Метод Фидер. Как и Защо

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Port_Royal »

е ,че някои са решили да се мъчат да вадят шарани от по 3-5 - повече кг с фидер пръчка :rolleyes: да наблягаш за едро с 0,15-0,20 ,с малка акция ,и после да се разправя "нещо едро ми скъса" :lol: :lol: :lol:[/quote]

Колега не виждам проблем даже и по-голям шаран от 10кг. да се вади с фидер с малка акция както си написал.Тази година имам уловен шаран 5кг.с медиум фидер и акция до 80гр.на пръчката без какъвто и да е проблем,основно 0.18мм. на метод фидер хранилка.Така при положение,че всичко е наред с пръчката,макарата,влакното и монтажа мисля могат да се ловят и големи шарани без проблем с медиум фидери с малка акция.Мое мненние. :drinkers:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от delio-haidutin »

Port_Royal написа:е ,че някои са решили да се мъчат да вадят шарани от по 3-5 - повече кг с фидер пръчка :rolleyes: да наблягаш за едро с 0,15-0,20 ,с малка акция ,и после да се разправя "нещо едро ми скъса" :lol: :lol: :lol:
Колега не виждам проблем даже и по-голям шаран от 10кг. да се вади с фидер с малка акция както си написал.Тази година имам уловен шаран 5кг.с медиум фидер и акция до 80гр.на пръчката без какъвто и да е проблем,основно 0.18мм. на метод фидер хранилка.Така при положение,че всичко е наред с пръчката,макарата,влакното и монтажа мисля могат да се ловят и големи шарани без проблем с медиум фидери с малка акция.Мое мненние. :drinkers:[/quote]
очаквах подобен отговор,но....ако си на водоем ниска популация на шаран и амур(говорим за арендовани такива),има наличие на закачки и ако 2 удара за ден се смята за отличен успех ,дали ще заложиш на тази тактика,където възможноста от скъсване или откачане е доста голяма,или ще се застраховаш с по дебела месина и по-яка сопа.по-горе споменатото ,от теб, сигорно е така,но наистина аз не мога да разбера ,каква е необходимуста от такива експирименти :D
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от delio-haidutin »

а и да попитам,"метод фидер" задължително ли трябва да се практикува с пръчка -фидер,и ако е с шаранджийска сопа как се казва?по-горе има нещо упоменато от БАЧО ИЛИЯ ,по този въпрос.(не го приемай за заяждане) :drinkers:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Красимир Атанасов »

Само за протокола да попитам.
Правим ли разлика между риболов на фидер и тежък дънен такъв/визирам тежката артелерия/?
Ако поставиш хранилка,на яка шаранджийска сопа ще се получи същото,като да не сложиж на боба джоджен......кенеф.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от dimmitov »

Този спор няма да приключи никога явно.Имам чувството че по лесно мога да убедя някой че фидера има повече сходство с плувката отколкото с дънния риболов.Като тук аз не визирам възможно най-тежкия дънен риболов с 200-300 грама тежест или разтягане с лодка на 300метра а имам в предвид по-лекия вариант с пружина или с по-малка тежест ,който по ирония на съдбата също някой хора наричат дънен.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Димитър Чаушев »

Красимир Атанасов написа:Само за протокола да попитам.
Правим ли разлика между риболов на фидер и тежък дънен такъв/визирам тежката артелерия/?
Ако поставиш хранилка,на яка шаранджийска сопа ще се получи същото,като да не сложиж на боба джоджен......кенеф.
Как беше....... "истървахме козите " :lol:
Сега сериозно : на фидер се лови на дъно ...нали така , има кошници и по 80+ грама ... нали така , същата тази кошница (хранилка) ако се монтира на "тежката артилерия " какво ще стане ?
А -ще ловим на фидер ?
Б-ще ловим на тежко ?
rmstanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 7:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от rmstanev »

Май всеки тук трябва да напише какво за него е Метод фидер и как си го интерпретира. Като чета тук едни го имат за дънен риболов, други за лек дънен, трети за нещо като риболов на леко и така на татък. Лично за мен метод фидера е риболов с пръчка фидер, корда не по-дебела от 0,25 и метод хранилка до 30 грама (от тези дето се пълнят с формичка), като за сигнализатор на кълването използвам върха. Казвам му Риболов на метод фидер заради използваните метод хранилки на фидера и Риболов на фидер с кошничка заради използваните кошнички.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от antivik »

rmstanev написа:Май всеки тук трябва да напише какво за него е Метод фидер и как си го интерпретира. Като чета тук едни го имат за дънен риболов, други за лек дънен, трети за нещо като риболов на леко и така на татък. Лично за мен метод фидера е риболов с пръчка фидер, корда не по-дебела от 0,25 и метод хранилка до 30 грама (от тези дето се пълнят с формичка), като за сигнализатор на кълването използвам върха. Казвам му Риболов на метод фидер заради използваните метод хранилки на фидера и Риболов на фидер с кошничка заради използваните кошнички.
Ако към това се добавят и различните там монтажи, разните Патерностери, симетрични, а симетрични и т.н. .... може да се каже че са покрити част от фидерските мурафети.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от stridata »

Димитър Чаушев написа:
Красимир Атанасов написа:Само за протокола да попитам.
Правим ли разлика между риболов на фидер и тежък дънен такъв/визирам тежката артелерия/?
Ако поставиш хранилка,на яка шаранджийска сопа ще се получи същото,като да не сложиж на боба джоджен......кенеф.
Как беше....... "истървахме козите " :lol:
Сега сериозно : на фидер се лови на дъно ...нали така , има кошници и по 80+ грама ... нали така , същата тази кошница (хранилка) ако се монтира на "тежката артилерия " какво ще стане ?
А -ще ловим на фидер ?
Б-ще ловим на тежко ?
Ловиш с фидер хранилка и дънна въдица! За да е фидер риболов ти трябва фидер пръчка с фидер хранилка :lol:
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Красимир Атанасов »

Отдавна фидер риболова се е утвърдил като самостоятелна бойна единица :!:
Който му харесва този вид риболов,си го практикува и гледа да се държи за приетото към този вид риболов техники и тактитки.
Сега,дали ако сложа на дънарка кошничка,блесна,или плувка това прави ли риболова такъв:?: Защото според повечето от вас риболова се определя от това което има на края на влакното.
Кеф ви е пружина,пружина да е.Но такива реплики от този род са напълно несериозни.
Не съм никакъв фактор във риболова на фидер,но не го отхвърлям нито прехвалвам.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Димитър Чаушев »

stridata написа:
Димитър Чаушев написа:
Красимир Атанасов написа:Само за протокола да попитам.
Правим ли разлика между риболов на фидер и тежък дънен такъв/визирам тежката артелерия/?
Ако поставиш хранилка,на яка шаранджийска сопа ще се получи същото,като да не сложиж на боба джоджен......кенеф.
Как беше....... "истървахме козите " :lol:
Сега сериозно : на фидер се лови на дъно ...нали така , има кошници и по 80+ грама ... нали така , същата тази кошница (хранилка) ако се монтира на "тежката артилерия " какво ще стане ?
А -ще ловим на фидер ?
Б-ще ловим на тежко ?
Ловиш с фидер хранилка и дънна въдица! За да е фидер риболов ти трябва фидер пръчка с фидер хранилка :lol:
Имаме учасник познал верния отговор :wink: Това е , какво умувате толкова , не било на дъно, не било на тежко , а било на фидер :lol: на фидер е когато ловиш с фидер пръчка :wink: Хайде весело посрещане на новата година ,много здраве и късмет през новата :D
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от antivik »

А бе човек, по-горе някъде го написах - има разлика в монтажите при фидера. Щом искаш наричай си го дънен, на мен ми омръзна да преливам от пусто в празно :? .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Димитър Чаушев »

antivik написа:А бе човек, по-горе някъде го написах - има разлика в монтажите при фидера. Щом искаш наричай си го дънен, на мен ми омръзна да преливам от пусто в празно :? .
Добре бе човек .... но 99% от монтажите са заимствани от тежкарския риболов (може би и обратното ) :wink: ще го наричам дънен понеже е такъв ,няма друго име :D
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Калин–Стоянов »

:mrgreen:

Индикацията на кълването се отразява от върха , затова риболова е на фидер /куивер/ ...

С дънните въдици с върха ли виждате кога кълве или слагате камбанки, сигнализатори и т.н.
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Красимир Атанасов »

Калин–Стоянов написа::mrgreen:

Индикацията на кълването се отразява от върха , затова риболова е на фидер /куивер/ ...

С дънните въдици с върха ли виждате кога кълве или слагате камбанки, сигнализатори и т.н.
Стоянов ти не разбираш,щом лежи на дъното е дънна.
Може и да си на плувка с повод легнал на дънота,то ти пак си на дънна :mrgreen:
Шоу да става.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”