Хранилка вместо тежест?

Модератор: sapuna

Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от С.Върбанов »

То за това не сме еднакви брат :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от antivik »

С.Върбанов написа:Казва се фидер :wink:
Зарето правилно го е казал, преминаваш от един начин на ловене/дънен/ към фидер, а там мурафетите са по други.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Vesko1 »

И аз съм на мнението на Заро,такива техники с хранилка вместо олово се ползват само при фидер-риболова.То затова там ловят на хранилка с качамак.Конеца който ползваш не е подходящ за шарански риболов,няма силиконово покритие,и няма да стои изпънат.Да вземеш да го изхвърлиш и да си купиш свестен конец.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
nikval
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:43 pm

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от nikval »

Vesko1 написа:Конеца който ползваш не е подходящ за шарански риболов,няма силиконово покритие,и няма да стои изпънат.Да вземеш да го изхвърлиш и да си купиш свестен конец.
Знам. С монофил няма ли да се постигне същия ефект?
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от С.Върбанов »

Изображение

Изображение

Изображение
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Димитър Чаушев »

Vesko1 написа:И аз съм на мнението на Заро,такива техники с хранилка вместо олово се ползват само при фидер-риболова.То затова там ловят на хранилка с качамак.Конеца който ползваш не е подходящ за шарански риболов,няма силиконово покритие,и няма да стои изпънат.Да вземеш да го изхвърлиш и да си купиш свестен конец.
Какво му е на конеца че не те разбрах ? Силиконовото покритие държи по- изправен повода за да имаш по-малко оплитания при замятане ,за друго не се сещам . :idea:
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Красимир Атанасов »

Димитър Чаушев написа:
Vesko1 написа:И аз съм на мнението на Заро,такива техники с хранилка вместо олово се ползват само при фидер-риболова.То затова там ловят на хранилка с качамак.Конеца който ползваш не е подходящ за шарански риболов,няма силиконово покритие,и няма да стои изпънат.Да вземеш да го изхвърлиш и да си купиш свестен конец.
Какво му е на конеца че не те разбрах ? Силиконовото покритие държи по- изправен повода за да имаш по-малко оплитания при замятане ,за друго не се сещам . :idea:
Не е само това има и още,но и дори да е само това малко ли е?
Но нека не размиваме темата,отдавна му е отговорено на питането,ако не е разбрал до сега значи няма да вдяне изобщо.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Димитър Чаушев »

Ами от такива "съвети " се получават размиване на темите ,освен да не се оплита друго предимство няма силиконовото покритие ,даже може да попречи за взимането на стръвта заради това че стои "дървено " на дъното.Това е дъъълга тема и всеки си има предпочитания . По темата : след като има тежки хранилки 90-100 грама ,спокойно може да се монтират на сейфти клипс със какъвто искаш повод (къс -дълъг ) , и това ще си е шаранджийски монтаж 100% !
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Vesko1 »

Димитър Чаушев написа: Какво му е на конеца че не те разбрах ? Силиконовото покритие държи по- изправен повода за да имаш по-малко оплитания при замятане ,за друго не се сещам . :idea:
Колега,много има изписано за силиконовия конец-за и против!Нямам намерение да изнасям лекция на никого.Ползвай търсачката и като се запознаеш с темите в които е обяснено ще ти стане ясно защо е силиконовото покритие и че служи не само против оплитания.А за да не стои "дървено" си има белачки ...
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Димитър Чаушев »

Vesko1 написа:
Димитър Чаушев написа: Какво му е на конеца че не те разбрах ? Силиконовото покритие държи по- изправен повода за да имаш по-малко оплитания при замятане ,за друго не се сещам . :idea:
Колега,много има изписано за силиконовия конец-за и против!Нямам намерение да изнасям лекция на никого.Ползвай търсачката и като се запознаеш с темите в които е обяснено ще ти стане ясно защо е силиконовото покритие и че служи не само против оплитания.А за да не стои "дървено" си има белачки ...
:lol: :lol: На грешния човек ще изнасяш лекции :wink: Като ще го белиш защо ти е покритието :wink: Много ще съм любопитен да ми кажеш поне една причина или случай в който БЕЗ силиконово покритие си загубен ,тамън ще обясниш на колегата защо да хвърли конеца :wink:
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Красимир Атанасов »

Димитър Чаушев написа:
Vesko1 написа:
Димитър Чаушев написа: Какво му е на конеца че не те разбрах ? Силиконовото покритие държи по- изправен повода за да имаш по-малко оплитания при замятане ,за друго не се сещам . :idea:
Колега,много има изписано за силиконовия конец-за и против!Нямам намерение да изнасям лекция на никого.Ползвай търсачката и като се запознаеш с темите в които е обяснено ще ти стане ясно защо е силиконовото покритие и че служи не само против оплитания.А за да не стои "дървено" си има белачки ...
:lol: :lol: На грешния човек ще изнасяш лекции :wink: Като ще го белиш защо ти е покритието :wink: Много ще съм любопитен да ми кажеш поне една причина или случай в който БЕЗ силиконово покритие си загубен ,тамън ще обясниш на колегата защо да хвърли конеца :wink:
Дай да почнем първо от това,и ти ли питаш как се правят нещата или......
Защото не пишеш как се правят а само подпитваш другите как се прави.
Ако си "правилният"човек даваш обяснение и на всички ни става ясно и темата е изчерпана.
Аз няма да се обеснявам кое как се прави,но и няма да казвам кое как не се прави :?:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от Димитър Чаушев »

Колегата пита дали може на сейфти клипс да монтира хранилка , след като получих отговор че има 90 -100 грамови хранилки(все пак всичко не може да знаеш ) писах точно и ясно .
На първия ти въпрос ...... никога не ме е страм да питам ако нещо не ми е ясно.
На втория вече отговорих ...
На третия .... прочиташ втория :wink:
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от kodek »

Както си го намислил точно така го направи. Всичко друго е компромис и излишни коментари.
монтажа работи добре, пробвал съм го.ПВА-то бързо пада в река и не върши работа,за язовир става.Слагай смело хранилка на клипса и мятай, но преди това я утежни допълнително ако е тип спирала с малък грамаж.
nikval
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:43 pm

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от nikval »

kodek написа:Както си го намислил точно така го направи. Всичко друго е компромис и излишни коментари.
монтажа работи добре, пробвал съм го.ПВА-то бързо пада в река и не върши работа,за язовир става.Слагай смело хранилка на клипса и мятай, но преди това я утежни допълнително ако е тип спирала с малък грамаж.
ОК
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Хранилка вместо тежест?

Мнение от albundi29 »

Според зависи от ситуацията се слага повод със силикон.или без;)
Жаден съм а вода не ми се пие
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”