Метод Фидер. Как и Защо

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
batkata2
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:43 am

Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от batkata2 »

Здравейте Колеги,

Силно се интересувам от Метод Фидер хранилките и правилната им употреба
Преди месец закупих един комплект показан на снимките, вече 3 излета без слука!!!! 2 - суходол 1 - 777 и нищо. Вчера на обикновен пружина на суходол 3 шарана с общо тегло 6,1 кг. На метода нищо. Замятам и двете една до друга на около 10 м една от друга, и на двете захранвам еднакво количество и вид стръв и миксове.

Къде е проблема???

Захранката е купешка за шаран - няма удар
Пробвах с по-суха или по-влажна - няма удар
Пелети с рибен аромат Sensas - няма удар
Куки - пробвах с 1бр после добавих още една - 2 бр (едната е вътре в хранилката другата отвън ) след това пробвах 2 куки в хранилката - няма удар

Куките са с 6 см повод

Кажете вашия опит.
Прикачени файлове
ESP-Mega-Method-Feeder-2.jpg
ESP-Mega-Method-Feeder-2.jpg (108.99 KiB) Преглеждано 6249 пъти
Drennan-Feeder.jpg
Drennan-Feeder.jpg (129.06 KiB) Преглеждано 6249 пъти
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от dantho.mihov »

Има места и време, когато обикновената пружина е по-успешния монтаж.
Но вероятно на метода имаш някои принципни грешки.
Първо, повода ти е малък.
Второ, техниката при метода е по-различна от тази на пружината.
Първо презамяташ няколко пъти в една точка, за да образуваш хранително петно. Когато вече си готов, след като заметнеш, трябва да преместиш куката със стръвта върху създаденото хранително петно. Затова се поставя по-дългия повод.
С това не съм изчерпал темата, но се опитвам да бъда кратък.
Аватар
batkata2
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:43 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от batkata2 »

Подавам захранка от ръка по 4-5 топки в обсега на попадението на фидера. Доста статии прегледах, всички препоръчват къс повод.

ето един пример въпреки че е за монтаж на косъм
http://www.acecarp.com/_media/articles/11.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

подлудявам че не става а по всички статии и клипове работи. Даже едно предаване по Хоби ТВ имаше за този метод.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от topsoft »

dantho.mihov написа:Има места и време, когато обикновената пружина е по-успешния монтаж.
Но вероятно на метода имаш някои принципни грешки.
Първо, повода ти е малък.
Второ, техниката при метода е по-различна от тази на пружината.
Първо презамяташ няколко пъти в една точка, за да образуваш хранително петно. Когато вече си готов, след като заметнеш, трябва да преместиш куката със стръвта върху създаденото хранително петно. Затова се поставя по-дългия повод.
С това не съм изчерпал темата, но се опитвам да бъда кратък.
Пич говориш пълни глупости, недей лъга човека.
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
Коце ©
фен клуб-скобар
Мнения: 787
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 5:14 pm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Коце © »

Преди съвети, имам няколко въпроса:
- с еднаква храна ли работиш на метода и пружината /вид и овлажняване/?
- като извадиш метода храната стои ли там или е паднала?
- на едно и също място ли не ти кълве на метода, а само на пружината?
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от dimmitov »

Според мен не правиш нищо неправилно.Всичко е ок. Въпрос на време да започне да дава резултат.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от dantho.mihov »

topsoft написа:
Пич говориш пълни глупости, недей лъга човека.
Хайде да не се заяваме. Щом така си оценил поста ми, значи си далеч от фидер риболова.
Това, че някой притежава фидер, не го прави фидерист.
konty
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 7:39 am
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от konty »

В събота ми се случи нещо подобно една пръчка на пружина и една на метод фидер, и двете на разстояние 2-3 метра една от друга. Отговора се криеше в самата захранка - просто не беше подходяща за метода и не можеше да се задържи добре. Понеже ловяхме на около 4м дълбочина пружината задържаше храната по време на падането въводата и образуваше петно на дъното , а метода още докато потъва губеше цялата захранка. Пробвах да доовлажня дори да преовлажня захранката с цел по добре да се закрепи на метод хранилката , но явно тази не беше изобщо подходяща.
ЖИВОТА Е КРАТЪК, ИГРАЙ ТВЪРДО!!!
Ако не знаеш - ще те научим, ако не можеш – ще ти покажем, ако не искаш - ще те принудим!
Не живей за мечтите си, Живей заради делата си!!!
Помнете, че понякога когато не получавате това, което искате, това е голям късмет. - Далай Лама
Аватар
stivy_g
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:45 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от stivy_g »

dantho.mihov написа:Има места и време, когато обикновената пружина е по-успешния монтаж.
Но вероятно на метода имаш някои принципни грешки.
Първо, повода ти е малък.
Второ, техниката при метода е по-различна от тази на пружината.
Първо презамяташ няколко пъти в една точка, за да образуваш хранително петно. Когато вече си готов, след като заметнеш, трябва да преместиш куката със стръвта върху създаденото хранително петно. Затова се поставя по-дългия повод.
С това не съм изчерпал темата, но се опитвам да бъда кратък.
Колега, като не знаеш, поне си трай! Това което си написал важи за риболов на фидер с кошница, уви метода е съвсем друга бира. 6см повод от меко плетено влакно е оптимален.
Относно сравнението пружина-метод, има много места на които пружината по разни знайни и незнайни причини дава по-добър резултат (основно защото има повече куки и ако рибата се интересува основно от храната , а не от стръвта е по-вероятно да се самонакове).
Много е трудно в твоя случей да се каже, защо се получава така, но според мен е много вероятно да има общо със захранката като вид консистенция и тн.
Хвани пусни, за да можем и в България да ловим свестни риби!!!!
Аватар
bojkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 434
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 2:45 pm
Местоположение: PLEVEN

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от bojkata »

dantho.mihov написа:
topsoft написа:
Пич говориш пълни глупости, недей лъга човека.
Хайде да не се заяваме. Щом така си оценил поста ми, значи си далеч от фидер риболова.
Това, че някой притежава фидер, не го прави фидерист.
:lol: :lol: :lol: намери на кой да го кажеш :lol: :lol:
Като ти чета съветите- ти колко си далече пич :smt119

Към колегата:
Първо е много важно каква храна използваш, има спецализирани храни за метод фидер, а е и от значение как е овлажнена!
Повода е в долната граница, като препоръчително е да го правиш 8-10см.
Има значение и това, дали ловиш със стръв директно на куката или на косъм
Остави метода да потъне и в никакъв случай(за разлика от съвета на "специалиста") не го движи по дъното!!!
Ако ловиш с флат метода който е на снимката, имай в предвид, че те се използват в по-плитка вода, за дълбочини има други метод фидери
...

П.п. Гледам, че май си от София, Яно(Мариян-Шиманото) е твоя човек, от него ще получиш подробна информация, няма да откаже помощ!
Ако в събота си свободен, и ако имаш възможност- няколко колеги от фидер форума ще ходим на Агов дол, аз ще ловя на метод и пелет фидери, може да сме полезни!
Божидар Кирилов-Божката
http://bigfish.bg/news/novini/Bozhkata- ... rtini.html
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от dako71 »

bojkata написа:
dantho.mihov написа:
topsoft написа:
Пич говориш пълни глупости, недей лъга човека.
Хайде да не се заяваме. Щом така си оценил поста ми, значи си далеч от фидер риболова.
Това, че някой притежава фидер, не го прави фидерист.
:lol: :lol: :lol: намери на кой да го кажеш :lol: :lol:
Като ти чета съветите- ти колко си далече пич :smt119

Към колегата:
Първо е много важно каква храна използваш, има спецализирани храни за метод фидер, а е и от значение как е овлажнена!
Повода е в долната граница, като препоръчително е да го правиш 8-10см.
Има значение и това, дали ловиш със стръв директно на куката или на косъм
Остави метода да потъне и в никакъв случай(за разлика от съвета на "специалиста") не го движи по дъното!!!
Ако ловиш с флат метода който е на снимката, имай в предвид, че те се използват в по-плитка вода, за дълбочини има други метод фидери
...

П.п. Гледам, че май си от София, Яно(Мариян-Шиманото) е твоя човек, от него ще получиш подробна информация, няма да откаже помощ!
Ако в събота си свободен, и ако имаш възможност- няколко колеги от фидер форума ще ходим на Агов дол, аз ще ловя на метод и пелет фидери, може да сме полезни!
Потвръждавам. Колега dantho.mihov от няколко месеца се изказваш все грешно и подвеждащо за монтажи и всичко свързано с фидер. Седни прочети малко понатрупай опит и тогава поне мааалко може да си в час.
Поздрав и не се пали ами се всушай в съветите на повечето колеги.
Аватар
batkata2
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:43 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от batkata2 »

Коце © написа:Преди съвети, имам няколко въпроса:
- с еднаква храна ли работиш на метода и пружината /вид и овлажняване/?
- като извадиш метода храната стои ли там или е паднала?
- на едно и също място ли не ти кълве на метода, а само на пружината?
1 - ДА (на Старфиш в една кофа от която слагам и на двете)

2 При леко овлажнена - вадя празна хранилка и пружина. при по мокра на метода се виждат остатъчни неразтворени късове.

3 ДА разменявам въдиците и пак нищо, на пружината кълве (принципно и двете хранилки са на 10 растояние)
Аватар
batkata2
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 12:43 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от batkata2 »

dimmitov написа:Според мен не правиш нищо неправилно.Всичко е ок. Въпрос на време да започне да дава резултат.
Все пак това се случва в 3 отделни дни на октомври. Един от излетите беше на 11.10 - суходол, тогава на медот фидера 0 риби на хранилката тип пружина 7 риби (каракуди)
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от dimmitov »

За това са различните методи, като не работи единия да ползваш другия :D
Мен ако питаш отивай на Агов дол в събота и си отваряй очите.Всеки ден няма да получаваш такава оферта. :drinkers:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от chirusa_bg »

Още повече, че Аговдолските шарани са гладни та гладни. Във вторник направих много силен риболов на щека. :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”