вертиго 354" и т.н.Скиваш ли дей тръпката :lol:
А така брате Инкубесе, :lol: Раздаваме си по ЛС позивни и засекретени кодове и си споделяме вътрешно информацията/че Пачо е добре с морза, ма на дърти години да го уча.../, да видим тогава другите секретни какво ще правят :wink: :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от snegk »

Тема та върви на криво :!:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
z0mbata
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2011 6:01 pm

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от z0mbata »

Колега не си споделил , имаше ли успех със съветите , накъса ли ги ?
YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Монтаж за каракуда на плувка?

Мнение от YAROSHKH »

Вече всичко е засекретено. Колегата научи каквото му трябваше, навлезе в материята, и като истинските майстори - не издава ! :) :) :)
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”