Sufix Black Slit

Модератор: sapuna

FaLLeN69
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:44 pm

Sufix Black Slit

Мнение от FaLLeN69 »

дайте някакво мнение за http://akvasport.com/product/6960/plete ... ritie.html" onclick="window.open(this.href);return false; някой ползвал ли го е и подходящо ли е за тинесто дъно с слаба растителност комбинирал съм го с 0.34 http://akvasport.com/product/7780/monof ... -300m.html" onclick="window.open(this.href);return false; та 2рият ми въпрос е необходим ли ми е някакъв лидкор или шоклидер за да излъжа някои шарко или амур около 5кг защото там където ходя шараните са доста умни и препазливи
пп. ако ми трябва моля гледайте да е от сайта на акваспорт защото само него знам от бургас
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Sufix Black Slit

Мнение от Efimov »

Аз ползвам зеления на Sufix и съм доволен. Относно 2-я въпрос, според моите разбирания лидкора и шоклидера са две съвсем различни неща. Шоклидера се използва когато търсим дистанция, за поемане на първоначалното натоварване при замятане, но с това 0,34 дето си навил явно няма да се търси дистанция(оптималното е 0,28 според моите разбирания) така че не ти е нужен. Лидкора се използва за потапяне на линията и дали е нужен или не всеки сам си преценя. Аз лично използвам, но в последните няколко излета се замислям да го премахвам- ударите ми са само на най-просто построената линия.
FaLLeN69
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:44 pm

Re: Sufix Black Slit

Мнение от FaLLeN69 »

а проблем ли е ако повода ми е по-дебел от основното ? примерно 15лбри повод с издръжливост 20кг и основно 0.30 с издръжливост 8кг
повода е на kryston
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Sufix Black Slit

Мнение от Димитър Чаушев »

Не ! 15 либри в никакъв случай не са 20 кила !
FaLLeN69
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:44 pm

Re: Sufix Black Slit

Мнение от FaLLeN69 »

Прав си грешката е моя но проблем ли е ако повода е по здрав от основното 25лбри повод с издръжливост 11кг и 0.30 основно с издръжливост 8кг
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Sufix Black Slit

Мнение от magnetar »

Не е проблем,но монтажа трябва да е безопасен.Аз използвам 0.30 основно влакно,с повод 20 либри(такъв успях да намеря),иначе бих използвал 15 либри.Шоклидера е само за зверски замятания,с тънко влакно.Лийдкорът освен за потапянето на монтажа,служи и за предпазване на линията при закачки,миди и други,и аз не го използвам,както и шоклидера.Подкрепям мнението на колегата Efimov,за това че не трябва да се усложнява излишно линията(когато ситуацията позволява).И аз съм я правил като коледно дърво,но се отказах от това.В момента използвам повод на Carp Linq,и съм доволен. http://www.fishermanbg.com/index.php?ro ... uct_id=202" onclick="window.open(this.href);return false;
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Sufix Black Slit

Мнение от Димитър Чаушев »

[album][/album]
FaLLeN69 написа:Прав си грешката е моя но проблем ли е ако повода е по здрав от основното 25лбри повод с издръжливост 11кг и 0.30 основно с издръжливост 8кг
Не е !
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”