Повдигане на стръвта

Модератор: sapuna

FaLLeN69
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:44 pm

Повдигане на стръвта

Мнение от FaLLeN69 »

Хора колко повдигате стръвта от тинесто дъно с слаба и ниска растителност само стръвта или стръвта с куката ако може снимки
и за мулти риг как е по добрия вариянт с куката или само стръвта ??
Аватар
larybalky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 6:08 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от larybalky »

Важното е да не е в тинята,а колко да е повдигнато и кое зависи кое предпочита рибата в момента.Почваш с малко повдигане 1-2см та съм стигал до около метър,да не говорим че със зиг риг вдигат стръв и на 3-4м и повече.
Мераклия
Аватар
lfcpordim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пон Авг 16, 2010 1:52 pm
Местоположение: Плевен

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от lfcpordim »

А нужно ли е да се повдига изобщо стръвта или така си преценил? Като за начало повдигни само косъма със стръвта ,а куката да стои легнала на дъното.
Аватар
123654
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Мар 18, 2014 8:50 pm
Местоположение: София

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от 123654 »

Ако ловиш на косъм я повдигни с повдигач,а ако ловиш на плувка или фидер преди да закачиш стръвта сложи топче стиропор .
ХВАНИ И ПУСНИ!
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от Bethoven »

123654 написа:Ако ловиш на косъм я повдигни с повдигач,а ако ловиш на плувка или фидер преди да закачиш стръвта сложи топче стиропор .
Кога стана калайджия, кога ти почерне гъзо.
Спри се вече. Стига писа глупости, само да трупаш мнения.
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от Juniur86 »

Колега моето не професионално мнение и разбира се аз сами подхождам по следния начин в зависимост от това колко е тинята, защото има случаи в които оловото може да потъне и 25 см в тинята и да понесе след себе си и стръв и всичко определям колко да е дълъг повода. за повдигането на стръвта съм на мнение че шарана най-добре си взима стръвта от дъното (масата от случаите) затова оставям стръвта на дъното, когато тинята е много слагам обикновен повдигач така, че косъма да е повдигнат както и цялата дължина на куката сиреч куката опира с ухото на дъното.
На мнение съм, че колкото по-дълъг е повода от оловото до куката толкова повече са изпуснатите риби.
Изображение
Аватар
123654
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Мар 18, 2014 8:50 pm
Местоположение: София

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от 123654 »

Bethoven написа:
123654 написа:Ако ловиш на косъм я повдигни с повдигач,а ако ловиш на плувка или фидер преди да закачиш стръвта сложи топче стиропор .
Кога стана калайджия, кога ти почерне гъзо.
Спри се вече. Стига писа глупости, само да трупаш мнения.
Вместо да ме упрекваш вземи и напиши нещо по темата,защото аз искам да му помогна?Какво искаш да кажеш,че стиропора не повдига стръвта ли ?Само не ми се прави на голям разбирач. Ако обичаш не ми давай акъл-аз му казвам аз какво правя,пък всеки си има мнение.Не давай акъл на другите гледай себе си.И само не ми казвай къде и какво да пиша ясно ли ти е ?
ХВАНИ И ПУСНИ!
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от Bethoven »

123654 написа:
Bethoven написа:
123654 написа:Ако ловиш на косъм я повдигни с повдигач,а ако ловиш на плувка или фидер преди да закачиш стръвта сложи топче стиропор.
Кога стана калайджия, кога ти почерне гъзо.
Спри се вече. Стига писа глупости, само да трупаш мнения.
Вместо да ме упрекваш вземи и напиши нещо по темата,защото аз искам да му помогна?Какво искаш да кажеш,че стиропора не повдига стръвта ли ?Само не ми се прави на голям разбирач. Ако обичаш не ми давай акъл-аз му казвам аз какво правя,пък всеки си има мнение.Не давай акъл на другите гледай себе си.И само не ми казвай къде и какво да пиша ясно ли ти е ?
Малчо, точно заради такива "разбирачи, помагачи и майстори" като тебе, много хора не споделят техники и тактики.

Преди три месеца:
Твой пост: Вто Мар 18, 2014 9:59 pm ..........Имам няколко питания към вас.Значи по същество-на мен бюджета ми е 50 лева за въдица и макара и всякакви други неща като плувки кукички и т.н.,знам,че са много малко,но в тази криза :( .Ще ловя на язовир-рибите са бабушки около 200 грама и каракуди около 400 грама.Ще ловя с плувки от грам до 2 грама
Сега вече даваш съвети за макари, фидери, косми , захранки, марки, тактики, улов, шарани, Дунав, Искър, Радута......да не изброявам повече. Браво бе, майсторе, :prayer:

пп1 Колегата питаше:....за мулти риг как е по добрия вариант с куката или само стръвта ...... ти го прати при плувките и фидерите
пп2 Само да вметна че стиропора е една от най-добрата стръв за каракуди, платики и баби. Самостоятелно. Стига да знаеш как и кога.
Със здраве и наслука.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от antivik »

Бе аз ли не съм в час нещо или някой не е задал както трябва въпроса....? :smt017
До колкото знам стръвта винаги е някъде около или на куката, щот ако не е там, а някъде на майната си, к`во ли аджиба ще кълве и гълта потенциалния рибок, просто куката ще си се мандехерца където си е и риболов никакъв :smt018 . Въпроса по-скоро трябва да е колко да се вдигне монтажа над дъното и да се вдига ли изобщо, а това си зависи от много неща и с 1 отговор трудно може да се опише ситуацията.
Относно стиропорните топчета на плувка....бе що ли да се занимавам с глупости. :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
123654
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Мар 18, 2014 8:50 pm
Местоположение: София

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от 123654 »

Да съм казал,че съм разбирач??Просто не съм разбрал въпроса както трябва,но както и да е.Аз повече в този форум няма да пиша и искам профилът ми да бъде премахнат.
ХВАНИ И ПУСНИ!
FaLLeN69
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:44 pm

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от FaLLeN69 »

придържайте се към темата моля :!:
Аватар
io6kata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 279
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:01 pm
Местоположение: Враца

Re: Повдигане на стръвта

Мнение от io6kata »

Имам наблюдения на само един тинест водоем , на който монтажа ми беше хеликоптер , с повдигачи съм пробвал но без успех . Аз си го обяснявам , че целият водоем беше тинест и рибата е свикнала да си търси храната в тинята и да се рови (говоря за шарана ) иначе амура си взема без проблем - за него повдигах косъма с куката към 1.5 - 2 см , но тогава трябва да подбереш и правилната кука ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”