Монтаж на тежест на косъм

Модератор: sapuna

Заключено
Carp_asa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 9:43 am

Монтаж на тежест на косъм

Мнение от Carp_asa »

Как да си мотирам тежеста на косъм и какви материали ще са ми нужни.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от icefire »

Някой го мързи да чете .. май !?!!??
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от Димитър Чаушев »

Carp_asa написа:Как да си мотирам тежеста на косъм и какви материали ще са ми нужни.
С крепежни елементи :lol: Шега колега :oops:
Дай по -конкретно ! Инлайн или с вирбел ?
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от hshopov »

Такаааааааааа....нужни са ти куки с ухо(не с лопатка), плетен конец(с или без покритие),плувкарси стопери(но може и без тях,понякога),стопери за закрепване на топчето или царевицата към косъма(може и без тях ако си ги забравил...просто ползваш клечка или такава от кибрит)! Нужно ти е умение на връзваш така наречения възел без възел и да правиш клупче за косъма! Мога да продължа да пиша още много, НО...направи ли си труда да прегледаш темите тук във форума защото са поне 10??? Все пак съм ти написал кое ти е нужно ,но не се ли разровиш,нищо няма да ти стане ясно така ,че започвай да четеш и да се учиш! ЗА ПО НАГЛЕДНИ уроци просто напиши в гугъл( МОНТАЖ НА КОСЪМ) и ще намериш,лесно клипове как се прави възела без възел! Успех с четенето,гледането и ученето!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
lfcpordim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пон Авг 16, 2010 1:52 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от lfcpordim »

И друг съвет - започни с направата на най-простите монтажи ;) , не се мъчи да правиш сложни и завъртяни монтажи.Колега над мен ти е написал какво ти трябва за начало.
Carp_asa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 9:43 am

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от Carp_asa »

Не аз искам да разбера как да си мотирам тежеста в магазина ми препоръчаха едни тръбички. Разеснете ми как да си направя цялата линия и косъма задължително ли трябва да е от плетено влакно.
Благодаря предварително!!
Аватар
magnetar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 8:09 pm

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от magnetar »

Колега,с помощта на вездесъщият Google,можеш да разбереш всичко,само за час.Не е задължително монтажът на косъм да е с плетено влакно,но е препоръчително,зависи от самият монтаж.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от hshopov »

Carp_asa написа:Не аз искам да разбера как да си мотирам тежеста в магазина ми препоръчаха едни тръбички. Разеснете ми как да си направя цялата линия и косъма задължително ли трябва да е от плетено влакно.
Благодаря предварително!!
А аз се опитвам да ти обясня,че ако не си напънеш задника да прочетеш многобройните теми във форума никой няма да ти смели информация наготово само защото те мързи да търсиш! Ти изобщо прочете ли горния ми пост? Всичко е свързано...намериш ли инфо за монтажа на косъм ще намериш инфо как да си монтираш оловото! За тръбичките в магазина(предполагам са едни криви с бърза връзка) забрави! Бях ти писал,че мога да напиша още много но няма да го направя защото поста ми ще е дълъг...много дълъг!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от SuperMario45 »

А няма ли да се появи и някой съвестен колега който да му хване и рибата... че те нещата водят в тази посока...
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от rado25 »

Carp_asa написа:Не, аз искам да разбера как да си монтирам тежестта


Избираш си произволно място по линията и я закрепяж с тел или свинска опашка, което ти е по лесно това използвай.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от antivik »

magnetar написа:Колега,с помощта на вездесъщият Google,можеш да разбереш всичко,само за час.Не е задължително монтажът на косъм да е с плетено влакно,но е препоръчително,зависи от самият монтаж.
Освен това зависи от мястото, дъното, времето, поведение на рибата зависи от .... толкова много неща, че то и за това монтажите са толкова много и различни, та аверите тук не могат ти дадът точен отговор що такъв няма.
Прерови темите във форума ровни в Гуглето и за други шаранджийски места и си подготви класьор с различно монтажи и различни начини на хващане на олово. На място полвзаш този де ти требе или минаваш на "Проба -Грешка".
А па за най - лесно - кога си купуваш оловото го огледай добре, там на него някъде трябва да има една дупка, та тази дупка служи да се провре влакното през нея, това е един от лесните начини да го монтираш.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Carp_asa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 9:43 am

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от Carp_asa »

Търсих навсякаде но ми излиза само как да вържа куката без олово с троен вирбел ще стане ли
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Монтаж на тежест на косъм

Мнение от antivik »

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0%B0%D0%B6
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 6#p1016282
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0%B0%D0%B6
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 0%B0%D0%B6
Това е за 2-3 минути ровене само в този форум, не ми се мисли ако отделя 10-тина минути и ровна в Гуглето, колко инфо ще изровя :twisted:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Заключено

Обратно към “Монтажи за риболов”