Хранилка вместо тежест?

Модератор: sapuna

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от antivik »

Димитър Чаушев написа:Колегата пита дали може на сейфти клипс да монтира хранилка , след като получих отговор че има 90 -100 грамови хранилки(все пак всичко не може да знаеш ) писах точно и ясно .
На първия ти въпрос ...... никога не ме е страм да питам ако нещо не ми е ясно.
На втория вече отговорих ...
На третия .... прочиташ втория :wink:
:? А че то на сейфти клипса може да се заклипсят много неща...кат се почне от олово/за кое му е предназначението/ и се стигне до въртушка и изкуствена муха с булдо, остава въпроса, какъв вид и метод риболов ще бъде.
Относно силиконовото покритие - па най-малкото предимсво му е, че не се претрива лесно в миди и камъняци, а обелването не се прави на целия повод, а само на мястото с куката и косъма, но маи надълбах де не требе. :roll:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Димитър Чаушев »

antivik написа:
Димитър Чаушев написа:Колегата пита дали може на сейфти клипс да монтира хранилка , след като получих отговор че има 90 -100 грамови хранилки(все пак всичко не може да знаеш ) писах точно и ясно .
На първия ти въпрос ...... никога не ме е страм да питам ако нещо не ми е ясно.
На втория вече отговорих ...
На третия .... прочиташ втория :wink:
:? А че то на сейфти клипса може да се заклипсят много неща...кат се почне от олово/за кое му е предназначението/ и се стигне до въртушка и изкуствена муха с булдо, остава въпроса, какъв вид и метод риболов ще бъде.
Относно силиконовото покритие - па най-малкото предимсво му е, че не се претрива лесно в миди и камъняци, а обелването не се прави на целия повод, а само на мястото с куката и косъма, но маи надълбах де не требе. :roll:
Така е може ! В случая на колегата ,като монтира тежка хранилка се получава шаранджииски монтаж с достатъчно тежко олово и бонус непосредствено захранване до самата стръв каквато е и идеята на колегата. За повода : повода е първото нещо от линията което шарана взима със себе си достатъчно високо от миди и камъняци (заради дължината ) повода трябва да е повратлив(подвижен ) за по- лесно взимане на стръвта от дъното , тоя с покритие няма как да е по-повратлив от мекия ,но това вече са предпочитания на отделния човек . Всеки си има предпочитания ,но да се правят такива изказвания " тоя конец не става за шаранджийски монтаж " е не сериозно !
nikval
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:43 pm

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от nikval »

Здравейте.
Ако предимството на силиконовия повод е против усукване, за сега не се случвало. Мисля да остана с плетеното влакно за повод.
antivik написа:най-малкото предимсво му е, че не се претрива лесно в миди и камъняци,
Здравей antivik.
От 3 месеца се запалих по лов на шаран и много неща не са ми ясни, така че приемам градивна критика. С това което си написал, не съм напълно съгласен.
Гледал съм филм за лов на шаран, където е пълно с миди и всякакви закачки. Там и силиконовия повод се късаше като конец / не помага.
Ако ударението пада на "лесно", на места където няма чак толкова предпоставки за претриване (миди), според мен по-лесно/бързо ще се изтъпи куката отколкото претрие плетения повод.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от antivik »

nikval написа:Здравейте.
Ако предимството на силиконовия повод е против усукване, за сега не се случвало. Мисля да остана с плетеното влакно за повод.
antivik написа:най-малкото предимсво му е, че не се претрива лесно в миди и камъняци,
Здравей antivik.
От 3 месеца се запалих по лов на шаран и много неща не са ми ясни, така че приемам градивна критика. С това което си написал, не съм напълно съгласен.
Гледал съм филм за лов на шаран, където е пълно с миди и всякакви закачки. Там и силиконовия повод се късаше като конец / не помага.
Ако ударението пада на "лесно", на места където няма чак толкова предпоставки за претриване (миди), според мен по-лесно/бързо ще се изтъпи куката отколкото претрие плетения повод.
Ха направи си сметката, щом такъв повод се къса лесно то какво ще е с прост монофил или обикновено влакно, а тъпенето на куките ти зависи от правилния монтаж. Ако си гледат в правилната посока, ако са натъкмени да бодат джуките на рибата, а не да дерът по дъното, ше е малко трудно да се изтъпят в миди и каманяци, ако не се ръгне в някоя голяма закачка де, то 100% гаранция я има само в застрахователните полици или ако куките си седат в магазините и по кутиите.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
nikval
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:43 pm

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от nikval »

antivik написа:Ха направи си сметката, щом такъв повод се къса лесно то какво ще е с прост монофил или обикновено влакно,
Здравей.

Извинявам се за спама, темата тръгна от хранилка/тежест, мина през повод и стигна до куки.
Мисълта ми бе, че щом повод със силикон при миди НЕ помага, няма смисъл да си отговарям на въпроса, как би помогнал обикновен плетен повод :wink:
antivik написа: а тъпенето на куките ти зависи от правилния монтаж.
Това не го разбирам? Монтажа или работи/лови, или, не . Какво общо има със закачките? Мигар при "правилния" монтаж, няма тъпене на куката???
При брат ми когато ловеше с изкривено жило/острие, имаше доста празни удари. Дали заради монтажа или извивката на жилото, не знам.
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Balakchia »

Здравейте, бихте ли ми показали как става допълнителното утежняване на инлайн фидер пружина и на неподвижна също.
Благодаря
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Vesko1 »

Balakchia написа:Здравейте, бихте ли ми показали как става допълнителното утежняване на инлайн фидер пружина и на неподвижна също.
Благодаря
инлайн-преди пружината слагаш олово
Изображение
Изображение

статичен със сейфти клипс-на самата пружина си има тежест
Изображение
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”