Зиг-Риг на Свободен Водоем

Модератор: sapuna

Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Зиг-Риг на Свободен Водоем

Мнение от Антон Тонев »

Здравейте момчета.От доста време мисля да пусна тая тема, но все не намирам смелост.От доста време, при ходенето ми по гьоловете, и при оглеждане със сонара за типа дъно, съм забелязал, че рибата много често не стои на дъното, а на около метър от него.Колкото и да е топло, все пак на дъното температурата е една, в средните слоеве е друга, а на повърхността съвсем различна.Удачно ли ще е според вас да ползвам такъв монтаж/1-1,5м повод/ по свободни водеми.Някой от вас ползвал ли е, и дали е имал слука.Не говоря ако ловим близо до драки, дървета, и други препятствия по дъното, а ако дъното е равно като тепсия пред нас.
ПП Ползвал съм хеликоптер монтаж, но никога повече от 15см повод.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зиг-Риг на Свободен Водоем

Мнение от Калин–Стоянов »

С фидер важи, не виждам защо да не работи и при шаранския риболов ...

Миналата година на Жребчево , Ван Шентов от Карлово лови с 3 м. повод и си къцаше риПка след риПка ...

Дълбочината беше около 8 метра . Риби сутрин имаше на дъното, но след като напече всичко приключваше :D
Аватар
stelco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 7:19 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Зиг-Риг на Свободен Водоем

Мнение от stelco »

Ако монтажа е зиг-риг означава ,че е монаж при който стръвта е повигната от дъното на определена височина ,то в този ред на мисли три метровя повод с какво е бил повдигнат.
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зиг-Риг на Свободен Водоем

Мнение от Калин–Стоянов »

stelco написа:Ако монтажа е зиг-риг означава ,че е монаж при който стръвта е повигната от дъното на определена височина ,то в този ред на мисли три метровя повод с какво е бил повдигнат.
Ако въпроса е към мен, монтажа си беше стандартен за фидер риболов с подвижна кошничка ...

Повода беше около 3 м. и на куката имаше повдигач / стариопорено топче/ , Шентов се качваше отгоре върху платформата за да може да метне :D
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зиг-Риг на Свободен Водоем

Мнение от Антон Тонев »

Калин–Стоянов написа:
stelco написа:Ако монтажа е зиг-риг означава ,че е монаж при който стръвта е повигната от дъното на определена височина ,то в този ред на мисли три метровя повод с какво е бил повдигнат.
Ако въпроса е към мен, монтажа си беше стандартен за фидер риболов с подвижна кошничка ...

Повода беше около 3 м. и на куката имаше повдигач / стариопорено топче/ , Шентов се качваше отгоре върху платформата за да може да метне :D
Или може да се превърже с PVA конец.Ако вкарваш с лодка е още по лесно.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Зиг-Риг на Свободен Водоем

Мнение от С.Върбанов »

Има цяла тема писана отдавна за зиг рига ама кой да чете ......
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”