Система "Драшкович"

Модератор: sapuna

riba4uk
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Авг 27, 2013 6:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Система "Драшкович"

Мнение от riba4uk »

За много хора това е гаден монтаж при който се мъчи рибката за да се направи системата, но малко са хората който няма да признаят, че е много ефективна. Монтажа е с мъртва рибка, която се закача на две тройни куки с едно малко олово отпред и така се облавя дъното на водоема. Ако ви е неприятно да изтезавате рибката докато я монтирате, може да потърсите по магазините за риболов мъртви рибки. Ето горе-долу как изглежда монтажа
Изображение
Ето и как трябва да се води примамката
Изображение
Някой си правят сами приспособлението за монтажа, а други си го купуват готово от магазина. С една закачена рибка се правят около 20-25 замятания след което се подменя. Блясъка във водата на истинска рибка съчетано с аромата който изпуска тя и достигането до дъното я правят неустоима и за най-ленивия хищник.

Взел съм го от друг форум
mitkom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 5:12 pm
Местоположение: София

Re: Система "Драшкович"

Мнение от mitkom »

Първо мнение и първи копи/пейст от друго място. Това ли измисли, поне да беше цитирал източника
sergo1
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 31, 2013 9:51 am

Re: Система "Драшкович"

Мнение от sergo1 »

Колега така с първо мнение не се започва, с нищо не си полезен така
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Система "Драшкович"

Мнение от gochev86 »

Аз лично не мога да вдяна, на 1-та снимка какво е това в средата? Иначе предполагам че колегата не го е направил умишлено.Опитал се е да бъде полезен,но не по точния начин.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
riba4uk
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Авг 27, 2013 6:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Система "Драшкович"

Мнение от riba4uk »

Съжалявам ако съм нарушил правилата просто наистина се опитах да бъда полезен,чета форума от много време и сега се реших и аз да пиша,инфото взех от ИЗТРИТО СЪДЪРЖАНИЕ.eu
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Система "Драшкович"

Мнение от dantho.mihov »

gochev86 написа:Аз лично не мога да вдяна, на 1-та снимка какво е това в средата?
Това е част от системата Драшкович. Представлява стоманена тел, която леко пружинира. Напъхва се в тялото на рибката и така я задържа хем изправена /да не провисва/ хем и да не излиза от рибката.
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Система "Драшкович"

Мнение от gochev86 »

dantho.mihov написа:
gochev86 написа:Аз лично не мога да вдяна, на 1-та снимка какво е това в средата?
Това е част от системата Драшкович. Представлява стоманена тел, която леко пружинира. Напъхва се в тялото на рибката и така я задържа хем изправена /да не провисва/ хем и да не излиза от рибката.

Благодаря за инфото колега,сега вече го разбрах :)
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Система "Драшкович"

Мнение от djokoriboloveca »

riba4uk написа:За много хора това е гаден монтаж при който се мъчи рибката за да се направи системата, но малко са хората който няма да признаят, че е много ефективна. Монтажа е с мъртва рибка, която се закача на две тройни куки с едно малко олово отпред и така се облавя дъното на водоема. Ако ви е неприятно да изтезавате рибката докато я монтирате, може да потърсите по магазините за риболов мъртви рибки. Ето горе-долу как изглежда монтажа
Изображение
Ето и как трябва да се води примамката
Изображение
Някой си правят сами приспособлението за монтажа, а други си го купуват готово от магазина. С една закачена рибка се правят около 20-25 замятания след което се подменя. Блясъка във водата на истинска рибка съчетано с аромата който изпуска тя и достигането до дъното я правят неустоима и за най-ленивия хищник.

Взел съм го от друг форум

Здравей колега и добре дошъл в този хубав форум.
Не обръщай внимание на колегите,сигурно са се върнали капо от риба и затова са заядливи :)
Пиши и питай смело,във форума има големи майстори на риболова и въпросите ти няма да останат без смислени отговори.
За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Система "Драшкович"

Мнение от sapuna »

Ей така набързо :
- http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=127&t=2342" onclick="window.open(this.href);return false;
- http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=141&t=1065" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”